Вс, 11.04.2021, 11:15
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Релігія

Так все не буде...
"ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ..."
Багатьом кам'янчанам добре відома ця фраза. Багато хто пам'ятає її на малиново-червоній стіні тринітарського костьолу при прямуванні до старої фортеці (фото наприклад ТУТ).

Нещодавно ця фраза отримала в нашому місці нового поштовху завдяки білбордам філософського змісту від Ростислава Яреми. Ще недавно по проспекту Грушевського можна було бачити яскраво-жовті білборди на яких було написано лиш таке "ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ...". Звісно два слова поміняно місцями від храмового напису, але багатьом пригадалась саме та фраза на храмі тринітаріїв.  І знову фраза притягувала увагу і заставляла замислитись.Білборд коло центрального ринку
Білборд на перехресті проспекту
Грушевського з вул.Пушкінська
Який же зміст вона несе?.. 
Якщо піти шляхом аналогій то на згаданому храмі цей напис згодом змінив інший - "ЩОБ ВСІ БУЛИ ОДНО", під яким було місце святого письма з якого її зацитовано. Отже можливо і попередня фраза була взята з Біблії. Проте відомі мені люди, що знаються на Біблії, нічого не могли співставити з святим письмом. Отож довелось шукати.


В одній з розмов довелось чути що нібито щось схоже було написано на кільці царя Соломона. Що ж біблійний персонаж який цілком вяжеться з нашою попередньою теорією походження фрази. Розповідали цілу притчу, але я наведу її не зі слів а з інтернет джерел. Отож:
Легенда про кільце Соломона
У давні часи, за тисячу років до нашої ери, в Азіатських землях розкинулося величне царство тих часів - царство Царя Соломона. Це час історія зазначила розквітом ізраїльського царства, знаменитими походами в інші держави, розкішними бенкетами і безсумнівно великою мудрістю правившого тоді царя. Легенди свідчать, що божественні сили наділили царя Соломона мудрістю і провидінням. Володіючи великою владою і безліччю своїх талантів, Соломон швидко привів своє царство до розквіту і багатства, а слава про нього і його мудрості поширювалася подібно вітру.

І досягнувши розкоші і блиску, влади і слави, цар Соломон засмутився, бо не знаходив він радості в пустих речах, не радували його звичні речі. В один з таких днів, коли цар був у поганому настрої, до нього в замок прийшов старий мудрець. Соломон побачив старця, підкликав його до себе і каже: «Допоможи мені, мудрець. Я всього в цьому житті досяг, я багатий, що можу купити що побажаю, влада моя не знає меж, у мене є дружини і діти. Але більше я не знаходжу радості в цьому. Дуже багато чого в цьому житті здатне вивести мене із себе. Я схильний пристрастям, і це сильно ускладнює моє життя! »

«
Не журися, великий цар!» - сказав мудрець - «Я знаю, як тобі допомогти. Візьми це кільце. На ньому викарбувано фраза: «ВСЕ ПРОЙДЕ»
(«ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ» - прим.С.Є.). Коли до тебе прийде сильний гнів або сильна радість, просто подивися на цей напис, і вона протверезить тебе. В цьому ти знайдеш спасіння від пристрастей! ».

Цар Соломон узяв кільце, глянув на напис, і все життя промайнула в його очах. Він згадав все, що робило його сумним і те, як такі події змінювалися радістю. А велика радість, пізніше змінювалася смутком. І що не вічні всі складнощі, які лягають на плечі людини. Що все змінюється. Все проходить. І стало йому легко на душі, і зрадів він життю знову.


Пройшли роки. Низка непростих подій пройшлася по царству Соломона. Настали складні часи для його народу і для нього самого. Здавалося, що складності не проходять, що удача відвернулася від Соломона. І одного разу, під час одного з нападів гніву, він, як звичайно, подивився на кільце, але не знайшов в ньому втіхи як і колись - навпаки, він ще більше вийшов з себе. Він зірвав кільце з пальця і хотів зашвирнуть його подалі в ставок, але раптом побачив, що на внутрішній стороні кільця блиснула якась напис. Він придивився і прочитав: «І ЦЕ ПРОЙДЕ ...»

І зрозумів Соломон в той момент велику мудрість древніх, яка вже допомагала людям тисячі років до нього, і буде допомагати ще тисячі років після його житті. І знайшов гармонію у своїй душі великий цар. І все життя з вдячністю Соломон згадував слова мудреця і напис на кільці - «ВСЕ ПРОЙДЕ. І ЦЕ ПРОЙДЕ».
 
Інший варіант легенди:

Одного разу цар Соломон сидів у своєму палаці і побачив, як по вулиці йде людина з ніг до голови одягнена в золоті шати. Соломон закликав до себе цю людину і запитав: «Чи не розбійник Чи ти?». На що той відповів, що він ювелір: «А Єрусалим - знамените місто, сюди приїжджає безліч заможних людей, царів і князів». Тут цар поцікавився скільки ж ювелір цим заробляє? І той гордо відповів, що багато. Тут цар посміхнувся і сказав, що коли цей ювелір такий розумний, то нехай зробить кільце, яке робить сумних веселими, а веселих сумними. І якщо через три дні кільце не буде готове, він велить ювеліра стратити.

Яким би не був талановитим ювелір, але на третій день він з острахом пішов до царя з перснем для нього. У порога палацу він зустрів Рахавама, сина Соломона, і подумав: «Син мудреця - половина мудреця». І розповів Рахаваму про свою біду. На що той посміхнувся, взяв цвях і з трьох боків кільця надряпав три єврейські букви - гімел, заін і йуд. І сказав, що з цим можна сміливо йти до царя.

Шломо повертали кільце і одразу зрозумів значення букв із трьох сторін кільця по-своєму - і їх зміст абревіатура גם זו יעבור «І це теж пройде». І як кільце крутиться, і весь час наверх виступають різні літери, так крутиться світ, і так само крутиться доля людини. І подумавши, що зараз він сидить на високому престолі, оточений всій пишності, а це пройде, він відразу став сумний. А коли Ашмодай закинув його на край світу і Соломону довелося три роки поневірятися, то дивлячись на кільце, він розумів, що це теж пройде, і йому ставало весело.


Отже фраза "ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ" дещо співзвучно з "ВСЕ ПРОЙДЕ" чи "ВСЕ МИНЕ" з зовнішньої сторони кільця мудрого біблійного царя. Можна навіть спрогнозувати продовження фрази - "І ТАК (ТАКОГО) НЕ БУДЕ". Фраза як би заспокоювала що в майбутньому можна чекати змін на краще і водночас носила деякий оптимізм, що це що ми зараз маємо не вічне. Фраза точно висіла на храмі тринітаріїв в роки боротьби України за незалежність. Складається враження що саме тоді її і викарбували для пропагандистських цілей. Все і дійсно змінилось і вже немає тоталітарної держави з абревіатурою СРСР, а є нова Незалежна Україна. Зараз можливо у автора цих білбордів був також таємний посил до свідомості, сенс якого не одразу вловлюється мозком, але усвідомлюється свідомістю "так все не буде" - "нас чекають зміни".
На останок хочу ще навести одну гумористичну (а можливо і ні) інтерпретацію притчі про цю фразу:

Приходить єврей до рабина і говорить:
- Ребе, не можу більше так жити, дружина хворіє, теща пиляє з ранку до вечора, дочка на панель пішла, син інститут кинув, знаркоманився прямо на очах, живемо всі разом у двокімнатній квартирі, з роботи звільнили ... нічого вдіяти не можу ... Що робити, Ребе, ви мудрі і досвідчені, ви близькі до господа, допоможіть.
Ребе подумав і відповів:
- Візьми аркуш ватману, добра людина, напиши на ньому тушшю великими літерами "ТАК БУДЕ НЕ ЗАВЖДИ" і повісь на видному місці.
- І що?
- І все.
- Як все?! Ребе я прийшов до вас за порадою, за допомогою, а ви наді мною жартуєте!
- Ніяких жартів. Іди і зроби як сказано. Прийдеш через два місяці.
Пішов єврей геть.

Через два місяці приходить до рабина, весь сяє
- Ребе, ви чарівник! Дружина одужала, дочка за розум узялася, кинула непристойне, зустрічається з пристойним молодим чоловіком, скоро весілля, син зістрибнув з голки, відновився в інституті, я знайшов нову роботу, взяв кредит, купив квартиру і роз'їхалися з тещею. Це рай, Ребе, що я можу для вас зробити?
Ребе помовчав, і говорить:
- Та нічого не треба робити мені, добра людина. Тільки ти ... того ... Плакатик-то поки не знімай ...


Що ж, хоч і з жартом, але мораль цієї інтерпретації подібна до соломонівського варіанта - "ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ...", чи то добре зараз чи погано.

Підготував Сергій Єрмаков
Фото Сергій ЄрмаковДивіться також:

Категорія: Релігія | Додав: KamPod (15.10.2012)
Переглядів: 7526 | Коментарі: 6 | Теги: Тринітарський костел, фраза, так все не буде, Соломон | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 6
1 KamPod   (15.10.2012 14:50) [Материал]
Поймал как-то крестьянин Цзы в степи дикого коня. Жена и родственники за него радуются, только старый Цзы равнодушен: "Посмотрим", - говорит.
Сын старого Цзы объезжал этого коня, упал, сломал ногу, охромел - калека.
Жена и вся деревня в горе, только Цзы без эмоций: "Посмотрим", - говорит.
Пришел в страну враг с войной, Жена и родственники в горе, только Цзы невозмутим: "Посмотрим", - говорит.
Забрали в армию всех деревенских парней, оставили только хромого сына Цзы.
Жена и родственники в радости, только Цзы безучастен: "Посмотрим" - говорит.
Тут вся деревня потеряла терпение и стала ругать Цзы: "Что ты не как все!? Прямо бревно, а не человек!"
И выгнали Цзы из деревни.
Ушел Цзы жить в лес и стал Великим Учителем для всего царства.

2 Dimboy   (16.10.2012 00:13) [Материал]
цікаво дослідив!!!!

3 KamPod   (16.10.2012 02:25) [Материал]
Дякую. Давно вже цю ідею розкручував.
Може в когось є фотки з храму де видно напис "ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ" поділіться

4 lapa   (17.10.2012 01:22) [Материал]
Проста філософія життя. Легенди цікаві.....гарне дослідження.

0
5 KamPod   (17.11.2014 01:46) [Материал]
Після позачергових виборів до Верховної Ради 2014 знову з'явились білборди від Ростислава Яреми з цим філософським написом. Проте якщо раніше була невідповідність з написом на тринітарському ("ВСЕ ТАК НЕ БУДЕ"), то тепер вже слова розставлені в тій самій послідовності ("ТАК ВСЕ НЕ БУДЕ").

Цікаво що спонукало його знову повернутись до цієї філософії і чи випадково слова на білбордах після 2-х річної паузи трішки перемінялись місцями?

0
6 szerlock   (13.03.2015 20:20) [Материал]
Як мантра в мене: Так буде не завжди!!!! ;)

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [102]
Релігія [11]
Спорт [48]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [9]
Пошук
Свіжина
да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49

це все ......., але дуже смешно

Просто все гарно поєднано: головний корп


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2021Створити безкоштовний сайт на uCoz