Цього року у квітні кам’янчанка Юлія Лискун дебютувала збіркою віршів «Подарок на Рождество». Влітку побачила світ її друга книжечка — «Тропинка цветущего сада». Але, як кажуть, Бог любить трійцю, тож свій перший поетичний рік Юлія Броніславівна завершує третьою збіркою — «Достань из сердца слово». Її вона присвячує своїй мамі — Яніні Левінській, якій 27 грудня виповнилося би 85 років.
Щоразу Юлині збірки товстішають: спочатку 64, далі 112, а тепер — 124 сторінки. Наклад коливається: 250—100—200 примірників. Незмінним залишається видавець — приватний підприємець Дмитро Зволейко. Обкладинки, звичайно, різні, але виконані в одному стилі.
Не змінився і підхід до формування збірок: вірші розташовуються в хронологічному порядку, утворюючи своєрідний ліричний щоденник жінки. В третій збірці представлено твори, написані упродовж чотирьох місяців — з 27 липня до 21 листопада.
Анотація до збірки сповіщає: «В душе каждого из нас покоятся слова, которые сохраняют наше существование: Бог, Любовь, Мама, Совесть, Чистота, Сострадание… Не бойтесь произносить эти слова вслух. Почаще доставайте их из своих сердец, чтобы чувствовать друг друга».
Зі збірки легко можна зрозуміти, що улюбленим поетом Юлії Лискун є, очевидно, Сергій Єсенін, адже йому присвячено аж три вірші — від 10 і 27 серпня та 21 вересня. Останній з них починається так: «Сегодня я зажгу свечу в память о поэте Сергее Есенине: она перед томиком его всегда стоит на книжной полке».
Є в збірці вірш, присвячений книгарні «Знахідка», який починається так: «Вчера забежала книгу купить в магазине юности своей». До речі, другу й третю Юлині збірки я придбав саме в «Знахідці». А ще в свіжій збірці я надибав вірш, присвячений мені «за мысли в газете «Подолянин» о моих лирических дневниках». До того ж перші чотири рядки з цього вірша авторка розмістила на зворотній стороні обкладинки. Зауважу, що з Юлею ми знайомі з грудня 1990 року, коли вона ще була Яворською і коли ми разом з іншими журналістами починали творити газету міськради — «Кам’янець-Подільський вісник». Тож цікаво слідкувати за творчістю колеги, за її спробами поетично осмислити себе, довкілля, світ…
© Олег Будзей
Дивіться також: |