Вт, 18.06.2024, 07:44
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Суспільство

Будзей О. Про Стару фортецю, що молодіє
Якщо Кам’янець-Подільський розглядати як магніт, що притягує туристів, то, безперечно, наймагнітнішим місцем міста є його фортеця. Недарма за 10 років побачило світ уже третє видання путівника «Стара фортеця» Людмили Станіславської, яка у 1997—2011 роках працювала директором Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

У третьому виданні збережено принципи, закладені у двох попередніх. Передусім, це те, що тексти подано трьома мовами — українською, польською та англійською. По-друге, путівник щедро проілюстровано — як давніми, так і сучасними фотографіями, малюнками. Збережено і нестандартний вигляд книжки-альбому, яка майже удвічі ширша, ніж вища. Незмінним залишився і обсяг путівника — 56 сторінок, які доповнюють 8 сторінок кольорових фотографій. Третє видання має солідний наклад — дві тисячі примірників. Ціна цілком прийнятна: в кіоску «Просвіта» я придбав «Стару фортецю» за 25 гривень.

З путівника читач довідається про історію фортеці, поближче ознайомиться з кожною з її башт. «Збігають літа, відходять у сиву далечінь століть, на зміну одним поколінням приходять інші, а Стара фортеця над Смотрич-рікою живе, молодіє, відроджується, щоби ще довго служити людям, історії», — так поетично завершує розповідь Людмила Павлівна. Звісно, тут відчувається вправна рука редактора видання — журналіста й письменника Мар’яна Красуцького. А високу поліграфічну якість путівника забезпечила друкарня приватного підприємця Мирослава Мошака.

Щодо побажань, бо спливе кілька років — і доведеться подумати про четверте видання, то варто оновити фото-схему фортеці на початку путівника, бо внаслідок реставрації з’явилися і друга Комендантська, і Чорна башти, а їх не відображено. Варто також було би згадати і те нещастя, яке 1 серпня 2011 року звалилося на голову Нової Західної башти, бо це теж штрих, хоч і печальний, до новітньої історії Старої фортеці.

Автор: Олег БудзейДивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: OlegB (21.08.2013)
Переглядів: 1184 | Коментарі: 1 | Теги: Станіславська, Будзей, видання, путівник, анонс | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 KamPod   (21.08.2013 23:53) [Материал]
Багато хорошого чув про музейну діяльність Станіславської, тому думаю книга справді варта уваги

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz