Вт, 18.06.2024, 07:09
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Суспільство

Будзей О. Село вмирає, а віра живе

Історик Іван Рибак

Хоч історик Іван Рибак давно став кам’янчанином, але неповторний Зіньків (нині село Віньковецького району Хмельницької області), де він народився 1 січня 1951 року, не відпускає душу дослідника. Тож не дивно, що з-під пера Івана Васильовича з’являються статті та книжки, присвячені рідному селу. Тим паче, що це поселення давнє, відоме ще з 1404 року, мало свого часу статус і міста, і містечка, тож є що досліджувати, про що повідати широкому загалу.

Книжку про свою малу батьківщину Іван Рибак назвав просто й дуже точно: «Зіньків від найдавніших часів до сьогодення». Її друге доповнене видання накладом 500 примірників побачило світ 2010 року в Кам’янці-Подільському. Відкривається книжка словом до читача сільського голови Зінькова Олександра Гуменюка та великим віршем кам’янчанина Анатолія Ониськова (1942—2007) «Зіньків». А далі в п’яти розділах (від «Стародавній Зіньків» до «Сучасний Зіньків») послідовно розкривається історія міста, містечка, села. Як і належить солідній науковій праці, є в ній ретельне посилання на джерела, а наприкінці — висновки. Але викладене — це аж ніяк не суха констатація фактів. До того ж текст супроводжують численні ілюстрації, є і кольорова вклейка.

Поет Анатолій Ониськов

Хоч книжка, на яку ми звернули увагу, побачила світ три роки тому, але про неї саме сьогодні ми згадали недарма: 21 серпня 2013 року в газеті «Україна молода» з’явилася гарна розповідь про Зіньків журналістки Людмила Таран. У ній вона, зокрема, зазначила, що саме книжка Івана Рибака стала їй у пригоді як докладний путівник у мандрах історичних і сьогоденних цим унікальним населеним пунктом.

Книжку про рідне село Іван Рибак фактично завершує тим, що сьогодні Зіньків «переживає дуже негативну демографію: різке постаріння села, переважання смертності над народжуваністю, депопуляцію». Але, щоб дати читачеві надію, Іван Васильович далі звертається до оптимістичних рядків із вірша Анатолія Ониськова «Життя»:


Життя — це Божий дар! Подякуй і прийми.

Життя — важкий тягар! Напружся, підніми.

Життя — образа, глум! Дай відсіч, припини.

Життя — це туга, сум! На радість поверни.

 Тож, як бачимо, віра у відродження Зінькова, як і багатьох інших славних поселень, усе ще живе в наших серцях.

Автор: Олег БудзейДивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: OlegB (31.08.2013)
Переглядів: 868 | Коментарі: 1 | Теги: Ониськов, рибак, Зіньків, Будзей, видання, Подільскі села, анонс | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 rabbit   (01.09.2013 22:40) [Материал]
А яка там ковбаса! Варта окремого розділу :)
А якщо серйозно, приємно спостерігати, як у багатьох наседених пунктах зростає інтерес до минулого, створюються народні музеї, пишуться книжки.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz