Вт, 18.06.2024, 07:47
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Бібліотека

47 том Оскара Кольберга присвячений Поділлю + скани

Ім'я польського етнографа Оскара Кольберга (пол. Oskar Kolberg) можливо не таке вже й відоме, тим більше у наших краях, але його вклад у краєзнавчу науку багатьох етнографічних регіонів Східної Європи надзвичайно великий. Він жив у XIXстолітті (роки життя 1814-1890) і мандруючи Польщею, Білоруссю, Литвою, Україною залишив чимало матеріалів, що дають змогу оцінити чим жив простий народ у цих краях. Результатом його праці стало видання фундаментальної праці в 38 томах "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce" (Народ, його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів'я, обяди, пісні, ігри, музика і танці"), над якою він працював з 1857року і до кінця свого життя. 

Ця праця у 90-х роках XXст. була перевидана і вийшло всього 86 томів, але нас цікавить том 47, який повністю присвячений Поділлю.

Tom 47. Podole
Podole. Dzieła wszystkie, t. 47. Z rękopisów i druków zebrała i opracowała Danuta Pawlakowa. Poznań 1994. Ss.XL, 230, ilustr. 

Як бачимо нашому Поділлю у дослідженнях Кольберга присвячено цілий том і матеріал там дійсно цікавий, особливо з огляду на його півторастолітню давність. Великий обсяг матеріалу присвячений фольклору. Як відомо Оскар був ще й талановитим композитором, тож у томі присвяченому Поділлю є не лише слова народних пісень, а й ноти до них. 

     

Том носить неабияку краєзнавчу цінність, але доступний він лише польськомовному читацькому колу. Хоча, можливо через 20 років після польського перевидання, хтось задумається і над перекладом праці на українську мову.

А ознайомитись з томом присвяченим Поділлю можна на сайті polona.pl, де відсканований примірник подільського тому знаходиться у вільному доступі.

ДО ПЕРЕГЛЯДУ ТОМУ >>>Дивіться також:

Категорія: Бібліотека | Додав: KamPod (22.02.2015)
Переглядів: 1157 | Теги: Кольберг, поляки, Фольклор, XIXст, етнографія, видання, краєзнавство | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz