У 2016 році Кам'янець-туристичний розжився ще одним путівничком. Рекомендував до друку його Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, що може свідчити, що у ньому висвітлена більш-менш офіційна програма екскурсії містом і її наповнення.
Кам'янець-Подільський: погляд у минуле. Туристичний путівник / Ростислав Майор, Ігор Старенький, Андрій Хоптяр. - Кам'янець-Подільський: ПП Буйницький, 2016. - 72с.
Як і годиться путівник розпочинається з мапи, на якій нанесено пропонований маршрут, а далі на гарно проілюстрованих сторінках по черзі просуваємся з пункту до пункту, з 1-ї до 56-ї позиції, від Лебединого озера до Старого замку. Інформація пересипана цікавими фактами як в тексті описів, так і в примітках у зеленкуватих квадратиках. Яскраві ілюстрації мимоволі притягують погляд і хоча, скоріш за все, для таких насичених кольорів мабуть працювала не так оптика як фотошоп, проте соковитий кафедральний костел, нічні домінікани, сині бані Георгіївської церкви одразу впадають у вічі.
Книжечка складається з 72 сторінок, але читається усе досить легко і швидко, адже, як і належить путівникам, тут рясно ілюструють сказане фотографії. У путівнику багато додаткової інформації такої як план реконструкції монастиря домініканок, зображення монахів різних конфесій, фото євреїв міста 19 ст. чи навіть діаграма розподілу міських повій за національною приналежністю :) і т.п., що стає додатковим стимулом читання для допитливих.
Проте при читанні склалось таке відчуття, що чим далі, тим ентузіазм авторів втрачається, якщо на початку нас чекають різносторонні описи з примітками, додатковими фактами і т.п. то наприкінці весь опис зводиться до наведення 1-2 історичних фактів, а то й взагалі об'єкт лише називається (наприклад 53-Покровська і 55-Георгіївська церкви). Проте, мабуть, цьому є пояснення, адже ці ж автори випустили ще кілька більш локальних путівників, наприклад є окремий путівник по замку, чи кафедральному костелу, тож, кого цікавитиме детальніше насичений екскурсійними знахідками об'єкт міста, можна буде придбати додаткові книжечки.
© Єрмаков Сергій
Дивіться також: |