Чт, 25.04.2024, 14:56
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

«Твій агро start-up» - кам'янчани стартували з відзнаки

Аграрний сектор України останнім часом прагне йти в ногу з науково-технічним прогресом світу і приємно, що провідні виробники сільськогосподарської продукції теж роблять кроки на зустріч науковим розпробкам у цій галузі і ще більш приємно, що і кам'янчани не залишаються осторонь цих справ і долучаються до наукових розробок, що претендують на широке впровадження. Так у кінці 2014 року, викладачі Подільського Державного аграрно технічного університету Тетяна Віталіївна Дудчак та Віталій Петрович Дудчак, відгукнулись на заклик прийняти участь у конкурсі інноваційних розробок «Твій агро start-up», який вперше проводила корпорація "Сварог Вест Груп".

На розгляд було надіслано розробки науковців і вже на початку цього, 2015р. стало відомо, що за ідеї закладені в розробці «Оптимізація технології вирощування квасолі багатоквіткової» Т.Дудчак хоч і не отримала головний приз, але на думку журі заслуговувала на премію-відзнаку у розмірі 5тис. грн. і її фото, поряд з іншими переможцями конкурсу було розміщено на обкладинці корпоративного видання "Свароже коло" (86).

Кам'янчанка отримала відзнаку у досить сильній конкуренції, адже преміювали лише 8 учасників, тоді як всього було надіслано 73 проекти від учасників з різних куточків України. За оголошеною географією учасників проекти надійшли з м.Дніпропетровськ, м.Житомир, м.Київ, Київська область (м. Біла Церква), м. Луганськ, м.Львів, м.Миколаїв, м.Одеса, м.Хмельницький, Хмельницька область (м. Шепетівка, м. Кам’янець-Подільський), Черкаська область (м. Умань), м.Чернівці, м. Чернігів, м. Харків, м. Херсон.


Обкладинка корпоративного видання з переможцями конкурсу і в т.ч.Т.В.Дудчак

Довідка про конкурс

«Твій агро start-up» - всеукраїнський конкурс аграрних інновацій, започаткований корпорацією «Сварог Вест Груп» у 2014 році.
Мета конкурсу - виявлення, підтримка та впровадження перспективних інноваційних проектів в агропромисловій сфері, а також сприяння розвитку талановитих та ініціативних молодих спеціалістів.

___________

Всього на конкурс 2014р. було подано 73 проекти:

  • 16 проектів на тему «Оптимізація мінерального живлення пшениці та сої із збереженням високого рівня продуктивності»;
  • 1 проект на тему «Програма селекції сої»;
  • 12 проектів на тему «Технології вирощування нішевих культур»;
  • 3 проекти на тему «Навігаційні системи»;
  • 2 проекти на тему «Системи зв’язку без використання GSM»;
  • 2 проекти на тему «Системи Online контролю використання ПММ»;
  • 2 проекти на тему «Автоматизація управління автопідприємством з логістичним модулем»;
  • 3 проекти на тему «Автоматизація обліку руху паливно-мастильних матеріалів на транспортних засобах, сільськогосподарській техніці та обладнанні»;
  • 10 проектів на тему «Автоматизація контролю виконання технологічних процесів у рослинництві відповідно до технологічних вимог на рівні виконавця (оператора)»;
  • 9 проектів на тему «Біоенергетичні проекти на базі тваринницького сектору»;
  • 8 проектів на тему «Створення розсадника із вирощування безвірусного посадкового матеріалу (підщеп та саджанців) за технологією in-vitro»;
  • 5 проектів поза визначеною тематикою.

__________

 Переможцями конкурсу стали 2 команди співавторів проектів із підвищення ефективності мінерального живлення пшениці та сої. На розвиток своїх ідей вони отримали премії у розмірі 100 тис. грн. Ще 4 проекти було відзначено преміями по 50 та 20 тис. грн. Церемонія нагородження переможців проходила 12 січня 2015 року у м.Київ.

