Пт, 30.09.2022, 14:12
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Суспільство

Будзей О. Синдром Агафії Тихонівни

До голосування за кандидатів на найвищу посаду в державі ще 7 тижнів, а ми вже знаємо, згідно з викладками соціологів, імена тих двох щасливчиків, що 25 травня вийдуть до другого туру, та того єдиного щасливчика, який у вирішальному голосуванні 15 червня переможе. Проте тільки Віталій Кличко завчасно знявся з перегонів на користь майбутнього (за версією соціологів) тріумфатора. А ось зо три десятки претендентів вірять, що за 7 тижнів, які пролетять — і моргнути оком не встигнеш, зуміють переконати виборців усієї України, що тільки їм можна довірити кермо держави.

 У кожного з кандидатів є, безумовно, риси, потрібні лідерові нації. Біда в тому, що ці риси розпорошені між претендентами на булаву й не сконцентровані в одній людині. Тому виборцеві нелегко зробити правильний вибір. У таку ж скрутну ситуацію понад півтора століття тому потрапила героїня гоголівського «Одруження» Агафія Тихонівна, розглядаючи риси своїх чотирьох залицяльників: «Якби губи Никанора Івановича та й приставити до носа Івана Кузьмича, та взяти дещицю розв’язності Балтазара Балтазаровича, та, либонь, додати до цього огрядності Івана Павловича — я б тоді зразу відважилась».

Володимир Бутилін. «Всі на вибори!»

 Яким мені, виборцеві, хотілося би бачити майбутнього гаранта моїх прав і свобод? Звісно, злодій і брехун не може бути лідером нації (хоча наш недавній приклад і сучасний приклад нашого північного сусіда засвідчують — на практиці можливо все). Отже, чесний, справедливий, відданий справі, патріот, умілий організатор, рішучий, але зважений у діях, комунікабельний тощо — таким бачиться в ідеалі портрет керівника держави. Проте Майдан, як на мій погляд, сформулював і поставив на одне з чільних місць ще одну важливу рису. Президент упродовж усього терміну перебування на високій посаді повинен мати якнайтісніший зв’язок із народом. Але, разом із тим, він повинен мати достатню довіру народу для власних нестандартних дій — не завжди популярних і очевидних, проте конче необхідних для успішного майбутнього України.

 Нинішнє протистояння з Росією навколо Криму достатньо чітко акцентувало проблему вибору. Що мало  робити керівництво держави? Дати рішучу відсіч агресорові, але при цьому покласти на вівтар неочевидної перемоги тисячі молодих життів з обох боків і спровокувати неминуче вторгнення «брата» на материк? Чи піти на непопулярне «непротивлення злу насильством», зберігши при цьому життя українських громадян і відносний мир на материку, завоювавши симпатії та підтримку світової спільноти, але віддавши надовго (можливо, і назавжди) важливий півострів? Необхідність такого непростого вибору при розв’язанні проблем найрізноманітнішого калібру стоятиме перед керівником держави ледь не щодня. І тут ми можемо розраховувати тільки на його мудрість і далекоглядність, уміння зважити всі «за» і «проти» й зробити правильний вибір.

 Ось так і ми, зваживши упродовж семи тижнів усі «за» і «проти», маємо віддати перевагу тому, хто протягом п’яти років щодня робитиме мудрий вибір і завжди пам’ятатиме про нас. Звісно, якщо такий серед трьох десятків претендентів знайдеться.

 

03.04.2014

Автор: Олег БудзейДивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: OlegB (11.04.2014)
Переглядів: 579 | Коментарі: 4 | Теги: Крим, вибори, майдан, Будзей, Росія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
1 KamPod   (11.04.2014 02:06) [Материал]
Скоро почнуть і до нас у місто великі гості приїжджати, та й листівок скоро побільшає. Вєсєлуха )
А щодо вибору то тут влучно підмічено. У кожного є своє "якби не..."

2 KamPod   (13.04.2014 00:00) [Материал]
Бачив такий білборд по вул.Хмельницьке шосе, здається перший від вул.Шевченка/Північна напроти бувшого СКБ МЕТ. Кидається в вічі, особливо своїм змістом.

Щодо голосування "проти всіх", то я не поділяю думки. Думаю обовязково треба визначатись і вибирати. Інакше якщо вдаритись в крайні варіанти можливого розвитку подій і всі так проголосують то впевнений на всі 100% що для України краще не буде

3 Kobzar   (13.04.2014 10:19) [Материал]
Саме так,завдяки "противсіхам" золотий батон прийшов до влади.

4 KamPod   (13.04.2014 12:47) [Материал]
Будемо вибирати приблизно так: «Якби воєнний хист Президента Україновича був як у Гриценка Обороновича та й приставити до цих якостей харизму Тимошенка Юлявича, пронирливість Тігі Гіпкого  і уміння домовлятись на найвищих рівнях Порошенка Рошеновича, та взяти дещицю розв’язності Ляшка Навиловчиа, та, либонь, додати до цього просхідності Допи Харковенка — я б тоді зразу відважилась» grin .

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz