Вт, 16.04.2024, 12:44
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 13 липня

13 липня

Цього дня колись:

1945 рік. У Києві газета «Радянська освіта» опублікувала доповідь «Початкова школа в системі народної освіти та її завдання»,  з якою міністр освіти Української РСР Павло Григорович Тичина виступив на першій після війни нараді вчителів початкових шкіл України, що відбулася 7—11 липня в Києві. Говорячи про окремі недоліки, Павло Григорович, зокрема, звернув увагу на те, що в першому класі школи № 8 Кам’янця-Подільського учні в процесі читання «замінюють звуки та нечітко вимовляють закінчення слів».

1996 рік. На півторамісячний (до 30 серпня) відпочинок до іспанської Кантабрії поїхали 48 кам’янецьких дітей — сиріт, напівсиріт і з малозабезпечених родин.

1998 рік. Розпорядженням № 385 Президента України Леоніда Кучми головою Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації призначено В’ячеслава Володимировича Дубицького — голову відкритого акціонерного товариства «Хмельницькнафтопродукти». Представлення нового керівника району сесії районної ради відбулося 15 липня. Дубицький змінив на цій посаді Георгія Борисовича Грубі. 29 квітня 2002 року В’ячеслава Володимировича у зв’язку з обранням народним депутатом України звільнено з посади голови адміністрації.

1999 рік. Студенти Кам’янець-Подільського педагогічного університету вперше отримали дипломи нового зразка — пластикові.

2001 рік. В Амстердамі завершився молодіжний чемпіонат Європи з легкої атлетики, на якому кам’янецький студент Іван Гешко виборов срібну медаль на дистанції 1500 метрів.

2004 рік. Розпорядженням Кабінету Міністрів України Подільську державну аграрно-технічну академію реорганізовано в Подільський державний аграрно-технічний університет.

2009 рік. Видано спільний наказ № 359/653/483 Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства аграрної політики України «Про заходи щодо виведення факультету військової підготовки зі складу Подільського державного аграрно-технічного університету та передачі його до складу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка».

2012 рік. У рамках святкування Дня Дністра в конференц-залі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проведено круглий стіл «Сучасний стан і проблеми річки Дністер». В засіданні взяли участь представники місцевих органів влади, Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області, керівники водогосподарських організацій Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької та Одеської областей, науковці університету, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

Учні Староушицької загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів екологічного напрямку

привітали учасників круглого столу святковим концертом

 

Цього дня народилися:

1906 рік. У Москві народився (30 червня за старим стилем) Сергій Миколайович Андріанов — державний і громадський діяч Української РСР. Був членом КПРС від 1941 року. Працював на керівній роботі на будівництві гідровузлів. У 1950—1960 роках — начальник управління «Дніпробуд», від 1961 року — голова Державного комітету в справах будівництва Ради Міністрів УРСР, від 1963 року — водночас заступник Голови Ради Міністрів УРСР. Депутат Верховної УРСР 3-го, 4-го, 6-го скликань. Член ЦК Комуністичної партії України (обрано на XVII і XVIII з’їздах партії). 14 квітня 1970 року брав участь у відкритті пам’ятника Леніну в Кам’янці-Подільському. Помер 1993 року.

1939 рік. У селі Велика Вільшанка Васильківського району Київської області народився Павло Михайлович Мовчан — український поет, критик, перекладач, кіносценарист, політичний і громадський діяч. Закінчив 1958 року Київський механічний технікум. Працював конструктором на машинобудівному заводі в Києві, навчався на вечірньому відділенні Київського університету (факультет української філології). Закінчив 1965 року Літературний інститут імені Горького, 1970 року Вищі дворічні сценарно-режисерські курси при Держкіно СРСР. Був народним депутатом України. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1992). Учасник урочистостей у Кам’янці-Подільському 25 жовтня 1988 року з нагоди відкриття меморіальної дошки на будинку, де народився поет Микола Бажан.

1942 рік. У селі Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області народився Анатолій Миколайович Калитко — український живописець, член Національної спілки художників України. Вищу освіту здобув у Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). Від 1971 року творча біографія художника тісно пов’язана з Гуцульщиною. Працював викладачем фахових дисциплін, завідувачем відділу, старшим викладачем, завідувачем кафедри Косівського мистецького навчального закладу. Написав понад 700 живописних полотен, був учасником художніх виставок регіонального, республіканського та міжнародного рівнів. Має два десятки персональних виставок у престижних музейних залах Прикарпаття та України, а також за кордоном. Його живописними полотнами милувалися у Москві (художник розгорнув персональну виставку у Культурному центрі України) та Західному Сибіру. Портрети, пейзажі і натюрморти митця бачили і високо оцінили жителі Філадельфії та Вашингтона, шанувальники живопису в Польщі, Угорщині та Румунії.

1945 рік. У село Борсуки (тепер Новоушицького району Хмельницької області) народився Петро Олександрович Васильчук — заслужений будівельник України (2006), голова правління — генеральний директор закритого акціонерного товариства «Проектно-будівельне об’єднання „Львівміськбуд“», дійсний член Академії будівництва України. Закінчив Кам’янець-Подільський будівельний технікум та інженерно-будівельний факультет Львівського політехнічного інституту. За фахом — інженер-будівельник. В об’єднанні «Львівміськбуд» працює з 1967 року, від 2000 року очолює його.

1947 рік. Народився Микола Миколайович Нарольський. Був головою правління відкритого акціонерного товариства «Кам’янець-Подільський завод стінових матеріалів».

1952 рік. Народився Олександр Петрович Конюшенко — директор багатопрофільного виробничого товариства з обмеженою відповідальністю «Рокор».

1952 рік. Народився Петро Іванович Гержук — природоохоронець. Працював старшим інспектором Дністровської інспекції екології та природних ресурсів. 1993 року в збірнику «Подільський національний природний парк: доцільність і проблеми створення» опублікував статтю про екологічне обстеження річки Смотрич. 1998 року був кандидатом у депутати Кам’янець-Подільської міської ради.

1958 рік. У Кам’янці-Подільському народився Дмитро Григорович Зволейко — один із засновників (1997) і генеральний директор видавництва «Абетка», згодом директор ПП «Абетка-Світ».

Дмитро Григорович Зволейко

1959 рік. Народився Валерій Антонович Нікольський — учитель Шустовецької загальноосвітньої школи І—ІІ ступенів. Був депутатом Кам’янець-Подільської районної ради.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (12.07.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 739 | Коментарі: 2 | Теги: Оринин, Ленін, Бажан, кам'янецький календар, 13 липня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
1 KamPod   (13.07.2015 18:54) [Материал]
У довіднику дослідників Поділля (1993) зустрілись наступні дати:

1894р. - у м.Проскурів (Хмельницький) народився Беригард (Борис) Борисович Кафенгауз - рос. історик, археограф, доктор історичних наук (з 1946), професор (з 1948). За довідником він "Вніс вклад у вивчення життя і діяльності вихідця з Поділля Декабриста О.О.Корниловича"

1929р. - у Житомирі народився Георгій Гаврилович Конопелько - укр. історик медицини, краєзнавець, кандидат медичних наук, доцент (з 1962). За довідником він "Досліджує історію медицини на Поділлі"

1956р. - у с.Івашківка Городянського р-ну Чернігів. обл. народився Петро Володимирович Пиріг - укр. історик, поділлєзнавець, кандидат історичних наук (з 1991). За довідником він "Досліджує події визвольної війни, історію Поділля XVII-XVIIIст. персоналії видатних людей України"

0
2 KamPod   (13.07.2015 19:18) [Материал]
Про подію 2004 року звісно ж написано і в книзі до 90-річчя ПДАТУ:
__________________________

Згідно з розпорядженням Кабінету міістрів України від 13 липня 2004р. № 472 та наказу Міністерства аграрної політики України від 16 серпня 2004 року №299 Подільська державна аграрно-технічна академія реорганізована в Подільський державний аграрно-технічний університет

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz