Пт, 22.11.2024, 00:09
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Біогазова установка - рецепт від смороду

Кам'янець не стоїть на місці і принаймні шукає різноманітні заходи задля розвитку своєї інфраструктури. Поки що це проекти, але не буде проектів - не буде і їх втілень. Ми вже писали про проект канатної дороги, що мала робити огляд старого міста. Зараз мова піде про ще одну цікаву пропозицію від іноземних фірм, з якою ознайомлювався наш міський голова Михайло Сімашкевич безпосередньо у Німеччині, про що розповів сайт міської ради. Посилаючись на інформацію звідти пропонуємо вам коротенький репост

_____________________

Проблема:

Вже декілька десятиліть кам’янчани та жителі Кам’янець-Подільського району потерпають від неприємного запаху з бардо полів спиртового заводу. Довжоцький спиртзавод – підприємство специфічне. І ця особливість полягає не лише в тому, що воно є одним із найстаріших на теренах Поділля, а й в тому - що відмінною є і сама продукція, її виробництво та реалізація. Створювалися десятки комісій, велися сотні перемовин, залучалися інвестори, а віз і нині там.

Переймаємо досвід:

Щоб вивчити досвід європейських країн по використанню біогахових установок для утилізації органічних відходів з отримання біогазу та біодобрив, було сформовано робочу групу для поїхдки до Німеччини. До складу робочої групи крім міського голови також увійшли депутати міської ради Володимир Юр’єв та Сергій Акимович, член виконавчого комітету Олександр Борейко.

В рамках візиту делегація відвідала місто Марбург, де оглянула роботу муніципальної установки фірми Шмак компанії Вісман, яка дозволяє ефективно й економно отримати біогаз із відновлюваної сировини, біовідходів, різних органічних речовин. Серцем цієї установки німці вважають лінію очистки газу, яка за час роботи дає результат 1000 кубометрів газу. Із цієї тисячі 560 кубометрів отримується чистого метану. Далі газ потрапляє до труби. Вартість 1 кубометра – 4 євро.

«За допомогою такої установки ми могли б переробляти барду, сміття з нашого сміттєзвалища, курячий послід «Авісу», відходи наших супермаркетів, садочків, лікарень і т. д. При цьому отримувати ще й дешеву електроенергію та газ» - розповідає Михайло Сімашкевич.


Далі делегація на чолі з міським головою, у місті Аллендорф зустрілася з генеральним консулом у Франкфурті Володимиром Харченко. Разом вони завітали до офісу компанії Вісман, де ознайомилися з виробничими потужностями підприємства та безпосередньо з продукцією, яку вони виробляють та оглянули роботу ще однієї біогазової станції, яка переробляє муніципальні відходи, гілля та тваринні кізяки. Тут застосовується метод сухої ферментації, при якому вимоги до вихідного матеріалу, на відміну від вологої ферментації, вкрай низькі. Вироблений біогаз надходить у когенераційну установку, де завдяки ньому виробляються електроенергія й тепло. Отриману електричну енергію можна віддати в мережу, а теплову енергію використати, наприклад, для локальної тепломережі.

_____________________________

Проект для Кам'янця:

Попередній ескіз будівництва біогазової установки, який було запропоновано німецькою стороною для реалізації у Камянці - Подільському розрахований на переробку лише мелясної барди. Проте, після детальних обговорень та перемовин було досягнуто думки зібрати необхідні матеріали з врахуванням відходів курячого посліду на «Авісі» та об’єму відходів на міському сміттєзвалищі. 

На втілення проекту і очистку нашого міста від усього брудного та того, що неприємно пахне  необхідно віднайти 6 млн євро .

______________________________

Для довідки:

Як працює БГУ?

Подрібнені рослинні залишки, різноманітні відходи життєдіяльності надходять в приймальну ємність , в яку для розбавлення насосом подається рециркулят з ємності для біодобрив. Отриманий субстрат самопливом надходить в біореактор . Біореактор забезпечений запобіжним і зворотним клапанами , і теплоізоляцією. Отферментований субстрат самопливом надходить в ємність для біодобрив і відкачується насосом на поля. Утворений при бродінні біогаз проходить очищення від сірководню і вологи , потім компресором подається в газгольдер для накопичення і зберігання, звідки витрачається в міру потреби .

Отриману з них первинну енергію можна передати в електромережу, при цьому за законодавством Європейського Союзу кожна кіловат-година оцінюється за вигідним тарифом. Тепло, утворене при згорянні, можна використати для опалення чи охолодження будинків і промислових підприємств. Крім того, й залишок від бродіння є цінною речовиною – він використовується як добриво в сільському господарстві, а також може бути перероблений на компост чи чорнозем.

Використано матеріали з джерела: Михайло Сімашкевич: будівництво біогазової установки врятувало б Кам’янець від смороду, сміття та курячого посліду - сайт Міської Ради, новина за 17.12.2013



Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (20.12.2013)
Переглядів: 1001 | Коментарі: 3 | Теги: проект, біогаз, спиртзавод, Сімашкевич, біогазова установка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
1 KamPod   (20.12.2013 00:36) [Материал]
Раз їздило керівництво, то можливо цей проект таки зрушиться. В принципі я теж думаю що за перетворення відходів на біогаз майбутнє. Навіть на останній студентській конференції у ПДАТУ з шести допопідей польських студентів з Варшавського СГГІ (вища сільськогосподарська школа) та Краківського рільничого університету дві було присвячено саме цьому виду переробки відходів. Причому проблеми з переробкою органічних відходів там також у містах.

2 RD   (21.12.2013 20:42) [Материал]
Чомусь пригадався один старий фільм, в якому був такий діалог:
- Что Вы думаете об этой картине?
- Красивая рама...

3 KamPod   (21.12.2013 21:28) [Материал]
А я з оптимізмом дивлюсь у такі перспективи, адже на семінарах, виставках надивився і наслухався про це. Скрізь з усіх боків лише позитивний ефект, причому його можна і обгрунтувати простими розрахунками. Крім того наприклад на семінарі де виступали датчани, то вони взагалі говорили що якщо в господарстві є певна кількість худоби (йшлось про переробку гною на біогаз) то вони можуть з цим господарством заключити угоду і побудувати споруду для анаеробної переробки гною безкоштовно. Причому вони вироблений біогаз ніде не пропонують використовувати, а просто спалюють. Їх мотивація проста - метан у 40 разів токсичніший ніж вуглекислий газ і спалюючи метан вони в 40 разів зменшують викиди в атмосферу. А це відпоідно до Кіотської угоди - одиниці, за які можна отримати гроші. Ось така комерція, а що тут вже говорити про установку що буде не просто спалювати, а й використовувати енергію від спалення.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz