Набув розголосу скандал щодо участі науковців з України у конференції "Російська мова в полікультурному світі" , що проходив у Ялті з 8 по 11 червня. Здавалося б рядовий науковий захід, але ця подія була сприйнята суспільством неоднозначно, адже конференція проходила на анексованій території за організацією окупаційної влади, а отже люди які приймали участь у конференції свідомо подавали матеріали російським організаторам на українській території, а отже фактично визнавали право Росії на Крим. Саме такі закиди найчастіше лунають в бік учасників конференції з України, а ще більше масла в вогонь підлила прийнята резолюція в якій усі учасники виразили вдячність усій невизнаній самопроголошеній верхівці проросійського Криму
Мабуть першим інформацію запустив в "люди" журналіст з Запоріжжя Яків Носков, якого обурило широке представництво в конференції представників з його міста. Він поділився своїми думками і фотодоказами у Фейсбуці 24 липня.
ЗАЯВА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ
У заяві йдеться: "Міністерство довідалося про цей факт з повідомлень ЗМІ та одразу звернулося з листом до ВНЗ, чиї працівники, згідно з повідомленнями медіа, брали участь у «науковій конференції» в анексованому Криму, з вимогою дати роз’яснення".
А також нагадування: "Міністерство нагадує міжнародній і українській науковій спільноті про те, що будь-які контакти з «університетами» та «інститутами» на території окупованого Криму, будь-яка участь у «конференціях» та інших «заходах», які там проводяться, витлумачується російським керівництвом як визнання «російської приналежності» окупованого півострова".
ЖОРСТКІ САНКЦІЇ І КАМ'ЯНЕЦЬКИЙ СЛІД
Сьогодні, 29.07.2016р, у ранковому випуску ТСН вийшов репортаж "Освітній скандал", де можна було почути свіжу інформацію про рекомендацію закладам, в яких працюють "засвічені" науковці, звільняти учасників скандальної конференції з посад, причому тих, що не писали заяв про відрядження, звільняти за прогули, а яких писали - за статею трудового кодексу "аморальна поведінка" - про це у інтерв'ю дала пояснення міністр Лілія Гриневич. Стало відомо і про перші звільнення у Києві і Дніпропетровську.
У переліку міст з яких були присутні учасники на конференції в випуску новин пролунав і Кам'янець-Подільський, хоча раніше у засобах масової інформації про нього не згадувалось. Вдалось знайти програму конференції і там дійсно фігурують два прізвища з нашого міста. Прізвища називати не будемо, хто схоче той сам зможе знайти. Звісно ж, згадка у програмці ще не факт фізичної участі, але хто знає як все було і як все повернеться. До слова, подані з Кам'янця-Подільського доповіді досить нейтральні "Наименования лица сложносуффиксального типа современных русского и английского языков" і "Фразеология русскоязычной прозы Т.Г.Шевченко".
Окрема думка: Чомусь не хочеться вірити, що ці кільканадцять українських науковців із півдесятка міст України мали на меті підтримати окупантів. Не виключено, що прагнення науковців відповідати вимогам, які ставляться до науково-педагогічної роботи і куди входить публікація праць у закордонних збірниках та участь у міжнародних конференціях, може обернутись великими неприємностями. Хоча який же Крим зарубіжжя? Він наш... Український... Принаймні хочеться вірити, що так буде.
Дивіться також: |