Пт, 02.06.2023, 00:30
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Культура і Мистецтво

Парк з ЕКОялинок - вперше в Кам'янці
Ще наприкінці листопада асоціація готельєрів і рестораторів Кам'янця оголосила про творчий конкурс "ЕКОялинка", метою якого зазначалось залучення молоді "до виготовлення креативних ялинок з технічних, будівельних, підручних та інших засобів". Звернення про конкурс були розіслані по всім закладам міста (повний текст див. ТУТ), та було оголошено на загальноміських інтернет ресурсах. Багато закладів, громадських організацій, та просто активних мешканців міста з ентузіазмов взялись за роботу і 24 грудня 2015 року, поблизу ратуші відбулось справжнє свято, де усі відвідувачі і прості перехожі могли побачити справжній парад ялинок. Але ялинки не просто так повиростали, їх оцінювали представники жюрі, складене з представників влади, асоціації готельєрів і рестораторів, та громадських організацій екологічного спрямування.
 
Про підсумки читаємо на сайті міської ради: 

Кам’янчани проявили свій креатив у виготовленні еко-ялинок

Найкращу еко-ялинку з-поміж п’ятдесяти, представлених на вибір журі, обирали 24 грудня в Кам’янці-Подільському. 
Поруч з головною вічнозеленою красунею  міста, в історичній частині Кам’янця виросла справжня галявина новорічних ялинок, щоправда виготовлених з найрізноманітніших матеріалів: поліетилену, пластику, пляшок, кросівок, кеглів для боулінгу, повітряних кульок і навіть тазиків.
Два тижні тому готельєри міста спільно з міськрадою оголосили  конкурс на виготовлення еко-ялинки, з метою привернення уваги громадськості до важливого питання-  збереження природи.
Свої креативні ідеї представили колективи закладів міста та декілька  родин. У виготовленні ялинок жителі міста не шкодували ні ресурсів, ні фантазії. І не  даремно, адже головний приз, який чекав на переможця – три тисячі гривень.
Впевнено першість здобула патріотична бібліоялинка зі старих газет, яку виготовив колектив міської Центральної бібліотеки. Третє місце та грошову премію у розмірі 1000 грн. отримав коледж Будівництва, архітектури та дизайну. Друге місце та грошову премію 2000 грн. отримала родина Сивак.
Cпеціальний приз від міського голови в розмірі тисячі гривень отримав Олег Храпан.
По  500 гривень нагородили заступники міського голови колектив НВК №8 за новорічну красуню з мішковини і бубликів та родину Поліщуків за креатив із шишок.
Всі учасники також отримали нагороди від Асоціації готельєрів та рестораторів Кам’янця і міської ради.ради.
Джерело: kam-pod.gov.ua

Дещо нового довідуємось у репортажі Лілії Петрук на сайті podillya.tv, у своєму матеріалі авторка додатково розкриває умови до виготовлення ялинок, та деякі аспекти оцінювання:
"Висота – не менше метра, похідний матеріал – природний, іграшки – власними руками: всі ці критерії плюс креативність й естетичність враховувалися в конкурсі на виготовлення кращої екоялинки від ГО «Відкрита асоціація готельєрів та рестораторів міста». На жаль, півсотні учасників, серед яких – навчальні заклади, освітні та позашкільні установи, заклади культури, громадські організації, митці – сприйняли їх по-своєму.
Чимало ідей зі створення ялинок були запозичені з просторів Інтернету, а для їх втілення використані матеріали, які далеко не екологічні. Скажімо, той самий пластик чи целофанові пакети. Однак навряд чи журі під керівництвом міського голови Михайла Сімашкевича та його команди враховувало всі ці нюанси чи заглядало до всесвітньої мережі. Цінувалася більше оригінальність
".

Також Лілія Петрук подає інтерв'ю з деякими учасниками, які ми використаєм у підписах до відповідних фотографій

Фоторепортаж з місця подій підготували представники сайту "Вічний Кам'янець"
 
Парк екоялинок у Старому місті біля ратуші

Ялинка-переможниця: "Впевнено першість здобула патріотична бібліоялинка зі старих газет, яку виготовив колектив міської Центральної бібліотеки".
Інтерв'ю від Лілії Петрук: "Наша ялинка – патріотична, оскільки, перш за все, приділяємо увагу вихованню. Всі працівники майже тиждень складали в гармошку більш ніж три підшивки місцевих газет за три роки. Навіть написали на нашій ялинці, що читати – це круто. Хочемо, аби люди повернулися до книги й обов’язково – українських видань, – говорить працівник міської центральної бібліотеки Анжела Павлишина".

Ялинка родини Сивак - "Друге місце та грошову премію 2000 грн. отримала родина Сивак"

Ялинка будівельного коледжу: "Третє місце та грошову премію у розмірі 1000 грн. отримав коледж Будівництва, архітектури та дизайну".
 
Екоялинки на шикуванні
Також знаходимо інформацію і про інші відзначені ялинки.
"За участь у конкурсі і найкраще представлення кафедра екології К-ПНУ ім. Івана Огієнка, бібліотечна філія №3, НВК №17, НВК №9, ГО «Кам’яний острів», коледж харчової промисловості, ГО «Вічний Кам’янець», планово-економічний технікум, НВК №14, навчально-виробничий комбінат та НВК №16 отримали спеціальні призи від бізнесменів, як-от сертифікат на безкоштовну піцу, гру в боулінг, похід на каву з тістечком.
Заступнику міського голови Вадиму Савчуку сподобалося ялинка НВК №8, тому від себе нагородив його активістів 500 гривнями. Почесне третє місце і 1 тис. грн отримав коледж будівництва архітектури та дизайну, друге місце і 2 тис. грн – родина Сивак
".

Ялинка з винних пляшок: "Cпеціальний приз від міського голови в розмірі тисячі гривень отримав Олег Храпан"  - фото з сайту міської ради
Інтерв'ю від Лілії Петрук: "в мене смітник поряд із дачею, – каже гончар Олег Храпан, який вирішив бути оригінальним і прикрасити новорічну ялинку звичайними пивними пляшками. Для цього йому знадобилася 80 штук. – Там виявилося більше тари, ніж ми думали. Привезли їх з друзями, добре помили. Думаю використати для декорування будинку".

"По  500 гривень нагородили заступники міського голови колектив НВК №8 за новорічну красуню з мішковини і бубликів"... - фото з сайту міської ради

..."та родину Поліщуків за креатив із шишок" - фото з сайту міської ради.
Інтерв'ю від Лілії Петрук: "Ідея зробити ялинку з плодів хвойних дерев – цілком наша. Ми спеціально їздили всією сім’єю в сосновий ліс, назбирали там три мішки шишок, потім склеїли їх, а тато наш пофарбував. Замість новорічної зірки використали тризуб. А прикрасили ялинку ягодами шипшини, – розповідає Анастасія Поліщук про творіння своєї родини. За оригінальність вона отримала грошову премію у розмірі 500 грн від керуючої справами виконкому Яни Мельничук".


Візуально найбільша ялинка у парку екоялинок

Ялинка сайту активного дозвілля "Вічний Кам'янець"
Інтерв'ю від Лілії Петрук: "Ми зрозуміли акцію буквально і використали те, що валяється під ногами. 70 пляшок з-під соку, моток капронових ниток, каркас, дві людини, вісім годин роботи – і ялинка готова, – адміністратор сайту «Вічний Кам’янець» Сергій Єрмаков показує на своє дерево, в якого замість гілок – упаковки від «Сандори»"

Ялинку-мандрівнцю представила кафедра екології КПНУ ім.І.Огієнка
 
"Танцююча ялинка" одна із кількох представлених учнями Центру професійно-технічної освіти

Ялинки учнів Центру професійно-технічної освіти

Посередині з кольорових папок ялинка Коледжу харчової промисловості
  
Ялинка НВК№9 імені А.М.Трояна

Ялинка з оленями, коло яких полюбляла фотографуватись дітвора

І на останок додамо репортаж від ТСН який вийшов 25.12.2015р. о 16:45:


Більше фото дивіться у альбомі ВК: Вічний Кам'янець

Текс і фото*: Сергій Єрмаков

*крім фото підписаних як фото з сайту міської радиДивіться також:

Категорія: Культура і Мистецтво | Додав: KamPod (26.12.2015)
Переглядів: 1095 | Коментарі: 15 | Теги: еко-акція, новий рік, екоялинка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 15
0
1 KamPod   (26.12.2015 14:12) [Материал]
Спробував зробити невеличкий огляд, щоб було зрозуміло що було і що перемогло. Проблема виникла в ідентифікації лише ялинки родини Сивак, яка зайняла друге місце. Якщо хтось знає, якою вона була підкажіть будь-ласка

-1
2 KamPod   (26.12.2015 18:32) [Материал]
Аж цікаво стало чому ялинку, яка зайняла друге місце ніхто з журналістів ніде не відмітив, щоб побачити яка вона. У мене є припущення і так як я фотографував майже всі ялинки то є і фото. Можливо це ця легендарна ялинка на 2000грн.

1
9 legenda_nobody   (31.12.2015 15:07) [Материал]
так, це вона, в Подолянині є фото, а чого вона легендарна?)

0
10 KamPod   (31.12.2015 19:48) [Материал]
так не вірно виразився, прошу пробачення якщо когось образив. Мабуть тому що вона для мене стала легендарною, бо я ніяк не міг її знайти в мережі. Дякую, що підказали bear

ПС. До речі, і про ялинку що посіла третє місце також ніде не зустрічав. Вона для мене теж була б легендарна, якби я сам її не сфоткав випадково так, що табличка читалась

0
11 legenda_nobody   (31.12.2015 21:58) [Материал]
все добре, просто неймовiрно влучно пiдiбрали прикметник. якщо чесно, думала, то Ви з сарказмом)

0
12 KamPod   (01.01.2016 12:56) [Материал]
Я радий що ми знайшли порозуміння.

З Новим Роком!!!

ПС. Я так розумію ви маєте якесь відношення до створення цієї  ялинки. Цікаво було б дізнатись звідки прийшла ідея і які враження

1
13 legenda_nobody   (02.01.2016 17:11) [Материал]
ідея обмежувалась можливостями, аби ні на що схоже не було. враження позитивні. призове місце неочікуване. ставили на велику ялинку з хмизу.
і Вам Різдвяного Дива!)

0
14 KamPod   (02.01.2016 21:38) [Материал]
Дякую за вітання.

Так, оригінальність завжди вітається, от і тут принесла свої плоди. Ялинка у вас вийшла досить гарно представлена: вийшла "і висока і струнка" як співається в пісенці, при чому виглядає досить міцною і прикрашена в міру насичено і цікаво. Не знаю які там критерії були у журі, але якби ставилось питання чи поставили ви б цю ялинку вдома замість живої?, то ця ялинка явно була б в лідерах, тоді як багато ялинок (в т.ч. нашого сайту) не годились би для цієї цілі. 
Так що вітаю вашу родину з перемогою, хоча й не абсолютною, але з огляду на конкуренцію друге місце виглядає дуже класно. Молодці, ще раз вітаю!!!  respekt clap

ПС. Додав фотографію ялинки в основний текс публікації. Тепер вже є всі призери і все виглядає повноцінним

0
3 RD   (27.12.2015 19:08) [Материал]
Декілька днів назад на роботі хлопці сперечались , яка ж ялинка екологічніша. Так в результаті вийшло що жива.  Зрізавши її невеликою, за 3-5 років виросте нова, а "неживі" в основному виготовляються з продуктів переробки нафти, яка дуже повільно відновлюється і не дуже екологічна.

1
4 KamPod   (28.12.2015 08:32) [Материал]
Так  суть слова "еко-" в цьому дійство екоялинок якраз і зводилось до того, щоб живі не вирубувати. Звучало зі сцени, що кожна така ялинка, це незрубана жива. Так що підходи дуже різняться

5 LeNka   (30.12.2015 01:22) [Материал]
І всеодно ялинка від "Вічного Кам'янця" найкраща ^_^

0
6 KamPod   (30.12.2015 10:24) [Материал]
Дякую на доброму слові  ;)

0
7 Dimboy   (30.12.2015 20:37) [Материал]
а я взагалі не зрозумів до чого в конкурсі слово еко... (якби з каньйону повитягали би сміття і щось зробили тоді було б зрозуміло) і прибрали і закреативили і прикрасили місто))))

1
8 KamPod   (31.12.2015 12:34) [Материал]
Я уже писав у коментарі 4 для чого... Одна із головних ідей озвучених зі сцени при нагородженні: "Кожне незрубане дерево завдяки такій ялинці - користь для природи"

0
15 KamPod   (26.12.2016 21:24) [Материал]
Прийняти участь в цьогорічній ялинці на жаль не вдалось, хоча ідея була і навіть почали її виготовлення. Поки що розповідати і світити фото не будемо, так як можливо наступного року застосуємо. А от щодо того як все було цьогоріч написано тут: http://kam-pod.gov.ua/novini....ozhtsiv
І по ідеї це цьогорічна переможниця 

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [50]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2023Створити безкоштовний сайт на uCoz