Сьогодні виповнюється рівно рік, як розпочались перші акції супротиву у Києві, які згодом переросли у побиття студентів, а ще пізніше - у підняття народу, перші жертви, мосові розстріли снайперами, що породило таке поняття в свідомості українців, як "Небесна сотня" - як символ боротьби за честь і гідність власного народу. Дійсно протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Тоді це ще не виглядало чимось загальнонаціональним, але дії влади по "врегулюванню".цього призвели до справжньої революції.
В цьому році у календарі українців з'явився ще одне національне свято - День Гідності та Свободи. Принагідно у цей день згадаємо і про одного з героїв Небесної сотні - студента ПДАТУ родом з Хмельниччини Дмитра Пагора. У рідній альма-матер пам'ять про Дмитра і інших героїв Небесної сотні вирішено увіковічнити в вигляді своєрідного монументу - великий монолітний камінь, який встановлено на т.з. нових площах інституту механізації і електрифікації сільського господарства нагадуватиме про їх подвиг.
Прапор з скорботною стрічкою на дирекції ІМЕСГ та некролог на дошці об'яв ПДАТУ
(лютий 2014)
Встановлено камінь, ще мало хто знає для чого він (1 липня 2014)
Липова алея поблизу ІМЕСГ у липні 2014. В її створенні приймав участь герой Небесної сотні Дмитро Пагор разом з іншими студентами
Та ж алея, тільки вид з півдня на північ
Робота по створенню пам'ятника (жовтень 2014)
Липова алея на початку листопада 2014
Текст і фото: Сергій Єрмаков
Дивіться також: |