Сб, 20.04.2024, 00:30
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 31 березня

31 березня

Цього дня колись:

1919 рік. Видатний український історик Михайло Сергійович Грушевський після майже двомісячного перебування в Кам’янці-Подільському виїхав із міста.

1941 рік. Виконком Кам’янець-Подільської обласної Ради депутатів трудящих і бюро обкому Комуністичної партії (більшовиків) України видали постанову «Про затвердження плану переїзду і розташування обласних організацій у місті Проскурові».

1944 рік. Поблизу села Гаврилівці Кам’янець-Подільського району героїчно загинув, врізавшись у скупчення німецьких військ, екіпаж літака Пе-2 у складі льотчика Івана Степановича Кудашкіна, штурмана Олександра Васильовича Чернова і стрільця-радиста Петра Олександровича Уханова. У липні 1980 року в Гаврилівцях відкрито пам’ятник героям-льотчикам.

1944 рік. Від нацистів визволено села Калиня, Княжпіль, Вихватнівці, Кульчіївці, Фурманівка, Китайгород, Рогізна, Калачківці, Демшин, Супрунківці, Безнісківці (нині Абрикосівка).

1956 рік. У Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті (нині Подільський державний аграрно-технічний університет), який відновив роботу 7 лютого 1955 року, відбувся перший випуск спеціалістів.

1992 рік. Уперше Президент України призначив свого представника в Хмельницькій області. Ним став голова облвиконкому, колишній (1969—1973) головний інженер Кам’янець-Подільського приладобудівного заводу Євген Гусельников.

1996 рік. У першій лізі чемпіонату України з футболу стартувала «Ратуша» з Кам’янця-Подільського.

1999 рік. У Кам’янці-Подільському в міському Будинку культури з концертною програмою «Перша і остання любов» виступив Олександр Пономарьов.

2002 рік. Кам’янчани вдруге поспіль міським головою обрали Олександра Володимировича Мазурчака.

2002 рік. Народним депутатом України по Кам’янець-Подільському виборчому округу № 192 обрано голову Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації В’ячеслава Дубицького.

2005 рік. Ухвалено положення про відзнаку Кам’янець-Подільської районної ради «За заслуги». Її засновано для відзначення громадян за видатні особисті заслуги перед районом у галузях економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я та довкілля, за благодійну та громадську діяльність. Автор ескізу відзнаки — Андрій Богданович Гречило. Серед перших відзначених 2006 року — Микола Васильович Тихоліз, Адам Михайлович Яхієв.

 

Цього дня народилися:

1955 рік. Народився Володимир Петрович Пташник — футбольний тренер. Депутат Кам’янець-Подільської міської Ради першого (21-го) скликання (у 1990—1994 роках) і третього (23-го) скликання (у 1998—2002 роках). Президент футбольного клубу «Імпульс» (Кам’янець-Подільський).

Володимир Пташник

 

Цього дня відійшли у вічність:

1944 рік. Загинув Георгій Петрович Топольський — лісник із села Довжок біля Кам’янця-Подільського. Народився 1916 року. Розвідавши розташування німецьких вогневих точок, у ніч на 31 березня 1944 року допоміг визволителям Кам’янця-Подільського знищити їх. Загинув, повертаючись до фортеці. Іменем Топольського названо провулок на Підзамчі.

1940 рік. У Кракові помер Осип Тадейович Назарук — український письменник, публіцист, історик, діяч українського визвольного руху. Народився 31 серпня 1883 року в місті Бучач (тепер Тернопільської області). У складі Українських січових стрільців (УСС) перебував у Кам’янці-Подільському (липень — жовтень 1919 року). У середині липня 1919 року в складі УГА прибув до Кам’янця-Подільського, увійшов до уряду Директорії, одночасно редагував газету УГА «Стрілець». У серпні 1919 року здійснив наукову екскурсію до Бакоти. У видавництві «Стрілець» вийшла книжечка Назарука «До Бакоти. Враження з подорожі до української Помпеї». У Кам’янці-Подільському почав писати повість «Роксоляна».

 

У березні (точну дату не вдалося встановити)

1926 рік. На підставі постанови ВУЦВК і РНК УРСР від 3 березня 1926 року організовано Кам’янецький окружний дисциплінарний суд (ліквідовано постановою окрвиконкому від 15 червня 1928 року). Підпорядковувався окрвиконкому та Головному дисциплінарному суду при ВУЦВК. Розглядав справи про службові зловживання працівників державних і кооперативних організацій, підприємств місцевого значення, інших осіб, якщо їх вчинки не підпадали під карну відповідальність.

1972 рік. Розпочалося освоєння майданчика, виділеного під будівництво нових корпусів Кам’янець-Подільського електромеханічного заводу.

1980 рік. Головою Заліської сільської Ради уперше обрано Валентину Річардівну Олійник.

1990 рік. Низку зустрічей з читачами у Кам’янці-Подільському та селі Гуменці провели українські поети Володимир Забаштанський і Кость Гнатенко.

1996 рік. На базі колодіївського відділку радгоспу «Староушицький» утворено радгосп «Колодіївський» (директор Микола Петрович Прудивус).

2000 рік. Завершилася звітно-виборча кампанія у сільгосппідприємствах району. Новими керівниками стали Леонід Островський («Весна» села Кульчіївці), Дмитро Олійник («Грушківська»), Галина Королюк (імені Леніна села Завалля), Василь Григор’єв («Перемога» села Шустівці), Василь Зварич («Світанок» села Княжпіль), Олег Бартунішин («Надзбруччя» села Чорнокозинці), Микола Зборовець («Обрій» села Гаврилівці), Петро Прокопов («Єдність» села Рихта), Василь Савчук («Злагода» села Кам’янка), В’ячеслав Погребняк («Супрунковецька»), Катерина Балкова (агрофірма «Поділля» села Довжок).

2001 рік. У агропідприємстві «Смотрич» села Думанів замість Василя Лаврентюка головою правління господарства обрано Михайла Качура.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (30.03.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 1158 | Коментарі: 7 | Теги: Назарук, Мазурчак, Пташник, Гусельников, Кудашкін, Олександр Пономарьов, кам'янецький календар, Топольський, 31 березня | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 7
0
1 KamPod   (31.03.2015 19:54) [Материал]
Про літак Пе-2 було цікаво прочитати. Давно цікавило про той пам'ятник в вигляді крила по трасі на Хотин - Чернівці.

0
2 KamPod   (31.03.2015 19:58) [Материал]
Дуже-дуже цікаво і я б навіть сказав повчально.
Цитата
1944 рік. Загинув Георгій Петрович Топольський — лісник із села Довжок біля Кам’янця-Подільського. Народився 1916 року. Розвідавши розташування німецьких вогневих точок, у ніч на 31 березня 1944 року допоміг визволителям Кам’янця-Подільського знищити їх. Загинув, повертаючись до фортеці. Іменем Топольського названо провулок на Підзамчі.

Історія із розряду таких про які розповідають у школі на виховних годинах про перемогу, хоча я її вперше чую

0
3 KamPod   (31.03.2015 20:02) [Материал]
Коли вийшов український серіал "Роксолана" то тема цієї відомої українки, яка до того ж можливо родом з Поділля привернула до себе увагу. Потім було вивчення "Роксолани" П.Загребельного у шкільній програмі. Але я пам'ятаю тоді загребельним не обмежився і почитував ще й "Роксоляну" О.Назарчука. На скільки пригадую то серіал був ближчий саме до Назарчукового твору. Цікаво що доля його зводила і з нашим містом

0
4 KamPod   (31.03.2015 20:20) [Материал]
У довіднику краєзнавців (1993) відмітив для себе одну дату:

1939р. у м.Вологда (?) помер Сергій Олександрович Єфремов (псевд. - С.Охріменко, С.Ярошенко, Киянин та ін.) - український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Української Академії Наук (з 1919), віце-президент ВУАН (з 1922), дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка у Львові, публіцист, один із творців української журналістики.

За Л.Баженовим він "опублікував ряд монографій, прсвячених творчості Марка Вовчка, І.Я.Франка, М.М.Коцюбинського, Т.Г.Шевченка, діяльність яких пов'язана з Поділлям. Упорядкував і видав антологію укр. літ-ри "Вік" (Т. 1-3). Вніс вагомий вклад у розвиток краєзнавства на Україні в т.ч. й на Поділлі".

Загалом на місяць БЕРЕЗЕНЬ у мій записничок потрапило 58 записів про дати народження і смерті взяті з вказаного довідника - опис див. ТУТ

0
5 KamPod   (31.03.2015 20:38) [Материал]
Упорядковано сторінку "БЕРЕЗЕНЬ" у рубриці "Кам'янецький календар". Тепер з цієї сторінки можна швидко здійснити перехід на будь-яку дату місяця. 

0
6 KamPod   (01.04.2015 18:30) [Материал]
Зведення інформбюро про звільнення м.Дунаївці військами 1-го українського фронту
 

0
7 KamPod   (14.04.2017 11:53) [Материал]
До події за 1996рік - дебюту "Ратуші" у першій лізі є відеоогляд того матчу від нашого суперника

До речі, поразка 0:2 від "Ворскли", яка в тому ж сезоні вийшла в Вищу лігу, а потім і в Вищій нашуміла (здається посіла 3 місце) можна вважати одним з кращих, якщо не кращим, результатом нашої команди у тому провальному першоліговському дебюті. Далі щось пішло не так )))

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz