Чт, 21.11.2024, 17:49
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Релігія

Редемптористи у Кам'янці

Багато, хто знає, що в Кам'янці-Подільському є греко-католики і їх храми...

Менше хто знає, що в Кам'янці є монахи греко-католицького обряду...

А знаєте Ви, які саме греко-католики діють у нашому місті?

Одну сторінку цього незнання перегорнув, коли завітав влітку до греко-католицького храму св.Йосафата, що більш відомий як пам'ятка архітектури тринітарський костел. Однак не лише храм. Там, де колись був католицький монашеський орден тринітарів, що мали місію викупу невільників з османської неволі, зараз мають місце для служб ще одні монахи - це монахи-редемптористи.

 

Для довідки

Редемптористи — Згромадження (Чин) Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ), заснований 1732 року Вчителем Церкви Альфонсом Ліґуорі у Неаполі для проповідницьких місій і духовного служіння серед найбільш упущених, поширений з кінця XVIII століття поза Італією в різних країнах Європи, тепер по всьому світі (1973: 36 провінцій, 41 віце-провінція і місія з 7475 членами, 671 дім, 27 ієрархів, 1 кардинал, 4 апостольські префектури).

Українська гілка редемптористів постала стараннями митрополита Андрея Шептицького, який 1913 року прийняв членів ордену з Бельгії, які прийняли греко-католицький обряд, в Уневі біля Перемишлян, а потім у Збоїськах біля Львова (гімназія з інтернатом, новіціат). Найбільший центр українські редемптористи мали у Голоску біля Львова (дім філософсько-богословських студій), місійні доми існували у Станиславові, Ковелі на Волині (резиденція єпископа Миколи Чарнецького), у Львові (осідок протоігумена) і в Тернополі.

Вікіпедія

 

Зайшовши в храм ми побачили, як святий отець розмовляв з двома дівчатами, скоріш за все туристками, розповідаючи їм про якихось 28 святих. Стало цікаво і ми втрутились у бесіду почувши кілька цікавих фактів про цих греко-католиків і про їх перебування у нашому місті. Як запевнив мій товариш Леонід, з нами говорив не просто священник, а по всім характерним ознакам було видно що це безумовно монах, та й говорив він про монашеський греко-католицький орден у нашому місті. Виявляється, що греко-католики мають свої ордени з яких основних три: василіани, ще одні (не пам'ятаю) і редемптористи. Саме останній монашеський чин розмістився у нашому місті і живуть його представники у будинку Чарторийських по вул.Зарванській, а служби правлять у тринітарському костелі, який зараз носить назву цекрви св.Йосафата (покровителя усіх греко-католиків).

Цей святий отець розповідав, що, нажаль, прихожан поки що небагато, але причетні люди усе роблять щоб церква діяла на високому рівні. Зокрема запрошуються церковні хори, один з яких у записі монах нам і включив і великий просторий зал заповнився церковною музикою у виконанні Львівського хору записоною у цьому ж храмі кілька років тому. А ще ми отримали перекидний календар з інформацією про редемптористів і книжечку про чотирьох представників цього чину, які були удостоєні честі від Папи Іоана Павла ІІ бути признаними блаженними священномучениками. Так чотири українця-редемптористи стали святими, а один з них точно мав епізод життя, пов'язаний з нашим містом. Але про це пізніше...

А поки що повернемось до дарів. На перекидному календарі кожному місяцю відповідав якийсь монастир українських редемптористів і приємно, що під вереснем значиться наше місто.

 

Крім того з календаря можна довідатись, що в цьому році українські редемтористи відзначають 100-річчя служіння в Україні і власне до цієї події і видано було календар

а також з сторінки з "вереснем", довідуємось і про редемптористів безпосередньо у нашому місті

 

Загалом співрозмовник справив гарне враження, а що найбільш сподобалось, так це те, що редемптористи ніяких змін в оздоблення приміщення тринітарського костелу, що змінювали б його історичність, не вносили і не збираються вносити - там і далі висять тринітарські "кайдани на стінах", на даху сидять тринітарські "полонені". Ще один релігійний напрямок, який, схоже, мирно співіснує у нашому місті, у нашому світі.

Підготував: Сергій Єрмаков

Бесіду вели: Сергій Єрмаков, Леонід Повар



Дивіться також:

Категорія: Релігія | Додав: KamPod (30.09.2013)
Переглядів: 1504 | Коментарі: 1 | Теги: Тринітарський костел, Єрмаков, греко-католики, повар, редемптористи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 KamPod   (03.11.2014 01:58) [Материал]
От і знову наші дороги перетнулись з цим монахом редемптористом. Цей раз під час візиту у рамках проекту "Мандруємо вулицями" і завдяки описаній тут попередній розмові нам вдалось і в підвалах храму побувати і в палаці Чарторийського.

Загалом за свідченням брата Миколи зараз у Кам'янці живе три монахи-редемптористи і дві редемптористки. Одна з сестер по вівторках о 19.00 проводить читання з аналізом святого письма. Зокрема зараз йде вивчення другого євангелія від Марка.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz