Чт, 25.04.2024, 10:50
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Природа і екологія

Озеленення по-Кам’янецьки
Йдучи вулицею Лесі Українки став свідком такої картини:

 

Робітник калічив дерево, зрізуючи гілки разом із шматками кори. Поруч стояв неговіркий чоловік, який не міг нічого пояснити, і дамочка у шубці, побачивши яку захисники тварин на заході підняли б скандал у пресі. Саме з нею і відбувся діалог:

- Що тут відбувається?
- Озеленення!
- Озеленення чи окалічення?! - здивувався я.
- В нас є дозвіл міської ради!
- Дозвіл є, а здоровий глузд?
- А ви що, ботанік?
- Ні, я механік, але дивитись на це боляче!
- Краще б ви займались своїми справами!

Чому ж так болісно «ботаніки» реагують на запитання перехожих? Та тому, що за «озеленення» вони отримують з міської казни дуже непогані гроші  (понад 900 000грн!) і дозвіл на заготівлю дров в межах міста. А обговорювати з жителями свої дії не входить у їх плани. 
Якщо виникли сумніви відносно вказаної суми, ви можете переконатися самі, відвідавши сторінку «Закупівлі» Департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури Кам янець-Подільської міськради Хмельницької області.

Дозволю собі процитувати частину звіту:

кому платила ця установа?за що платила? ДатаСума, тис. грн
ПП РАПлюскод 01.41.1 - послуги в рослинництві (послуги з озеленення) (3 лоти)2013-02-08400.3
ПП РАПлюскод 01.41.1 - послуги в рослинництві (послуги з озеленення) (3 лоти)2013-02-08500.0

І що ж ми маємо за такі гроші? Спотворені дерева на вулицях міста, частина яких після обрізання просто засихає. Причому і в місцях, де вони не закривають вікна і не заважають дротам, і навіть у парку!
Невже міська влада не бачить як калічать рослинність у місті за наші гроші? Чи не хоче помічати? А може це спосіб відмити гроші?

Очевидно, що кам’янчанам необхідно організовувати «Зелений майдан» на захист «зелених легенів» нашого міста!



Дивіться також:

Категорія: Природа і екологія | Додав: rabbit (25.02.2014)
Переглядів: 876 | Коментарі: 5 | Теги: озеленення, Кам’янець | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
1 Dimboy   (25.02.2014 14:12) [Материал]
Ух-ти не знав, що такі великі гроші! Колись наше місто вважалось дуже зеленим, а як зараз невідомо, із такою системою "озеленення"!

3 rabbit   (25.02.2014 20:59) [Материал]
За ці гроші можна сховати всі дроти у землю і припинити обрізання дерев назавжди (окрім гілок, що всихають)!

2 Kobzar   (25.02.2014 20:23) [Материал]
Це типовий випадок нехлюйства.
Ось витяг з Правил
----------------
Розрізняють слабке, помірне і сильне обрізання, ступінь якого залежить від виду дерева, його віку і стану крони. Формувальне обрізання рекомендується здійснювати ранньою весною, до початку вегетації (кінець лютого-квітень). У районах з м'якою зимою, де температура повітря не опускається нижче мінус
10 град.С, допускається осіннє формування після листопаду. Хвойні породи погано переносять обрізання, тому його проводять лише на деяких видах туй, ялин, ялівців, які використовують у високих живоплотах уздовж шосейних доріг і
залізниць, біля меморіалів. Крони швидкорослих порід у місцях, де потрібно зберігати певну висоту і форму, обрізують щороку і один раз за 2-4 роки у повільнорослих (в'яз, дуб і липа). При обрізанні повільноростучих дерев в основному вкорочують однорічні прирости і лише окремі гілки обрізують до дво-трирічної деревини.

9.1.11.2. Санітарне обрізання крони виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною. Обрізанню підлягають також пагони, що відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом, щоб уникнути їхнього обламування. Санітарне обрізання потрібно проводити щороку протягом вегетаційного періоду. Зразу після обрізання всі рани діаметром понад 2 см
зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною фарбою на натуральній оліфі під колір крон дерева. У хвойних дерев та тих, що дуже виділяють смолу, рани не замащують.

9.1.11.3. Омолоджувальне обрізання виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку.
Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне - зріз крони до основи скелетних гілок. Із листяних порід омолодженню добре піддаються верба, липа, тополя, з хвойних - ялина колюча (ф. срібляста), модрина. Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев (особливо берези, верби білої, граба, клена ясенелистого, липи, осики, тополі тощо) до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно- або багатостовбурне дерево. Поряд з омолоджуванням крони можна омолоджувати кореневі системи. Коріння обрізують поступово, підрізаючи щороку 1/3 - 1/2 кореневої системи.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0880-06

Вивчаємо, і навідуємось до Білої хати.

4 rabbit   (25.02.2014 21:01) [Материал]
І зараз, враховуючи прагнення влади до боротьби з корупцією, якраз слушний момент!
А як виконуються вимоги законодавства, видно з представленого фото.

5 rabbit   (27.02.2014 01:53) [Материал]
Аварійні дерева, здається, не чіпають, а от тюльпанні дерева західніше Білої хати обскубали так, що тепер квіти роздивитися без драбини не вдасться. Кому вони заважали?
А ялинки на південному боці чи то в міні-спідницях, чи стрижені під сосни? Для чого це? Тим більше, що хвойні дерева не дуже люблять такі процедури, як вже було сказано у 2 коментарі.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz