Пт, 22.11.2024, 00:20
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Природа і екологія

Гігантський олень з Атлантиди

Нещодавно досліджуючи нові райони печери Атлантида (с.Завалля, Кам'янець-Подільський р-н). спелеологи відкрили ще одну "таємницю" печери. Дивовижна знахідка відкрила ще одного представника викопної фауни - рештки гігантського оленя. Про це написали на сторінках соцмереж Атлантиди і на своєму сайті.

"Маючи статус пам'ятника природи, Атлантида плавно переходить ще й в пам'ятник палеонтології. Вже до знайденим останкам стародавніх тварин таких як лисиці, кам'яні куниці, коти, гієни, ведмеді, зайці та різні гризуни, сьогодні приєдналася Нова Знахідка - останки Доісторичного Оленя!
На думку фахівців останки можуть належати як Гігантському оленю так і Благородному. Приблизний вік останків більш 30 тис. років. Детальну інформацію учені нададуть після ретельного вивчення знахідки
" (ВК - 13.06.2014).

Згодом з'явилась така інформація: "Отримано дані по останкам кісток знайдених в печері Атлантида, вони належать гігантському оленю !!!" (ВК - 17.06.2014)

ДОВІДКА

Великорогий олень (лат. Megaloceros giganteus), або Гігантський олень, або Ірландський олень — вид ссавців родини оленевих (Cervidae). Належить до викопних тварин.

Це найбільший вид оленів, що коли-небудь існував. Тварини досягали сім футів в загривку (2,1 метрів), володіли рогами з розмахом до 12 футів (3,65 метра), які були сильно розширеними вгорі у формі лопати з кількома відростками. Будова зубів, кінцівок і рогів показує, що великорогий олень мешкав на вологих луках. Жити в лісах він не міг, адже з таким «прикрасою» на голові ходити по лісі було неможливо.

Гігантські олені розвивалися протягом льодовикових періодів останнього мільйона років, протягом плейстоцену і раннього голоцену. Були поширені по всій Європі, Північній Азії і Північної Африки

У Європі гігантські олені в найбільш холодні періоди були відсутні. А остаточно вони зникли з Європи близько 11 тисяч 500 років тому, але зустрічалися ще протягом майже трьох тисяч років у Сибіру. Вчені називають причиною вимирання цього оленя зміну клімату і як наслідок наступ лісу на відкриті простори, де він не міг мешкати. Його вимирання стало частиною загального процесу вимирання великих тварин, якому піддалися і багато інших видів.

Згідно з новітніми генетичним аналізам найближчим сучасним родичем гігантських оленів є європейська лань, а не благородний олень, як передбачалося довгий час. З лосем гігантських оленів, незважаючи на схожість рогів, близьку спорідненість не пов'язує.

Джерела: Вікіпедія, www.zooeco.com, www.ucmp.berkeley.edu

 

Ось такий сюрприз для палеонтологів підготувала для нас хочеться сподіватись наша Атлантида. Перед цим була знахідка печерного ведмедя, зараз гігантського оленя, що далі?..

Дивує той факт, що ніяких фотографій кісток дослідники не виклали, як і немає інформації куди направлені ці кістки. Чому ж так? Про ведмедя ж хоч трохи ділились. Невже все настільки засекречено?

Залишаються лише слова шукачів підземних скарбів: "А ми підемо далі. Які таємниці нас чекають ще при дослідженні нових районів - невідомо, адже печери - справа темна !!!" - а значить пошуки тривають і є шанс, що ми ще колись почуємо про нові відкриття у Атлантиді, а можливо і щось стане надбанням одного з наших музеїв і кожен зможе на власні очі побачити ці дива подільської печери.



Дивіться також:

Категорія: Природа і екологія | Додав: KamPod (07.08.2014)
Переглядів: 2353 | Коментарі: 6 | Теги: великорогий олень, гігантський олень, олень, печера, Атлантида | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 6
0
1 KamPod   (07.08.2014 18:16) [Материал]
Було б круто якби скелет гігантського оленя з рогами під 3 м, з'явився у музеї. Звичайно в ідеалі для нас у якомусь кам'янецькому, але хоча б в Хмельницькому, там такого немає.

0
2 Andruha   (07.08.2014 19:08) [Материал]
какой там Каменец.... заберут в центр или архиологический музей целевой.

0
3 rabbit   (07.08.2014 21:30) [Материал]
Цікаво виходить! В лісі з такими рогами йому було тісно, а в печеру він проліз. А може він потрапив туди частинами, дякуючи ведмедю?
Було б цікаво дізнатися про подробиці!

0
4 KamPod   (07.08.2014 21:49) [Материал]
А ще десь промайнуло, що дослідник ведмедя не виключає що в печері Атлантида могли жити пітекантропи found

0
5 RD   (09.08.2014 18:22) [Материал]
Якщо така знахідка дійсно реальна. то це досить цікавий факт

0
6 sens1000   (07.11.2014 20:20) [Материал]
Це називається чорна археологія

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz