Сб, 21.12.2024, 15:52
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Різне

Гриби Подільського краю
Про гриби видано чимало книжок. До речі, їх збирання російський письменник Володимир Солоухін образно назвав «третім полюванням» (після звірів і риби). Пропонуємо вашій увазі ще одне видання про це диво природи — 48-сторінкову брошуру «Харчові та лікувальні властивості їстівних грибів Подільського краю», що побачила світ наприкінці 2014 року в Кам’янці-Подільському у видавництві «Медобори-2006».
 
 
Авторами нової книжки про гриби стали кандидат сільськогосподарських наук із Подільського державного аграрно-технічного університету Данило Петрович Плахтій (доцент кафедри екології) і його батько — кандидат біологічних наук із Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Петро Данилович Плахтій (професор, завідувач кафедри анатомії, фізіології та валеології).
 
Як зазначено в анотації, в брошурі охарактеризовано найпоширеніші на Поділлі гриби, які використовуються в народній і науковій медицині. Особливу увагу приділено екології грибів, їх поживній цінності та лікувальним властивостям. Всього розглянуто понад два десятки види грибів. Серед них білий гриб (боровик), піддубник (дубовик), підберезовик, підосиновик, маслюки, моховики, груздь білий (звичайний), рижики, сироїжки, вовнянка рожева, білянка та гладиш, рядовки, опеньки, шампіньйон звичайний (печериця), глива звичайна (вишенка), лисичка справжня, фламмуліна оксамитова, парасолька строката, маремуха, грифола кучерява та грифола зонтична, веселка звичайна, зморшки та строчки, дощовик справжній. 8-сторінкова кольорова вставка демонструє, як ці гриби виглядають.
 
Кожному з названих видів грибів дано характеристику. Завершують брошуру три розділи з практичними порадами: «Консервування грибів» (сушіння, соління, маринування), «Страви з грибів» (тут йде розповідь про закуски та салати, перші та другі страви, соуси) і «Перша медична допомога при отруєнні грибами» (від цієї біди загинули діти й дружина давньогрецького творця трагедій Еврипіда, Папа Климентій VII, французький король Карл VI).
 
Наклад брошури — 500 примірників. Очевидно, що він розійшовся повністю, бо останнім часом я не бачив цієї цінної книжечки в наших книгарнях.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Різне | Додав: OlegB (23.09.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 2041 | Коментарі: 5 | Теги: Плахтій, гриби | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 5
0
1 resident   (23.09.2015 10:16) [Материал]
не разбираюсь в грибах, но сам процесс, пособирать не отказался бы  grin

0
2 RD   (23.09.2015 22:24) [Материал]
Збирати гриби цiкаво, особливо коли сильно в них нерозбираешся :)

0
3 RD   (23.09.2015 22:25) [Материал]
Збирати гриби цiкаво, особливо коли сильно в них нерозбираешся :)

0
5 KamPod   (23.09.2015 22:56) [Материал]
Все правильно... Адже кажуть же, що всі гриби можна їсти...
Але деякі...

0
4 KamPod   (23.09.2015 22:55) [Материал]
Знаю добре обох авторів, а з Данилом Петровичем взагалі можна сказати товаришуємо. Треба буде дістати екземплярчик з авторськими підписами

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz