Вт, 19.03.2024, 09:45
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Бібліотека

Збірочка дослідників Поділля від Л.Баженова (1993)

Мабуть у людей, що цікавляться подільським краєзнавством, підсвідомо виникали запитання, а скільки ж тих дослідників всього було і чи не можна було б їх якось зібрати і систематизувати їх праці. І робота по такому упорядкуванні була проведена, щоправда уже понад 20 років тому. Провів її Лев Васильович Баженов - відомий кам'янецький науковець в галузі історії. 

Баженов Л.В. Поділля в працях дослідників і краєзнавців XIX-XXст.: Історіографія. Бібліографія. Матеріали. - Кам'янець-Подільский, 1993. - 480с.

Представлена монографія - перша в списку опублікованих ним. Тоді він ще не був доктором історичних наук і схоже ця робота стала однією із сходинок до цієї дисертації, яку він захистив  27 вересня 1996 року в Інституті історії України НАН України на тему «Становлення і розвиток історичного краєзнавства Правобережної України (кінець XVIII — перші десятиріччя ХХ століття)» 

Що стосується безпосередньо видання, то в анотації говориться:

Вперше в історіографії Поділля в книзі систематизовано аналіз творчості біографічні відомості, матеріали та праці дослідників і краєзнавців XIX—XX ст по вивченню ними історії, географії, фольклору, етнографії, літературознавства, природознавства, бібліографії та інших напрямків краєзнавства в регіоні Вінницької, Хмельницької, Тернопільської та суміжних областей України. Розрахована на широкий загал науковців, учителів гуманітарного і природничого профілю, краєзнавців, працівників музеїв, бібліотек, студентську і учнівську молодь, усіх, хто любить і цікавиться минулим та сьогоденням Поділля.

Справді більшу частину грубенької книги складає бібліографія дослідників поділля. Про те скільки їх говориться у передмові:

У книзі подано 692 біобібліографічні довідки. Серед включених у довідник є 47 академіків, 28 членів-кореспондентів, 152 докторів наук, 146 професорів, 167 кандидатів наук. 

За напрямками вивчення Поділля дослідники розподіляються: 67 археологи, 234 історики, 51 географи, 76 етнографи, 52 фольклористи, 27 мистецтвознавці, 34 літературознавці, 25 мовознавці, 66 природознавці, 26 музеєзнавці, 14 бібліографи, 33 архівісти і археографи й 240 інші фахівці краєзнавства. Найбільше дослідників краю сьогодні зосереджено в Інституті історії України АН України, в Інституті археології АН України, в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М. Т. Рильського АН України, в Інституті суспільних наук АН України, у містах Кам'янці-Подільському, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі.

В цілому ж книга виконана без всяких наворотів. Строга картонна обкладинка хоча і гарно тримає книгу при купі, проте без захисного покриття і аж проситься в обгортку. Аркуші у моєму примірнику за 20 років уже пожовкли, хоча інформативну функцію свою несуть справно. А ще вкінці книги є кілька листів з рекламою. Цікаво порівняти її з сучасними зразками реклами - просто нерівняєме )

У самій книзі написано вкінці, що ціна договірна, воно і не дивно, адже 90-ті роки інфляція не давала змогу спрогнозувати вартість навіть на місяць, не те що на весь період реалізації цих книг виданих накладом у 5000 примірників. На моєму екземплярі написано ручкою ззаду 80 тис. (карбованців), а от я купував її уже коли були гривні (десь 1996-97рік) і заплатив у "Знахідці" 80 копійок. Пам'ятаю, що на той час це було не дорого інакше наврядчи б я, студент-першокурсник технікуму, який тільки-тільки зацікавився містом купив би такий на перший погляд для мене тоді малокорисний довідник.



Дивіться також:

Категорія: Бібліотека | Додав: KamPod (14.02.2015)
Переглядів: 3404 | Коментарі: 3 | Теги: видання, дослідник, краєзнавець, Збірка, Баженов | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
1 KamPod   (14.02.2015 23:11) [Материал]
По цьому виданню, враховуючи інтерес до "Кам'янецького календаря" првів аналіз дат пов'язаних з дослідниками Поділля. Не у всіх там вказуються дати народження чи, якщо людина померла, смерті, але в більшості випадків ці дані відомі.
Так от найбільше потенційних подій для календаря припадають на січень, майже стільки ж - у квітні, багатенько в грудні. А от найбіднішим на дати виявився липень

0
2 OlegB   (14.02.2015 23:34) [Материал]
Крім примірників із картонною обкладинкою, були примірники з поліпшеною обкладинкою - тканинною. Маю вдома обидва варіанти. Щодо дат у довіднику, то їх потрібно звіряти з іншими джерелами. Скажімо, у Баженова вказано, що Євгенія Іванівна Сохацька народилася 12 березня, а насправді - 12 серпня. Тож коли 1995 року у "Віснику" я подав її під 12 березня, то мав дзвінок від пані Євгенії (все обійшлося жартами). 1996 року її дата в "Кам'янецькому календарі" вже була правильною.

0
3 KamPod   (15.02.2015 15:35) [Материал]
Не знав про поліпшені примірники.
З Сохацькою конфуз справді вийшов. Спробував проаналізувати як так могло вийти. Мабуть цифра 03 (березень) досить схожа на 08 (серпень) у деяких почерках, зокрема і там де дивився автор бібліографії про неї. А можливо римське написання загубило один символ - "III" де треба було "VIII" - птічка полетіла десь ).
Добре що в цьому випадку все врешті решт стало на свої місця, хоча не факт, що користуючисьцим виданням хтось ще не привітає Євгенію Іванівну у березні )

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz