Ср, 22.05.2024, 00:28
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Культура і Мистецтво

Театралізоване дійство на 9 травня (2013)

Цифри на цьому стенді красномовно свідчать - пройшло вже 68 років лише від завершення ВВв, а людям які повоювали на ній уже далеко не призовний вік і тим хто дожили до цих днів дійсно честь і хвала.

Ще з дитинства пам'ятаю, як на 9 травня батьки водили мене на стадіон і завжди налаштовували на головну подію - будуть показувати як наші воювали і перемогли фашистів. Рік за роком ця традиція настільки в традицію кам'янчан, що зараз напевно вже не уявляється це свято без "війнушок". Але за рік вони забуваються і кожного наступного року ми знову і знову йдемо на стадіон щоб поновити в пам'яті ті, до болю знайомі сцени.

Так було і в цьому 2013 році. Стадіон заповнився на 11.30 і чекав початку. А початись все мало з приходом ветеранів - тих героїв завдяки яким ми і маємо це свято.

Справжніх ветеранів тих років зовсім небагато йде, деяких везуть на дев'яти автомобілях (цікаво що саме 9, може не випадково). Ветеранів посадили на головну трибуну і дійство розпочалось.

Спочатку був офіціоз -  ліцеїсти традиційно повиписували кренделі на  полі і вишикувались у стрункі ряди повздовж, поперек і по діагоналям поля стадіону. Далі виголосив привітання міський голова Михайло Симашкевич і прозвучав "День Перемоги". Після Хвилини мовчання ліцеїсти звільнили поле і думаю саме з цього моменту все розпочалось. 

Звісно, "наших" солдат і "німців" ще не було, але колективи які танцювали під нарізку фронтових пісень були в основному одягнуті за зразком тих часів і схоже уособлювали мирне життя на Радянській землі.

А тим часом правій (від головної трибуни) половині футбольного поля встановили зелено-червоний знак державного кордону і вартові почали ходити по уявному кордоні. Було зрозуміло - зараз почнеться. І почалось - загудів (а ще більше надимів мотоцикл і солдати в чорній формі під прапором з свастикою рушили штурмувати кордон.

Радянські війська відбивались як могли, але удар був стрімким і неочікуваним. Кілька людей в касках з зіркою полягли на траві, кількох схопили хлопці в чорному, а інші просто з боями відступили

 

Повтікала і танцювально-співоча процесія, що виступали перед цим, проте також не усім це вдалось.

Далі відбувалось зображення життя на захопленій території при німцях. Звісно ж на місці стовпа що знаменував кордон було вміщено фашистський прапор з свастикою

Мотоцикл продовжував диміти, з'явився велосипедист, а на сцені влаштували танці вже німці з німецькими дамами

Та найбільше драматизму надавали сцени поводження загарбників з місцевим населенням і полоненими. Полонених тимчасово помістили в тюрму зроблену з шнурових огорож.

Один з них спробвував вирватись і втекти, але куди там - підстрелили при спробі втечі 

 (падіння надзвичайно картинне і кадр як на мене досить вдало вихопився) 

Із втікаючого мирного населення фашисти встигли вихопити кілька дівчат, яких кудись і для чогось тягнули за руки

Але не довго таке продовжувалось. Ось уже чути звуки визволителів - то радянські війська прийшли визволяти рідні землі

Стрімка атака і купа німецьких солдат залишаються нерухомими на траві, решта рятуються втечею. 

Інформбюро повідомляє про "Безоговорочную капитуляцию", а визволителі дають залп з своїх автоматів.

Ура!!! Перемога!!!

Цей зворушливий момент підсилюється ще більше, коли ці солдати, що щойно визволяли рідну землю строєм йшли тією ж самою дорогою, по якій на самому початку пройшли наші ветерани. 

Символічно... Правда ж?..

Ось такою було театралізоване дійство у 2013 році. Дуже подібне до багатьох інших, які щороку проводяться у нашому Кам'янці, який продовжує шанувати своїх ветеранів.

Ура, ветерани!!! З святом перемоги Вас!!! Дай Боже вашим нащадкам не бачити справжньої війни!!!


Підготував: Сергій Єрмаков

Фото: Сергій ЄрмаковДивіться також:

Категорія: Культура і Мистецтво | Додав: KamPod (11.05.2013)
Переглядів: 1428 | Коментарі: 3 | Теги: день перемоги, ветеран, свято, 9 травня, театр, стадіон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
1 Kobzar   (11.05.2013 21:54) [Материал]
Цитую КамПода-"Звісно, "наших" солдат і "німців" ще не було, але колективи які танцювали під нарізку фронтових пісень були в основному одягнуті
за зразком тих часів і схоже уособлювали мирне життя на Радянській землі."----------------------------------Крім танців і пісень потрібно було ще показати розкуркулення,колективізацію,голодомор,ГУЛАГ як уособлення мирного Радянського життя.

До якої пори будуть продовжуватись ці "пляскі на костях"?

2 KamPod   (11.05.2013 22:14) [Материал]
Напевно не варто бути таким агресивним. Війна була - це факт, змінила вона мирне життя - теж важко піддати сумніву, адже народ не просто так виступив як єдине ціле. Зараз цих людей, які ризикували своїм життям заради миру ми шануємо і на мій погляд це правильно.

А щодо оцінок інших вищеперечислених подій, то вважаю, їх не варто плутати в один клубок - то були внутрішні розборки, а війна - зовсім інша сторінка історії.

3 Kobzar   (11.05.2013 23:01) [Материал]
Ніякої агресії.Тільки аналіз.Народ виступив як єдине ціле тому що за ними стояли загрядотряди,і ви всі це чудово знаєте.Жодна нормальна людина,ні з боку Німеччини,ні з боку України чи Радянського Союзу не хотіла кидати сім'ю,дім,роботу і йти на війну.З Радянського боку були НКВс і "боєвиє сто грам",у Вермахта СС і амфетаміни,тому Друга Світова війна,вирішальним плацдармом якої стали Україна і Білорусь,є частинкою історії,яку треба знати і вивчати.Європа, у травневі дні, згадує у жалобі жертв гри диктаторів, і тільки наше,пострадянське суспільство,святкує шашликами і ряженими."Я помню,я горжусь"-чим? Тим що у ветеранів Вермахта мінімальна  пенсія 2000 євро а у совєцьких 200?

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz