Пт, 22.11.2024, 18:06
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Хто кого: Кам'янець чи дерево в Хмельницькому )))

Натрапив якось у мережі на публікацію з цікавою назвою: "Хмельницкий: топ-10 достопримечательностей", звісно наш сайт цікавить будь-яке подільське місто і в тому числі обласний центр Хмельницької області, однак переглянувши цей рейтинг, у мене кілька хвилин був ступор... На третьому місці я побачив таке визначне місце Хмельницького як Сатанів, далі ще веселіше - на п'ятому місці - місто Меджибіж, а контрольний в голову був коли побачив що на шостому місці знаходиться одне з семи чудес України (причом визнано двічі і як заповідник і як замок) - м.Кам'янець-Подільський. Публікацію опублікував не випадковий приблуда, а користувач, який носить горде ім'я admin і новина ця від  20.07.2012. Але давайте познайомимось ближче з цим горе рейтингом.

Для початку ознайомимось з цим супер-рейтингом

 

Топ-10 пам'яток Хмельницької області за версією сайту worldukraine.abwo.biz

1. Церква Різдва Богородиці

У місті Хмельницькому Собор Різдва Богородиці з'явився в сімнадцятому столітті. Спочатку, на місці собору була дерев'яна церква, потім, під час пожежі в 1822 році, вона сильно постраждала. Через невеликий проміжок часу, була асигнована сума в розмірі 60 тисяч рублів на будівництво собору на місці дерев'яної церкви. Собор зберігся до нашого часу і зараз він являє собою зразок класицизму і є однією з найбільш впізнаваних будівель міста. 

2. Школа іконопису «Нікош»

 Школа іконопису «Нікош» займає чільне місце серед пам'яток Хмельницької області. Початок розвитку школи іконопису припадає на 1996 рік, щоправда тоді вона була відкрита, як студія іконопису. Потім, в 2005 році, після рішення двадцять п'ятого сесії Хмельницької міської ради студія отримала назву школи іконопису «Нікош». Школа налічує дев'ять десятків учнів. На їх рахунку близько сорока виставок за кордоном. Школа іконопису «Нікош» отримала благословення патріарха УПЦ КП і УПЦ МП. 

3. Курорт Сатанів на Хмельниччині

 Курорт Сатанів можна по праву назвати перлиною Хмельницької області і однієї з головних її пам'яток. На території селища міського типу Сатанів знаходяться мінеральні джерела. Приміром, у селищі Сатанівська Слобідка в 1986 році був створений санаторій «Збруч», який розміщується на базі Збручанського родовища. На території Сатанова знаходиться велика кількість пам'ятників архітектури: замки 14-16 століть, Свято-Троїцький монастир, Троїцька церква, В'їзні ворота. 

4. Сакура

Головна площа міста часто привертає увагу іногородніх та іноземних туристів. Не в останню чергу через те, що в місті Хмельницький пам'ятки не обмежуються архітектурними спорудами або мінеральними джерелами. На площі міста Хмельницький на початку квітня місяця починає цвісти мініатюрна сакура, привезена з самої Японії. Сакури вже давним-давно стали окрасою міста: фотографії квітучих сакур прикрашають виставки багатьох фотографів-професіоналів і аматорів-фотографів в соціальних мережах. 

5. Меджибіж

Загальна чисельність населення в Меджибожі перевищує півтори тисячі осіб. Селище було засновано в далекому 1146, а статус селища міського типу отримав менше ста років тому. Приїхавши в Хмельницький пам'ятки можна знайти на кожному кроці, Хмельницька область, в тому числі і Меджибіж, не виняток. На території Меджибожа розташовується Меджибізький замок, руїни Троїцького костелу, історичний музей. Щорічно, Меджибіж влаштовує фестивалі та лицарські турніри, на які з'їжджаються представники з різних країн світу. Лицарський фестиваль у Меджибожі - якщо не головне літнє подія у Хмельницькій області, то одне з головних. 

6. Кам'янець-Подільський

Шосте місце в рейтингу пам'яток Хмельницької області  займає місто Кам'янець-Подільський. Кам'янець-Подільський вважається одним з найдавніших міст Хмельницької області. Колись він був заснований як місто-фортеця. Місто Кам'янець-Подільський був оголошений історико-архітектурним заповідником через те, що до його складу входить близько двох сотень архітектурних пам'яток і споруд. 

7. Барон Мюнхаузен в Хмельницькому

 Пам'ятник барону Мюнхаузену був створений у двадцятому столітті на одній з центральних вулиць міста - на вулиці Кам'янецькій. Це другий за рахунком пам'ятник знаменитому барону - перший був встановлений в Ганновері. Не всі мешканці Хмельницького знають, що на вулицях їхнього міста є пам'ятник знаменитому барону - адже він прихований від чужих очей у внутрішньому дворику житлових будинків. 

8. Хмельницький речовий ринок

 Життя міста Хмельницького нерозривно пов'язане з речовим ринком. Тому, саме речовий ринок, що іменується в народі «толкучка», «туча», займає восьме місце в нашому рейтингу. Хтось може вважати, що купувати речі на ринку - не надто елітно. Але проте, Хмельницький речовий ринок - це місце, з яким пов'язана величезна кількість людських життів, місце, яке виділяє наше місто серед низки інших провінційних міст. «Толкучка» об'єднує близько двадцяти речових ринків, на яких іде продаж речей з Туреччини, Сирії, Китаю, і, звичайно ж, України. Хмельницький ринок - привертає увагу не тільки жителів Хмельницького, а й жителів інших міст, і навіть інших країн. Іноземці на Хмельницькому речовому ринку - справа звична. 

9. Дендропарк

Дендропарк знаходиться в межах міста. Він був заснований ще у двадцятому столітті, і з тих самих пір служить відмінним місце відпочинку для більшості жителів міста Хмельницького. У дендропарку ростуть рідкісні види рослин і дерев, а вільний час там люблять проводити молоді матусі з дітьми.

10. Сквер імені Шевченка

 Тему пам'яток Хмельницького продовжує сквер імені Шевченка, який протягом кількох десятиліть служить місцем відпочинку для людей будь-якого віку. У першій половині 19 століття розташовувався гай, який наповнювали дуби. Сквер використовувався і для випасу худоби. З часом, частина дерев була вирубана і сквер стали використовувати для проведення Ярмарків. Крім торгів, у сквері виступали мандрівні артисти, атракціони ... Наприкінці 19 століття було прийнято рішення про реорганізацію про реорганізацію торгової площі та її перетворення на міський сад. За часів СРСР місце носило назву "Парку культури і відпочинку імені М. Коцюбинського", а в 1992 році після відкриття пам'ятника Т.Г.Шевченка сквер перейменували на його честь.

Побачивши, що цілі міста Меджибіж і Кам'янець ледве склали конкуренцію скромному пам'ятнику Барону Мюнхаузену в Хмельницькому промайнула думка, що це не є об'єктивним опитуванням і ці місця в рейтингу проставив навмання якийсь патріот Хмельницького, причому недобросовісний патріот бо явно місця необ'єктивні. 

Подумавши далі над попередньою тезою і додавши сюди те, що японське дерево з обласного центру мабуть більш визначне ніж усі замки і палаци області разом взяті уже було чітке переконання, що ці номінації прописував якийсь олігофрен, який не може відрізнити планету Земля від своєго клаптя землі на городі. 

Але дочитавши і вдумавшись в зміст знайшлась справжня причина такого недолугого групування. Спробую пояснити.

Доведення:

1. Для початку передмова перед усім цим, яка приводить нас до зачатків опитування, яке ніби-то проводилось на їхньому сайті, говорить про наступне (тут і далі цитати з сайту, що аналізується виділені синім):

 

Близько шестисот років тому на річці Південний Буг було утворено невелике поселення, первинна назва якого досі викликає суперечки. За однією з версій він називався Плоскирів, за іншою - Плоскирівці. Територія Плоскирова розросталася. Він став містом Проскуровим, входив до складу Османської Імперії та Речі Посполитої, а пізніше і до складу Російської імперії. У підсумку, в 1954 році був перейменований і став називатися містом Хмельницьким. Населення міста складає 262 078 чоловік, площа міста - 93,05 км ² (дані станом на 2010 рік). Не дивлячись на те, що місто невелике, воно відомие і в Україні, і за межами нашої країни. Не в останню чергу завдяки безлічі відомих особистостей, які народилися і в нашій області. У квітні 2012 року місто Хмельницький посів друге місце в рейтингу розвитку міст України за версією тижневика «Коментарі», обігнавши 43 міста України за рівнем доходів і витрат населення, рівня безпеки життя, демографічної ситуації, зайнятості, витрат міського бюджету та іншим факторам.

 

Ось цей вступ примушує задуматись про те, що ж тут планується насправді - люди збираються оцінити визначні місця не всієї області, а міста Хмельницького і для цього хочуть провести соцопитування на своєму ресурсі. 

2. Але схоже щось не заладилось з заповітною десяткою і організатори на перший погляд гарної справи вирішили розширити круг огляду до меж області забувши про те, що оцінюють місто. От що вони пишуть наступним реченням:

Національний проект «Рідна Україна» представляє вашій увазі пам'ятки Хмельницької області, які інтригують, як мешканців міста, так і жителів інших міст і навіть іноземців.

Ну ось - визначають Топ -10, які мають інтригувати в першу чергу мешканців міста. Все чітко - ніякої області

3. Самі описи номінацій видають первісний задум. Спочатку здається все нормально і там не забули підкоректувати загальнообласний характер опитування, але вже на Сакурі маємо: "Головна площа міста часто привертає..." - чомусь опис починається з речення про якесь неназване місто, яких в області багато. Лише далі ми дізнаємось що це Хмельницький. Аналогічно на Бароні Мюнхаузені: "Пам'ятник ... був створений ... на одній з центральних вулиць міста", і на Дендропарку: "Дендропарк знаходиться в межах міста...", і на речовому ринку "Життя міста Хмельницького нерозривно пов'язане з речовим ринком..." (нагадаю оцінюється ніби область а не одне місто)

А на сквері Шевченка взагалі прокол: "Тему пам'яток Хмельницького продовжує сквер імені Шевченка". 

Ну все здається стало на свої місця - заклик продовжити тему пам'яток Хмельницького в опитуванні визначних місць Хмельницької області може свідчити лише про те, що планувалось визначати пам'ятки міста Хмеля. А те, що включили три окремих міста між дерев і малих архітектурних форм обласного центру - нехай це залишається на совісті організаторів.

Висновок:

Представлений рейтинг очевидно первісно мав визначати Топ пам'ятників міста Хмельницького, але мабуть для більшої значущості (важко віриться, що випадково) в перелік номінантів потрапило три інших населених пункти області, які судячи з представленого списку не змогли скласти належну конкуренцію деревам і скверам міста Хмельницького. 

Але можна відмітити і позитив: якщо відкинемо три об'єкта (що самі поодинці дають фору всьому обласному центру не те що його складовим), то матимемо досить цікавий Топ-7 визначних місць Хмельницького, що схоже буде повністю відповідати первісному задуму і результатам опитування (якщо воно все ж таки було)


Підготував: Сергій Єрмаков



Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (07.01.2014)
Переглядів: 955 | Коментарі: 3 | Теги: визначні місця, сакура, речовий ринок, рейтинг, Барон Мюнхаузен, Меджибіж, Сатанів, Нікош | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
1 KamPod   (07.01.2014 05:39) [Материал]
Те що три згаданих міста в серединці ТОП 10 це ще пів біди, я собі уявляю на якому місці Шепетівка, Ізяслав, Летичів, тощо, а також Самчики, Маліївці і т.п., а ще різноманітні пам'ятки природи як Кармалюкова гора, Крісло Кармалюка... Мабуть бруківка,.. хм... та яка бруківка, напевно асфальт на найгіршій дорозі міста Хмельницького тут має вищий рейтинг :D

2 rabbit   (08.01.2014 12:19) [Материал]
Очевидно автору невідомо про існування у місті Хмельницькому краєзнавчого музею (понад 60 000 експонатів), пам'ятників, наповнених глибоким сенсом і т.п.
Напевне рейтинг робився на базарі і для базарників, тому не варто робити з цього якісь серйозні висновки.

3 KamPod   (09.01.2014 14:35) [Материал]
Так, класний пам'ятник.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz