Ср, 22.05.2024, 00:50
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Культура і Мистецтво

Автор "Країни Моксель" у Кам'янці
10 жовтня 2013р. мабуть вперше за останній час в житті аграрно-технічного університету було організовано зустріч з досить неординарною людиною - письменником Володимиром Броніславовичем Білінським, що здобув славу своїм бестселером на історичну тематику "Країна Моксель, або Московія", де він розвінчував безліч міфів пов'язаних з історичними подіями пов'язаними з далеким і середнім минулим нашої країни і в першу чергу нашого північно-східного сусіда - Росії.

Біографічні дані

Володимир Білінський (* 18 травня 1936) — український письменник, дослідник історії. Автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія» та «Москва Ординська».

Народився 18 травня 1936 року на Поділлі. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту. За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 до 1996 року жив і працював у Караганді, де пройшов шлях від майстра до заступника начальника Главку. Будував мости на Казахстанській магнітці, на каналі Іртиш — Караганда, на шахтах Карагандинського вугільного басейну, на всіх автомагістралях і залізницях Центрального Казахстану. Під його керівництвом зведено мости в Караганді, Павлодарі, Кокчетаві. Темір-Тау, Джезкагані, Балхаші, Екібастузі, Шахтинську та інших містах. З 1982 року працював у системі Мінважбуду Казахстану на посадах заступника начальника Главку та начальника Главку. Був членом Колегії Держбуду Казахстану. У 1999 році повернувся в Україну. Проживає в Києві.

Видав книги: «Страна Моксель» (2002), «Открытие Великороссии» (2004), «Страна Моксель, или открытие Великороссии» у трьох книгах (2006), «Країна Моксель, або Московія» у трьох книгах (2008), «Москва ординська» (2011).

У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимира Білінського було визначено лауреатом премії ім. Івана Франка у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері».

Вікіпедія

Бажаючих послухати письменника-земляка зібралось чимало бажаючих, отож велика лекційна зала була дуже доречна для зустрічі

Володимир Броніславович розпочав свій виступ з теплого звернення до земляків, адже сам він є подолянином бо народився на станції Дунаївці. З розповіді дізнаємось що і до кам'янчан він себе теж приписує, бо перебуваючи в Казахстані він спілкуючись з тамтешніми мостобудівниками ніяк не міг пояснити що то за станція така, а от Кам'янець-Подільский уже більше знали.

РОЗВІНЧЕННЯ МІФІВ І ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Далі фрагменти з виступу Володимира Білінського:

- Чому я почав писати ці книги? - тому що усі прагнуть шукати правду, от і я почав шукати цю правду після того як все більше і більше дізнавався про ті міфи, які нав'язувались нам протягом недавнього минулого починаючи ще від часів Російської імперії.

- Для Росії українська історія по суті - п'яте колесо до московського возу - все одно тому хто на ньому чи воно крутиться чи ні


Але ж для нас ця історія рідна і ми маємо знати правду про неї, яку і намагався  розкрити письменник у своїх книгах. Автор навів кілька прикладів з історичних фактів, які безжалісно зараз розвінчені, адже за його словами уся російська історія побудована на міфах. Зокрема публіка дізналась правду від автора

- про Дмитра Донського, Олександра Невського, нащадків Чінгісхана, які правили теперішніми російськими територіями і фактично розділили її на 12 улусів за числом братів хана Батия,

- про заснування Москви татарами, а не Юрієм Долгоруким, як прийнято вважати

- про походження росіян не від слов'ян, а від фінів, про що свідчать проміри черепів з понад 7000 курганів 7-16століть, де не було знайдено жодного черепа з "слов'янською формою";

- про те, що про Київську Русь ніде не згадується, що вона підпорядковувалась якомусь хану, а значить це про монголо-татарське іго було вигадано, щоб Київ від Москви у плані поневолень "не відставав". 

Усе це безумовно факти, які не вкладаються в наше загальне сприйняття, адже нас вчили іншому, але це і ті факти, які можуть сприяти патріотичному вихованню української нації, адже виявляється ми не "молодші брати" чи взагалі жителі "Окраїни", а нащадки славного роду.


Ось ще кілька висловів у тему патріотичного виховання:

- До бога потрібно звертатись рідною мовою. Інакше він вас не зрозуміє - говорив письменник

- Народився українцем - маєш бути українцем все життя

Як зазначив Володимир Броніславович побачити ось цю брехню, йому допомогла незаангажованість історією, так як за фахом він мостобудівник. На його думку історикам виховані за часів СРСР, важко побачити і прийняти це, адже їх вчили іншому і вони виробили певні переконання, які важко долати. "Справжню історію можуть писати лише нефахівці історичної науки" - говорив гість наводячи приклад інших авторів що без фаху істориків розкривали речі, схожі на ті, про які пише і сам автор.

ПРО ПОДІЛЛЯ У ПОДОЛЯНИНА

Після загального виступу поспілкувались з автором і представники сайту "Вічний Кам'янець" Володимир Кроль та Сергій Єрмаков. Зокрема було задано кілька питань що стосуються безпосередньо нашого краю.

Так, наприклад:

- я запитував про те, чому на старих картах позначено і підписується, що то карта "України і Подолії" - чи не може значити це про якийсь унікальний статус Поділля? чи ми, подоляни, не можемо відрізнятись від, скажімо, українців Київщини, так само як він стверджує що українці відрізняються від росіян?

На думку Володимира Білінського це тому, що карти складали поляки, а їм було вигідно позиціонувати Поділля відокремленим від України, а так - ми такі ж українці як і усі інші.

- ще одне питання стосувалось міфів Кам'янця щодо заснування і зокрема про "римську гіпотезу", адже цікаво було почути думку такого неординарного дослідника

Відповіддю було те, що на його думку Кам'янець існував ще у 9-10 столітті. А якщо тут були римляни, то в ті часи місто  теж цілком могло існувати.

Ось так відповів "розвінчувач міфів" - наш місцевий "міф" він вирішив не розвінчувати.


Підготував текст: Сергій Єрмаков

Фото: Володимир КрольДивіться також:

Категорія: Культура і Мистецтво | Додав: KamPod (12.10.2013)
Переглядів: 1093 | Коментарі: 4 | Теги: Білінський, ПДАТУ, Країна Моксель, письменник | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
1 OlegB   (15.10.2013 10:26) [Материал]
Полеміка щодо подільських "знахідок" Білінського в його новій книзі "Україна-Русь": http://h.ua/story/388046/

2 KamPod   (15.10.2013 14:47) [Материал]
Гарні контаргументи і все з наведенням фактів і їх порівнянням - цікаво побачити дві сторони однієї медалі

3 OlegB   (15.10.2013 16:16) [Материал]
"Україна-Русь" (книга перша "Споконвічна земля") має підзаголовок на титульній сторінці "Історичне дослідження", а наприкінці, крім того, зазначено "Науково-популярне видання". В анотації зазначено: "Книга адресується широкому колу читачів: науковцям, викладачам вишів, шкільним учителям, студентам, учням старших класів і всім, хто бажає знати правду про минуле". А ще в анотації зазначено, що свої істини автор доводить "на основі історичних документів, літописів, спогадів мандрівників, досліджень сучасних археологів, істориків". Тож, як бачимо, передбачається серйозний підхід до справи, а не публіцистичні теревені.

0
4 KamPod   (21.05.2017 22:43) [Материал]
Подивився серіал "Марко Поло" і зацікавився монголами і їх історію. Пошуки привели до монголо-татар і їх Золотої орди. А потім натрапив на матеріал, який говорить, що монголо-татарського іга взагалі не було, та й взагалі великі завоювання монгол придумали історики при Сталіні. Насправді ж, на думку тих "істориків" монголо-татарським ігом прикривали насильницьке насадження християнства в результаті якого ніби то мільйони людей і 270 з 300 міст Київського князівства були знищені. 
Так що ідеї трактувати історію подібно Білінському не поодинокі. Натрапив і ще на деякі співставляння як у Білінського, зокрема:
- Батий і Олександр Невський - це одна людина. Так називали князя Олександра його військові, які його любили і казали "Батя"
- В Куликовській битві билися росіяни і татари з обох боків, так що це була громадянська війна.
- Проходила Куликовська на території самої Москви, тому на полі Куликовому нічого і не знаходять.
- На старих картах наші землі  називають Тартарія, звідси і "татарське" іго, тобто воно внутрішнє а не загарбницьке
- між росіянами і монголами на генетичному рівні нічого спільного немає, а між росіянами і татарами є багато

Частину фактів взяв з передачі яку подаю нижче і наприкінці матеріалу про монголо-татар я, здається, зрозумів чому так росіяни взялись стирати монголо-татар і переписувати історію. Все криється в тезі про те, що Золота орда - це те саме що і Велика Русь (приблизно 23хв), так саме не Київська а просто Велика Русь, або в майбутньому Рашин Федерашн )). Не здивуюсь що скоро російських діток будуть так і вчити на уроках історії. І хто зна... можливо наші азіатські сусіди і на приналежність інших цивілізацій зазіхнуть, хто на черзі підпаде під російсифікацію? можливо греки? чи єгиптяни?.. але у них купа писемних свідчень про їх історію. Тоді можливо майя чи інки - цікавий сценарій для найдревнішої цивілізації в світі )


Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz