Ср, 16.06.2021, 21:57
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Персоналії

Будзей О. Знавець кефалі зі Старої Ушиці
Якщо моряк Костя з популярної пісні Микити Богословського доставляв в Одесу повні шаланди кефалі, то уродженець Старої Ушиці Федір Замбриборщ в Одесі цю кефаль досліджував. Його кандидатська дисертація, захищена 14 січня 1948 року, якраз стосувалася морфології кефальних риб Чорного моря. А в січні 1966 року Федір Сергійович захистив і докторську дисертацію «Риби низин річок приморських водойм північно-західної частини Чорного моря й умови їх існування». А згадали ми Замбриборща не просто так: на початку цього року виповнилося сто років з дня народження ученого (він з’явився на світ 4 лютого 1913 року).

Закінчивши семирічку та Голозубинський зоотехнікум, Федір Замбриборщ працював за фахом. 1934 року любов до тварин привела його на біологічний факультет Одеського університету. Закінчивши його з відзнакою, Федір продовжив навчання в аспірантурі. Проте довелося зробити п’ятирічну перерву та добряче повоювати на території України, Румунії, Болгарії, Югославії, Угорщини й Австрії. Тільки в червні 1946 року лейтенант запасу Федір Замбриборщ повернувся в Одеський університет і продовжив навчання в аспірантурі.

Понад 60 років з 85 прожитих Федір Сергійович віддав навчанню й роботі в Одеському університеті. Лише останні два роки, маючи статус інваліда війни у зв’язку з пораненнями на фронті, він не працював, але жваво цікавився життям біологічного факультету, деканом якого свого часу був, та університету.
Професор Федір Замбриборщ на експедиційному судні

Згадує кандидат біологічних наук Марія Вінникова, яка навчалася, а потім працювала в Одеському університеті: «Вперше я побачила і почула його 1951 року на лекціях з гістології. Тоді йому було 38 років. Він був молодим доцентом. Це був важкий рік для нього, оскільки трагічно померла його дитина. Він і дружина — Ганна Адамівна Шемусяк — старший лаборант кафедри зоології хребетних дуже важко переживали це горе. Молодші сини, Ростислав і Олександр, здобули спеціальності хіміка та інженера».

Ще один спогад Марії Андріївни: «Федір Сергійович не тільки чудово знав риб і із захопленням про них розповідав. Він також добре розумівся на птахах, визначав їх за голосом і зовнішнім виглядом… Федір Сергійович дуже любив життя у всіх його проявах. На святкових вечорах він декламував вірші, був активним танцюристом. Він дозволив співробітникам біологічної станції наспівувати при проведенні ними одноманітної механічної роботи».

Автор: Олег БудзейДивіться також:

Категорія: Персоналії | Додав: OlegB (21.12.2013)
Переглядів: 537 | Коментарі: 1 | Теги: Вінникова, гістологія, Замбриборщ, професор, Біологія, Будзей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 KamPod   (22.12.2013 12:48) [Материал]
"Дозволив співробітникам біологічної станції наспівувати при проведенні ними одноманітної механічної роботи" - підхід з врахуванням психічних особливостей людини і її психології )

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2021Створити безкоштовний сайт на uCoz