Деталі нагородження на сайті: svarog-agro.com

Щодо деталей проекту Тетяни Віталіївни Дудчак, то він базується на досвіді вирощування квасолі в Англії, який проаналізовано і пристосовано до вітчизняних грунтово-кліматичних і виробничих умов. Крім того технологія апробована на дослідній ділянці до сортів квасолі, автором яких, між іншим є її батько Віталій Петрович Дудчак і носять притаманно подільські назви: Сокільчанка (від с.Сокіл) і Дністрівка (від назви річки). 

Деякі офіційні дані проекту, які були подані на конкурс ми за згодою і допомогою авторів публікуємо і на нашому сайті:

Назва бізнес-ідеї (проекту) ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ КВАСОЛІ БАГАТОКВІТКОВОЇ (PH. MULTIFLORUS WILD) 
Короткий опис проекту:

 На промисловій основі виткові сорти квасолі вирощують тільки в Англії, Голландії і Китаї. Оригінальною є підтримуюча конструкція з бамбукових палиць довжиною до 2 м, які по чотири зв'язуються вверху дротом. Вирощування виткої квасолі механізовано на 70-80 %. Збір урожаю-вручну(на фото вирощування квасолі в Англії). Є фільм поетапного, механізованого вирощування виткої квасолі в Англії на 40-45 хвилин.

Основними виробниками квасолі в Україні є індивідуальний сектор де зосереджено 95,7% її посівних площ (в основному штамбові сорти). Технологія вирощування виткої квасолі не передбачає засобів механізації (крім оранки і внесення добрив), але основна її перевага в тому, що урожайність її в 2-3 рази більша, порівняно з іншими сортами внаслідок забезпечення росту квасолиння вгору від 2 метрів і більше, а також за рахунок збільшення вегетаційного періоду до 120 днів і більше.

–    Проектом передбачено виготовлення конструкцій багаторазового використання, яка окупиться за 0,5 року (запатентовані способи вирощування квасолі багатоквіткової і конструкції для багаторазового використання (патенти України № 61276А і № 16416).

Головна мета проекту:

На промисловій основі впровадити технологію вирощування перспективних сортів виткої квасолі для фермерських господарств (від 1-го до 10 гектарів) (з місцевих сортів виділені, запатентовані сорти квасолі багатоквіткової (Ph. multiflorus) Сокільчанка і Дністрівка (авторські свідоцтва відповідно № 07213 і № 07214); (на фото вирощування квасолі на дослідній ділянці).

Етапи реалізації проекту:

Етапи реалізації залежать від фінансування і об’єму впровадження. При належному фінансуванні, якщо підготовку конструкцій   почати 1-го січня то 5-6-го травня можно проект реалізовувати. Економічний, технологічний ефект проекту:      Урожайність виткої квасолі   в середньому складає 45-55 ц/га (1000 насінин мають вагу 1300-1600 гр.). При впровадженні технології в фермерських господарствах, фермери одержать високі прибутки (в Італії ,Іспанії 1 кг  квасолі  коштує до 5 євро. Деякі сорти квасолі в Європі коштують до 35 євро).

Ринок збуту – це Європа.

Термін реалізації проекту:

Для реалізації проекту необхідно: 1-катанка діаметром 6 мм.; 2- стовби-сосна-2,5 метра;3-насіння; 4-шпагат.

Термін – календарний рік( залежить від об’єму садіння (гектарів) +кошти)

Ось такою вдалою видалась спроба участі кам'янецьких науковців у даному конкурсі. Що ж, стежину проторовано і сподіваємось, що і ця справа наших земляків і інші підуть у життя і будуть широко застосовані на благо аграрного виробництва нашої країни. А ми вітаємо наших земляків з цим визнанням і бажаємо подальших успіхів.



Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (29.03.2015)
Переглядів: 1959 | Коментарі: 2 | Теги: аграрний сектор, ПДАТУ, Наука, Дудчак, квасоля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
1 RD   (29.03.2015 10:24) [Материал]
Ну що ж можна привітати земляків, побажати нових цікавих розробок

0
2 Shevchuk   (29.03.2015 17:09) [Материал]
Дійсно молодці. Про них пишуть газети.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz