Вс, 11.04.2021, 11:47
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Природа і екологія

Велика справа маленьких батарейок

Кам'янець можливо і не є найекологічнішим містом на Україні, проте його екологічність, як і чистота будь-якого іншого міста залежить від його мешканців. Звісно важко одним помахом руки зробити так, щоб все було ідеально, проте кроки до цього варто шукати і потрібно щоб їх хтось робив.

От і роблять... Студенти і викладачі ПДАТУ, які часто ходять через 6-7 корпуси уже мабуть звикли до маленької зелено-жовтої коробочки біля дзеркала у вестибюлі. Біля коробочки напис, що розкриває її "секрет", а секрет у тому, що це не просто коробочка, а так званий пункт збору відпрацьованих батарейок, які є надзвичайно шкідливими і забороненими для звичайної утилізації у сміттєзвалищах.

Напис красномовно закликає людей не лінуватись і нести шкідливий продукт саме сюди, наводячи аргументи


Чи знаєте Ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро? Адже всі ми, хоч і опосередковано, використовуємо їх кожен день.

 Цікаво, куди вони потім діваються? ..

А діваються використані батарейки, в більшості своїй, на «кладовище сміття».

Одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі.

У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і грунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

Не залишайся байдужим до власного майбутнього і майбутнього прийдешніх поколінь!!!

Відпрацьовані батарейки не можна викидати, їх потрібно нести лише у спеціально створені пункти прийому


Так виглядає цей знак

Що ж і справді викидати батарейки в сміття далеко не так невинно, як може здатися на перший погляд.

Термін служби первинних (неперезаряджуваних) батарейок зовсім короткий, вторинних - набагато довший, тому що їх можна перезаряджати величезну кількість разів. Але, рано чи пізно, всі вони переходять у непрацездатний стан. І коли приходить час позбавлятися від неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвого кошику».  А він друкується на кожній батарейці не дарма.

Нещодавно проходячи повз згаданий ящищок для збору батарейок зазирнув до нього - він був заповнений близьно на 2/3, а це означає що люди таки дослухаються до заклику і справа рухається і той хто організував цей пункт як мінімум зробив це не дарма.

Будемо сподіватись що хоча б такими маленькими кроками ми будемо робити правильні речі для збереження нашого довкілля.Дивіться також:

Категорія: Природа і екологія | Додав: KamPod (15.07.2014)
Переглядів: 2332 | Коментарі: 19 | Теги: ПДАТУ, екологія, Батарейка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 15
0
1 KamPod   (15.07.2014 23:49) [Материал]
Цікаво хто все ж таки зробив цю корисну справу і хто забирає батарейки коли контейнер наповнюється?
Де ще у місті є подібні пункти?

0
2 leonsem777   (16.07.2014 02:50) [Материал]
Такі пункти має кожний жек за рішенням міськвиконкому.

0
3 KamPod   (16.07.2014 02:55) [Материал]
Хм... цікаво, треба буде зайти подивитись при нагоді. Завтра можливо буду коло того що на Космонавтів

0
4 KamPod   (17.07.2014 12:13) [Материал]
Знаю, що у дружньому Бучачі справа зі збором батарейок розвивається досить потужно і кроки там зроблені набагато показовіші ніж у нас і популяризація більша

У наих в контактах є група "Еко-рух Бучача" в якій на зараз нараховується 445 осіб (населення Бучача біля 12 тис.). У групі можна знайти їх заходи, але попрошу друзів звідти щоб розказали про свої успіхи з перших вуст.

0
5 Мирослав   (19.07.2014 08:42) [Материал]
27 липня, в нас буде 1 рік часу роботи над проектом "Батарейкам-утилізація!".

Розпочалося все минулого року на День міста із відкриття ось такого унікального контейнера для використаних бтарейок
й
А також, в цей день, був День міста, на сцені презентували сам проект.
Спеціально для цього був пошитий костюм батарейки :)Згодом нам поталанило, знайти однодумця, який проживає в одному селі і там також збирає батарейки.
А його тато якраз робить паперові коробки для різних товарів. Ми разом подумали над ескізом і нам почали безкоштовно робити міні контейнери, які розміщуємо у магазинах, установах, навчальних закладах.Зробили онлайн карту місць прийому батарейок
https://www.google.com.ua/maps....b&msa=0

До нас приєдналося сусіднє місто Монастириськ.

Ціль 1: Охопити весь Бучач контейнерами та інформаційною компанією.
Ціль 2: Весь бучацький район. 

Скоро знову 27 липня. Будемо підбивати підсумки проробленої роботи!

0
6 KamPod   (19.07.2014 18:31) [Материал]
Взагалі за рік результати діяльності дуже навіть вражають - є що показати і є про що розповісти. Так тримати.
Та ще й як доречно - напередодні року від початку цього руху у Бучачі. На річницю мабуть підсумки роботи за рік підбиватимуться?

0
7 Мирослав   (20.07.2014 23:29) [Материал]
Та не настільки ми хороші, як могли бути. Багато часу втрачено і результати, навіть по наших особистих планах, могли бути вищими.
Але, при цьому, це вже більше ніж було до нашої ініцативи :)

Так, хочемо на День міста показати загальну кількість батарейок, яка зібрана жителями міста та району. Щоб люди побачили свій результ. На скільки вони особистими діями вже зробили внесок у своє ж життя та здоровя!
Всі деталі не будемо розказувати, а краще за тиждень разом з фотографіями прокоментуємо тут  на вашому сайті :)

0
8 Mishutko(^_^)   (20.07.2014 23:37) [Материал]
Батарейки дійсно дуєе шкодять . Приємно,що хтось це все ж розуміє і береться за цю працю. Багато батарейок Вам)

0
9 Мирослав   (21.07.2014 21:59) [Материал]
Щиро дякуємо за підтримку, з радістю будемо ділитися досвідом!

1
10 Мирослав   (21.07.2014 22:02) [Материал]
Ще одна розробка ЕКО РУХУ БУЧАЧА, буквально на днях.
Так класно, щось придумувати, а потім творити при безпосередній організації :)

"Ось ми і роздрукували наліпки "Здавай батарейки на утилізацію ТУТ".
Зробили їх аж 55 штук. Одна із них вже навіть наклеєна на магазині Універсал. Клеяться досить непогано, а от вирізаються не так швидко. Так що тепер окрім допомоги по поклейці коробочок була б доречна і допомога по вирізанні наліпок."


0
11 KamPod   (21.07.2014 22:23) [Материал]
Я схожі за розмірами магнітики для учасників вікторини "Хто знає де?" робив. Маю на увазі теж роздруковувалось на самоклейці, але ліпилось одразу на магнітний вініл.
Так от, щоб не вирізати кожен магнітик по колу, було вирішено робити ромбиками. Для цього просто перед роздруком картинку повертав на 45градусів і друкував як тут в ряд. А далі просто - звичайним канцелярським ножем раз-раз і гарні квадратно-ромбічні магніти готові

0
12 KamPod   (26.11.2014 10:48) [Материал]
Здай батарейку – збережи життя

Вже декілька років поспіль  Кам’янець-Подільський успішно бере участь в акціях по збору відпрацьованих батарейок, які шкодять не лише навколишньому середовищу,  а й здоров’ю населення.
Так, зважаючи на загострення проблеми поводження з небезпечними відходами, для мінімізації їх згубного впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей, згідно розпорядження міського голови Михайла Сімашкевича, в місті створені та працюють пункти прийому небезпечних відходів на базі всіх житлово-комунальних підприємств міста. Здати відпрацьовані елементи живлення (батарейки) та люмінесцентні лампи може кожен житель міста в будь-який ЖЕК абсолютно безкоштовно.

Активно долучаються до питання утилізації батарейок учні, студенти, представники громадських організацій, екологи.

Для того, щоб підвести підсумки загальноміської акції "Здай батарейку – збережи довкілля”, 25 листопада в сесійній залі міськради відбулося засідання круглого столу за участю міського голови Михайла Сімашкевича, його заступника – Сергія Бабія, працівників управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, учнів та студентів міста, представників громадських організацій, які займаються питанням охорони природного середовища.

Також на зібрання завітали представники Всеукраїнської екологічної ліги Жанна Шовкун та Наталія Данилюк.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся очільник Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич: "Ми маємо гарний результат нашої роботи по збору відпрацьованих батарейок, а головне, що діти та кам’янчани демонструють небайдуже ставлення до природи. Варто відзначити навчальні заклади міста, які проводять з молоддю навчально-просвітницьку роботу, яка має вагомий вплив на формування екологічної культури”.
Найактивнішим учасникам акції міський голова вручив подяки виконавчого комітету.
В свою чергу лідери по збору відпрацьованих батарейок – учні ЗОШ № 5 та НВК № 14 продемонстрували присутнім, яку небезпеку довкіллю можуть принести елементи живлення.

Для того, щоб акція і надалі активно продовжувалася в нашому місті, представники Всеукраїнської екологічної ліги передали КПНУ імені І. Огієнка та ПДАТУ баки для збору батарейок та нагородили грамотами тих, хто доклав чимало зусиль для того, щоб в Кам’янці працював даний проект.

http://kam-pod.gov.ua/novini....ya.html

0
13 ttgmum   (26.11.2014 17:15) [Материал]
И как всегда "забыли" с чего все началось. Все только благодаря мэру и его компании, уроды. А началось все с инициативы активистов камподнета. А власть все себе приписывает.

0
14 KamPod   (30.10.2015 10:25) [Материал]
Збір батарейок у головному корпусі ПДАТУ на сьогодні0
15 олександр   (30.10.2015 11:56) [Материал]
це дуже гарна справа,шкода ,що не масова((. а, взагалі, що далі з цими зібраними батарейками? не хочеться вірити,що їх також вивозять на полігон твердих відходів.

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [102]
Релігія [11]
Спорт [48]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [9]
Пошук
Свіжина
да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49

це все ......., але дуже смешно

Просто все гарно поєднано: головний корп


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2021Створити безкоштовний сайт на uCoz