Чт, 19.05.2022, 18:33
Вітаю Вас Guest
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Кам'янецький майдан (27-28 січня)
Після прийняття Верховною "диктаторських законів" 16 січня, країною прокотилась чергова хвиля невдоволення і протестів, які вилились в жорстокі протистояння у Києві, наслідки яких (в тому числи смертельні випадки), на думку багатьох стали межею неповернення українського народу. Далі були захоплення ОДА та відкриття так званого "другого фронту" на місцях. 

Кам'янець-Подільський досить мляво відреагував на ці події. Звісно ж уже на наступний день після законів тут збирались люди на майдані, щоб почути останні новини і зібрати допомогу київським майданівцям, але ці зібрання були більш ознайомлювальними ніж рушійними тай організація їх була досить млявою.

Щось більш радикальне намічалось на 27 січня. По соцмережах і бездротовому язикатому радіо почали поширюватись повідомлення з проханням прийти у цей день на 16.00 на майдан.

І от в назначеному місці, в назначений час почав підтягуватись народ


Традиційно було виконано гімн України і з промови оратора стало відомо... що мало що відомо. Точніше, що особливих подій на цей момент не намічається, тай особливих новин немає, окрім того, щоб оголосити, що завтра будуть позачергові сесії міської і районної рад.

Вже пізніше стало зрозуміло про причини такої слабкої діяльності майдану. Це було озвучено за кілька годин  до початку мітингу на сайті міської ради. 

___________________________

голова фракції партії регіонів в міській раді Валерій Слободян під час прес-конференції, яка відбулася 27 січня в прес-центрі міської ради заявив про вихід з фракції Партії Регіонів в міській раді усіх депутатів. 
Текст заяви:
"Ми розділяємо біль наших співвітчизників і приносимо співчуття родинам, близькі яких минулого тижня загинули під час сутичок на Євромайдані.
Вважаємо, що відповідальність за смерть невинних людей, несе влада держави, яка не повинна була допустити вбивств у мирний час.
Ми обурені, що наші намагання внести корективи в політику партії наштовхнулись на ігнорування та бездіяльність.
Сьогодні є очевидно, що ті програмні засади, з якими Партія регіонів йшла на вибори, не виконуються. Замість обіцяної стабільності і євроінтеграції, країна на межі громадянської війни, хаосу та розколу.
Тому ми, депутати фракції Партії Регіонів в міській раді приймаємо рішення про розпуск фракції Партії Регіонів і виходимо з лав партії”.
Джерело
___________________________

Таким чином в міській раді принаймні офіційно не залишилось провладних представників, тому і притензій до неї важко було пред'явити. 

На наступний день рада мала на позачерговій сесії обговорити одне питання:  "Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”.

Отож оратор мадану запросив усіх пройти до районної адміністрації щоб добитись подібного і від районної ради, а також вимагати від голови районної ради Михайла Желізника відставки.


Дивіться також відео ходи і початку мітингу під райрадою ТУТ

Далі усе продовжилось біля районної ради

Тут до людей вийшов її голова Михайло Желізник

Посередині Василь Товкайло (зліва попереду) та Михайло Желізник (справа позаду)

Під радою оратори оголосили про необхідність змін у державі і про засудження дій влади. На заклики до голови подати у відставку він практично ніяк не реагував, тож усі протести видавались якимись даремними. Детальніше про те що відбувалось під райрадою дізнаємось від кореспондента НГП (Незалежний громадський портал) Дмитра Шеремети:

Розпочалося Віче традиційно: з Державного гімну, обговорення останніх подій та критики діючої влади. Щойно активісти прийшли до райдержадміністрації до них вийшов заступник голови, який так і не наважився взяти слово. Через хвилин 15 після початку акції до людей таки вийшов Михайло Желізник.
Керівник району почав розповідати про те, що вся його рідня колись була репресована, що завдяки йому в районі розчищаються дороги та виплачуються пенсії. Люди все це сприймали вигуками «ганьба» та «відставка», однак голова і надалі продовжував розповідати про збільшення виробництва зерна в два рази.
На питання, чи напише Желізник заяву про відставку за власним бажанням він відповів, що не напише, адже його призначив Президент і «коли зміниться влада, а вона обов’язково зміниться, тоді нове керівництво вирішить, що зі мною робити» – підсумував голова районної державної адміністрації.
Однак один з головних своїх «перлів» чиновник видав вже коли віддав організаторам гучномовець. Кам’янчани і жителі району продовжували переконувати його у необхідності відставки на що він в агресивній формі відповів: «не ламайте мене, я вам тут не дєвочка!». Найбільше це обурило організатора економічного бойкоту Партії Регіонів, однак цього разу голова адміністрації був стриманіший та вибачився.

Тож, кам’янчани так і не дочекавшись відставки Михайла Желізника розійшлися по домівках, та обіцяли вже завтра знову прийти в «гості».

Джерело

Таким чином мітинг так і завершився мирними протестами з сподіваннями на сесії міської і районної рад, запланованих на 28 січня.

_________________________

28 січня

Районна рада

В цей день районна рада так і не зібралась "ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ РИГІОНАЛОВ" (цитата з соцмережі). Сесію перенесено на п'ятницю

Міська рада

В цей день як і було оголошено раніше у міській раді відбулося 56 засідання позачергової сесії Кам’янець-Подільської міської ради VІ скликання, на якій розглянули одне питання – суспільно-політична ситуація в Україні.

Як стало відомо з офіційного сайту Міської Ради "Про прийняте 27 січня рішення щодо саморозпуску фракції Партії Регіонів у Кам’янець-Подільській міській раді заявив депутат міської ради Валерій Слободян. Валерій Анатолійович зачитав текст заяви, у якій вказано причини виходу з вищезазначеної фракції та повідомив про створення депутатської групи "Кам’янець єдиний”, до якої увійшло 17 осіб". Крім того тут же зазначено, що на цьому засіданні було оголошено "про створення міжфракційної групи "Народна Рада”, яку сформували 22 депутати".

Але першопричиною позачергової сесії було рішення "Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”. І про нього ми дізнаємось з ресурсу "Вже інфо"

28.01.2014 № 1/56
Про суспільно-політичну ситуацію в Україні
Усвідомлюючи складність суспільно-політичної ситуації в Україні та загрозу подальшої ескалації силового конфлікту, що може призвести до громадянської війни, відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кам’янець-Подільська міська рада вирішила:
1. Засудити бездіяльність Президента України Януковича В.Ф., що, як гарант Конституції України, не спромігся захистити права, свободи та життя громадян України.
2. Вимагати від Президента України скасувати інституцію державних адміністрацій та прискорити адміністративну реформу.
3. Вимагати від Верховної Ради України негайно скасувати антиконституційні Закони України, прийняті 16 січня 2014 року.
4. Вимагати від Верховної Ради України виразити недовіру чинному Президентові України та оголосити дострокові президентські вибори.
5. Вимагати від Верховної Ради України розпустити Конституційний суд, повернутися до Конституції 2004 року, що передбачає парламентсько-президентську форму правління.
6. Вимагати розпуску чинної Верховної Ради України та проведення дострокових виборів до неї.
7. Вимагати від Президента України припинити політичні репресії в Україні, звільнити затриманих протестувальників Євромайдану, всіх політичних в’язнів, в тому числі лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко.
8. Вимагати від Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України знайти та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних у побитті, катуванні та вбивстві мирних демонстрантів та журналістів.
9. Вимагати розформувати «Беркут» та інші спецпідрозділи, які влада використовує не за призначенням.
10. Відділу з обслуговування міської ради надіслати рішення Кам’янець-Подільської міської ради Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Рибаку В.В., Прем’єр-міністру України Азарову М.Я., Генеральному прокурору України Пшонці В.П., Голові Служби безпеки України Якименку О.Г., Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.
11. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Сімашкевича М.Є.

Міський голова (підпис) М. Сімашкевич

Джерело

Таким чином і в Кам'янці уже є "Народна рада", про яку оголосили лідери опозиції після жорстоких подій на майдані. А це черговий раз свідчить принаймні про те що міська влада не йде на напруження ситуації і принаймні намагається йти в ногу з народом. Чому принаймні? Тому що і тепер у соцмережах лунають різні критичні відгуки і на рішення і на перефарбування влади. З останнього наприклад ось це повідомлення з Фейсбуку:

29.01.2013

Вчора на мітингу на майдані Відродження була проголошена і проголосовна резолюція про відставку міського голови Сімашкевича!

Ця вимога була врученна і доручена громадою депутату міської ради Валентині Волошиній для озвучення на сесії міської ради!

Як стало відомо після проголошення пані Волошиною вимог в сесійні залі на її адресу пішли погрози про що говорили люди на майдані після закінчення сесії міської ради. Після закінчення сесії, деякі депутати в своїх виступах намагалися щось пояснити, пояснювали кожний по своему й не зрозуміло.

Джерело

_________________________

Мабуть ці події для Кам'янця є найзнаковішими в черговій хвилі революційних подій на Україні. Порівняно з іншими містами і навіть з тим самим Хмельницьким, у нас майже повне затишшя, але це й не дивно, адже влада принаймні на словах дослухається до думки населення. Подразнюючих факторів стає все менше і тому радикальні настрої не набувають поширення.Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (29.01.2014)
Переглядів: 1267 | Коментарі: 9 | Теги: Желізник, майдан, революція, Сімашкевич, Районна рада, міська рада, Партія регіонів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 9
1 KamPod   (29.01.2014 20:03) [Материал]
Під райрадою від ораторів звучало також про збір у Кам'янці і президентських бійців. І навіть пролунало прізвище начебто повязане з їх організацією - Гільовський

2 Шпак   (29.01.2014 21:55) [Материал]
Свобода уже сьогоднi стрiляла в активiстiв з Спiльна справа. А нашi мiсцевi повадирi самi ходити не можуть, не те щоб ще когось за собою вести

3 KamPod   (29.01.2014 23:07) [Материал]
Кам'янецька влада:
- офіційно засудила дії влади у побитті студентів 30 листопада
- прийняла резолюцію Народного Віче, і подала звернення з вимогою визнати закони, прийняті 16 січня такими, що втратили чинність
- висловила співчуття рідним і близьким загиблих, та засудала владу за жорстокі дії
- пішла на заклик лідерів майдану і створила міжфракційну групу "Народна Рада”, що вже є немалою непокорою владі Януковича
- розпустила міську фракцію Партії Регіонів і всі депутати вийшли з неї
...
Думаю це зовсім не мало.
Чого ще від них вимагати? Може ставити на коліна і вимагати каяття?.. У мене особисто притензій до міської влади немає. Хоча можливо я не все знаю?.. Але якщо й так, то й більшість кам'янчан цього не знають, а тому й піднімаються не так явно як у інших містах.

4 Andruha   (30.01.2014 02:40) [Материал]
Народна Рада??? А кто в нее входит???

5 Kobzar   (30.01.2014 21:51) [Материал]
КамПод,мабуть ти таки не все знаєш.
Відповідь: Для більш зручного відображення підредагував зображення (зробив прев'ю). З повагою KamPod

6 KamPod   (30.01.2014 23:07) [Материал]
Не бачив цієї листівки.
І не знав, що Сокальський уже не в "Ключі"

7 KamPod   (30.01.2014 23:12) [Материал]
"Уже із сльозами буду усміхатись, якщо сьогоднішню ситуацію використають для звільнення одних, щоб працевлаштувати інших"

Ось це, як на мене, ключова цитата. А хіба може бути інший вихід? Схоже на парадокс - Сергій сам наводить аргументи проти діючого мера, а потім говорить якщо так станеться, що мера виженуть, то буде "із сльозами".
Звісно ж випадок описаний тут з в деякій мірі переслідуваннями журналіста, який не боявся писати за покликом серця, а не на замовлення, сильно стурбував. Тривожна нотка проскочила. Але які ж альтернативи на горизонті???

9 Andruha   (31.01.2014 14:05) [Материал]
Хорошее и толковое заявление

8 KamPod   (30.01.2014 23:16) [Материал]
А от ще одна новина:
____________________
Прокуратура направила два позови до Хмельницького окружного адміністративного суду про визнання протиправними та скасування рішень Кам’янець-Подільської міської ради та Деражнянської районної ради від 28 та 29 січня щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, надаючи оцінку діяльності центральних органів влади, вирішуючи питання про відповідність Конституції України законів та інших правових актів, депутати місцевої ради вийшли за межі повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад».

Наразі прокуратура області заявила до суду 9 позовів про скасування рішень органів місцевого самоврядування.


Джерело - http://ngp-ua.info/2014/01/9948
____________________
Владі не дають навіть нормально перефарбуватись

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [102]
Релігія [11]
Спорт [49]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2022Create a free website with uCoz