Вт, 18.06.2024, 07:45
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Спорт

Чемпіонат України з боулдерінгу - вперше в Кам'янці-Подільському

З 4-по 6 липня на стадіоні ім.Тонкачеєва в м.Кам'янці-Подільському перехожі могли бачити нову конструкцію, яка одразу впдала в вічі - це своєрідна стіна метрів 5 висоти з похилими ділянками і дивними виступами-зачепами на ній. Ця стіна - це спеціальна конструкція для боулдерів - скеледром, а змонтована вона спеціально для Чемпіонату України який у ці дні проходив у нашому місті.

Наше місто приймало змагання такого гатунку вперше хоча і раніше проходили різноманітні Кубки які збирали багато спортсменів з усієї України, але головне змагання з цього виду до нашого міста завітало вперше.

Змагання проходили кілька днів. У перші дні відбувалась кваліфікація на фінали і півфінали, а в понеділок, 6 липня, усі спостерігали за півфінальними і фінальними випробуваннями.

Автор відео: Векла Павло.

На фіналах вдалось побувати і представникам нашого сайту.

 

ЖІНОЧИЙ ФІНАЛ

Отож спочатку були фінали у жінок і розпочались вони о 14:30. На фінальній стадії виступало 8 учасниць з яких дві були з нашого міста - це майстер спорту Муляр Марія, та кандидат у майстри спорту (???) Байдюк Олена. Їх конкурентками були відомі і титуловані спортсменки, зокрема заслужений майстер спорту Рєпко Олена (м.Харків), майстер спорту міжнародного класу Шалагіна Олена (м.Одеса) та й інші учасниці як показала подальша боротьба нічим не поступались одна одній. Отож боротьба була напружена на кожній з чотирьох трас.

Кам'янчанки Марічка Муляр та Олена Байдюк

Олена Шалагіна(м.Одеса) і Олена Рєпко (м.Харків)

 

Ольга Куліш(м.Кривий Ріг), Євгенія Казбєкова (м.Дніпропетровськ), Олена Шурубор (?) (м.Київ), Валерія Лещенко (м.Харків)

Спортсменки почергово проходили чотири траси на бачачи як її проходила попередниця, були падіння, були успішні стрибки і повисання. Драматичною видалась четверта траса де кам'янчанці Марії Муляр, яка дотого успішно подолала усі три маршрути, лише трішки не вистачило щоб зачіпитись за фінішний зачеп. В результаті це і стало вирішальним і наша спортсменка спинилась за крок до п'єдесталу з 4-м місцем показавши такий самий результат як і Валерія Лещенко (м.Харків). А от перемогу здобула представниця Кривого Рогу Ольга Куліш, яка безпомилково і, якщо мені не зраджує пам'ять, усе з першої спроби пройшла усі чотири етапи. Друге місце посіла Казбєкова Євгенія (м.Дніпропетровськ) і третє - Олена Рєпко (м.Харків), які хоча і пройшли усі траси, але використали на це більше спроб.

На п'єдесталі:

1. Куліш Ольга (Кривий Ріг), 2. Казбєкова Євгенія (Дніпропетровськ), 3. Олена Рєпко (Харків),

далі: 4. Муляр Марія (Кам'янець-Подільский), 4. Лещенко Валерія (Харків), 6. Шалагіна Олена (Одеса)

 

КІЛЬКА СЛІВ ВІД ЧЕМПІОНКИ

Після змагань нам вдалось поспілкуватись з переможницею цьогорічного кам'янецького чемпіонату України Ольгою Куліш. Ольга повідомила, їй добре знайома атмосфера змагань з боулдерингу і вона має успіхи, зокрема вона є чемпіонкою України минулого року. На запитання, чи чемпіонат у Кам'янці-Подільському не поступається попереднім чемпіонатам України, вона відповіла, що тут все було чудово організовано і дуже сподобалась їй траса на відкритому повітрі. А ще Ольга сказала, що в нашому місті вже змагалась на кубкових змаганнях, тому їй Кам'янець вже відомий і вона залюбки сюди приїжджає.

Споглядаючи за технікою Ольги, у мене виникло враження, що ця невеличка за зростом дівчина, як "людина-павук" ніби примагнічується руками до зачепів і хоча її зріст примушує їй долати більші відстані там де інші учасниці можуть просто дотягнутись, вона дивовижно долала усі перешкоди. Ольга поділилась що її зріст 158 см але як бачимо це їй зовсім не перешкоджає, хоча мабуть тому дійсно є деякі технічні моменти в проходженні траси і мабуть тому її техніка видається дещо іншою.

На останок я привітав Ольгу, обмовившись, з перемогою на Чемпіонаті Світу, тож мабуть цій юній студентці з Кривого Рогу дійсно світять далекі перспективи.

 

ЧОЛОВІЧИЙ ФІНАЛ

Після жіночих фіналів була деяка пауза до 17.30 під час якої постановники перекручували маршрути трас, роблячи їх більш складними. Тут було також чотири траси.

Нажаль моя фотокамера мене підвела, а точніше акумулятори в ній, тому закінчення виступів жінок і виступи чоловіків я не фотографував, хоча фото обіцяв надати наш активіст Володимир Кроль. Скажу що у чоловічих фіналах було більше падінь і більше силових трюків. Всього було шість фіналістів і як повідомляли будь-хто з них міг перемогти адже рівень в усіх був дуже високим.

На трасі Дзюбяк Юрій (Київ) та Білий Віктор (Кам'янець-Подільский)

фото: Володимир Кроль

Приємно що серед фіналістів був кам'янчанин Віктор Білий. Віктору трішки не вистачило щоб пройти другу трасу, яка підкорилась десь половині учасників, але з першої спроби подолав третю, яка теж для багатьох стала непрохідною. А от на четвертій трасі Віктор до останнього намагався подолати усю дистанцію і під час спроби на останній хвилині травмувався так і не завершивши, проте як виявилось пізніше цього було досить щоб посісти четверте місце. Усі траси змогли пройти лише двоє учасників, які і розіграли перше і друге місце. Ними стали відповідно Топішко Сергій (Луганськ) та Шалагін Михайло (Одеса). Третім став Дзюбяк Юрій(м.Київ).

На п'єдесталі:

1. Топішко Сергій (Луганськ), 2. Шалагін Михайло (Одеса), 3. Дзюбяк Юрій (Київ),

далі: 4. Білий Віктор (Кам'янець-Подільский), 5. Карпін Сергій (Київ), 6. Чернавін Юрій (Кривий Ріг)

фото: Володимир Кроль

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ В ТРІЙЦІ

Крім особистих нагород були також вручені командні. Так наша область посіла почесне друге місце. Як я зрозумів це місце визначалось сумуванням усіх місць набраних учасниками з області, причому за кожну команду виступало по двоє чоловіків і двоє жінок. Нагадаю в фіналах виступало одразу троє наших спортсменів, Муляр Марія - 4 місце, Білий Віктор - 4 місце, Байдюк Олена - 8 місце. От і маєм. А випередила нас Дніпропетровська область, на третьому місці - м.Київ

 

ПІСЛЯМОВА

В результаті обробки інформації до цієї публікації було помічено цікавий факт - і чоловічий і жіночий п'єдестали повністю повторились з минулорічним чемпіонатом.

Переможці чемпіонату України з боулдерингу 2013 у м.Києві

Жінки: 1.-Куліш О., 2.-Казбєкова Є., 3.-Рєпко О.

Чоловіки: 1.-Топішко С., 2.-Шалагін М., 3.-Дзюбяк Ю.

фото з сайту http://www.extremeua.com

Усі прізвища і лиця ідентичні і займають відповідні місця. Більше того і наша Марія Муляр була тоді четвертою. Цікава стабільність...

Для довідки

Боулдеринг (англ. bouldering — лазання по валунах) — різновид спортивного скелелазіння. Полягає в проходженні серії коротких (5-7 перехватів), але дуже складних трас.

Цей вид скелелазіння було винайдено в штаті Колорадо в місті Боулдер, де в передмісті велика кількість кам'яних глиб висотою в середньому 3-6 метрів. Саме фестивалі по проходженню величезної кількості вигаданих маршрутів і переросли в сучасні змагання по боулдерингу.

На відміну від інших видів скелелазання здійснюється без використання мотузок, карабінів і інших страхувальних пристосувань. Щоб зменшити ризик отримання травми від падіння, скелелази не піднімаються вище, ніж 3-5 метрів над землею (у деяких випадких до 7 метрів). Для страховки використовуються спеціальні мати — Креш педи, або ж напарник, стоячи знизу страхує руками.

Для розвитку цього виду не потрібно високих стін, достатньо висоти 3-5 метрів.

Змагання й тренування по боулдерингу можуть проходити як на природному рельєфі, так і на штучному. Маршрути в болдерингу називають «проблемами».

Необхідне спорядження — скельні туфлі, магнезія (навіть якщо руки не зіпрівають), іноді може придатися каніфоль для просушування вологого рельєфу.Дивіться також:

Категорія: Спорт | Додав: KamPod (06.07.2014)
Переглядів: 1037 | Коментарі: 9 | Теги: Чемпіонат України, боулдеринг, стадіон ім.Тонкачеєва | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 9
0
1 KamPod   (07.07.2014 01:55) [Материал]
Матеріали з інтерв'ю з нашою провідною спортсменкою Марічкою Муляр будуть мабуть окремо.

2 leonsem777   (07.07.2014 10:18) [Материал]
На початку - 4-6 червня, а зараз липень!   Понеділок - 6 липня  - а це була неділя! Легше виправляти, ніж самому давати матеріал!  =777=

0
3 KamPod   (07.07.2014 11:19) [Материал]
Звісно ж липня. Усе це вчора було. Вже виправив. Дякую bear

0
4 KamPod   (07.07.2014 11:22) [Материал]
А ще 7 липня треба привітати фартового на сімки з Днем Народження. Вітаю В'ячеслав!!! Усіх гараздів

0
5 rabbit   (07.07.2014 18:37) [Материал]
Приєднуюсь!

0
6 KamPod   (08.07.2014 13:53) [Материал]
Виявляється недавно у місті був ще й 2 Кубок BoulderRING by Shalagins 2014. І було це 7-8 червня
От відео з фіналів:

0
7 KamPod   (09.07.2014 01:31) [Материал]
Ще одне фото чемпіонського виступу

клік по картинці перейде на сторінку з фото на нашому сайті. Подивитись у більшому розмірі (768x1024px) можуть зареєстровані користувачі

0
8 rabbit   (10.07.2014 21:30) [Материал]
Інформація надана Олександром Томашевичем, Президентом Кам`янець-Подільської міської федерації альпінізму і скелелазіння:

5-6 липня на центральному міському стадіоні Кам'янець-Подільського пройшли змагання Чемпіоната України зі скелелазіння (вид - боулдерінг).

Наше місто вперше приймало скелелазні старти такого рангу, тож  спортивній події передувала
грунтовна підготовка - спеціально для змагань був збудований мобільний скеледром світового рівня, який на протязі двох днів тестували кращі спортсмени України. За місце на п'єдесталі крім наших земляків, боролися представники Київа, Харкова, Донецька, Луганська, Одеси, Кривого Рога, Запоріжжя, Вінниці, Дніпропетровська, Кіровограда, Чернівців.
Переможцями змагань стали Куліш Ольга (Діпропетровськ) і Топішко Сергій (Луганськ). Кам'янчанам же, що дуже гарно виступили в кваліфікації,  на фінальному етапі  не пощастило пробитися до призових місць. Серед наших спортсменів кращі результати у Марічки Муляр  і Віктора Білого , що стали четвертими. Олена Байдюк зайняла 8-ме місце, Ярослав Шафранський - 17, Роман Александрук - 24, Олександр Опольський - 30.

Згідно відгуків учасників, змаганя вдалися, за що в першу чергу слід подякувати головним спонсорам - готелям "Тарас Бульба" та МПП "Гермес-С"(директор Сосула М.І), бригаді підговників трас на чолі з Олександром Паукаєвим (Київ) та суддівській коллегії під керівництвом Галини Кіпоренко (Вінниця). Сподіваємось, проведення змагань такого
рівня стане традицією для Кам'янця.0
9 KamPod   (16.07.2014 11:31) [Материал]
Ще одне фото з чемпіонату залято на сайт

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz