Пт, 29.03.2024, 14:22
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Туризм » Визначні місця краю

Рихта - "Пам'ятники містобудування" 1986
ОригіналПереклад на українську

РЫХТА, село. 

Координаты: 48.6461,26.4219

### ЗАМОК, 1507 г., конец XVI в., начало XVIII в.

Построен по типу регулярных, прямоугольных в плане с угловыми пятигранными башнями. К концу XVIв. северная башня была разрушена и вскоре восстановлена. С 1672 по 1699 гг. замок получил значительные повреждения и в начале XVIII в. был восстановлен. 

Сейчас от замка сохранились только башни со следами примыкавших к ним оборонительных стен. Лучше сохранилась поздняя, северная. В плане она прямоугольная со сторонами 9Х10 м и незначительно срезаным южным углом. Башня двухъярусная, накрыта невысокой крышей. Толщина каменных стен 1,5—1,65 м. Первый ярус перекрыт коробовым сводом, второй имеет плоское перекрытие по балкам. В первом и втором ярусах сохранились небольшие бойницы с расширяющимися в обе стороны щеками. Перемычки каменные, лучкового очертания. В западной стене устроен камин. Наружные стены сохранили первоначальную штукатурку; по ней под свесом крыши на северо-восточном и юго-восточном фасадах устроены солнечные часы с римскими цифрами.

Три другие башни, относящиеся к первому строительному этапу замка, пятигранные в плане с острым исходящим углом. Размеры длинных сторон 8,6—9,3 м, коротких 4,5—5,5 м. На их коротких сторонах, обращенных во двор, проходили деревянные галереи на консолях, по которым осуществлялся в уровне второго яруса переход между оборонительными стенами. Крепление врубок консолей и подкосов — на нагелях. Это решение, хорошо сохранившееся на восточной башне, представляет значительный интерес. Все башни сохранились на высоту двух ярусов (первый частично засыпан в результате поднятия уровня двора замка). Перекрытия плоские. Вход на второй ярус был по наружным каменным лестницам вдоль оборонительных стен. Бойницы — с квадратными внутренними световыми проемами. Крыши шатровые с гонтовым покрытием.

Замок является образцом раннего оборонительного ансамбля на Украине регулярной планировки, сохранившего фрагменты деревянных конструкций и архаичность в решении отдельных бойниц.

Рихта, село.

Координати: 48.6461,26.4219 

### ЗАМОК, 1507 р., кінець XVIст., початок XVIIIст. 

 Побудований за типом регулярних, прямокутних у плані з кутовими п'ятигранними баштами. До кінця XVIст. північна башта була зруйнована і незабаром відновлена. З 1672 по 1699 рр. замок отримав значні ушкодження і на початку XVIIIст. був відновлений. 

Зараз від замку збереглися тільки башти зі слідами оборонних стін, що примикали до них. Краще збереглася пізня, північна. У плані вона прямокутна зі сторонами 9Х10 м і несильно зрізаним південним кутом. Башта двоярусна, накрита невисокою дахом. Товщина кам'яних стін 1,5-1,65 м. Перший ярус перекритий коробовим склепінням, другий має плоске перекриття по балках. У першому і другому ярусах збереглися невеликі бійниці з щоками, що розширюються в обидва боки. Перемички кам'яні, лучкового обрису. У західній стіні влаштований камін. Зовнішні стіни зберегли первинну штукатурку; по ній під звисом даху на північно-східному і південно-східному фасадах влаштовані сонячний годинник з римськими цифрами. 

Три інші башти, що відносяться до першого будівельного етапу замку, п'ятигранні в плані з гострим висхідним кутом. Розміри довгих сторін 8,6-9,3 м, коротких 4,5-5,5 м. На їх коротких сторонах, обернених у двір, проходили дерев'яні галереї на консолях, за якими здійснювався в рівні другого ярусу перехід між оборонними стінами. Кріплення врубувань консолей і підкосів - на нагелях. Це рішення, добре збережене на східній башті, становить значний інтерес. Усі башти збереглися на висоту двох ярусів (перший частково засипаний в результаті підняття рівня двору замку). Перекриття плоскі. Вхід на другий ярус був по зовнішніх кам'яним сходам вздовж оборонних стін. Бійниці - з квадратними внутрішніми світловими прорізами. Дахи шатрові з гонтовим покриттям. 

Замок є зразком раннього оборонного ансамблю на Україні регулярного планування, зберіг фрагменти дерев'яних конструкцій і архаїчність у вирішенні окремих бійниць


Замок в с. Рыхта. Северная башня. Общий вид.

Замок в с. Рихта. Північна башта. Загальний вигляд. 


Замок в с. Рыхта. Генеральный план.  1-4 - башни соответственно южная, западная, северная и восточная 

Замок в с. Рихта. Генеральний план.  1-4 - башти відповідно південна, західна, північна і східна


Рыхта, село. Замок, 1507 г., конец XVI в., начало XVIII в. // Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. — Т. 4. — К.: Будівельник, 1986. — С. 213 — 214.



Дивіться також:

Категорія: Визначні місця краю | Додав: KamPod (28.06.2013)
Переглядів: 941 | Коментарі: 1 | Теги: Рихта, довідник | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 KamPod   (01.07.2013 00:55) [Материал]
"пятигранные в плане с острым исходящим углом" - хтось має ідеї як це правильно перекласти?

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проект "Мандруємо вулицями" [21]
Пішохідні маршрути [31]
Водний туризм [6]
Велотуризм [5]
Туристичні поїздки [19]
Спелеотуризм [9]
Маршрути Тетяни Недрі [6]
Визначні місця краю [20]
На мапі Кам'янця [25]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz