Пт, 28.01.2022, 18:59
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Цікаво знати

ХмельПиво - дослідження марок
Не секрет, що у нашому краї шанувальники пива до футболу, чи футболу до пива, чи просто пива без нічого знають і люблять пиво з пивзаводу м.Хмельницький ВАТ "ХмельПиво". Секрет популярності досить очевидний і в першу чергу це те, що продукція цього заводу цілком непастеризована, тобто з використанням природнього бродіння пивних дріжджів без подальшої температурної обробки. Популярність цього пива зумовлює неабиякий попит на нього і його досить швидко змітають з прилавків магазинів, тому купити прострочений продукт у якого згідно етикетки строк придатності 20днів практично неможливо. Зазвичай довше тижня пляшки не затримуються. 

Але досить про пиво загалом перейдемо до суті... Про те що воно є і в народі його називають "Хмельницьке" знають напевно усі, і, думаю, напевно мало хто навіть приглядався що на етикетці написано "Проскурівське" - для усіх воно "Хмельницьке" бо зварене у Хмельницькому. Насправді ж пиво від ВАТ "ХмельПиво" випускається кількох марок, найпоширенішими з яких є "Проскурівське", "Хмельницьке", "Жигулівське".

За моїми спостереженнями якщо брати 20 завозів пива, то орієнтовно 16 разів завозять "Проскурівське", 3 рази "Хмельницьке" і 1 раз а то й менше "Жигулівське". Інші марки взагалі рідкість, так лише раз помітив "Проскурівське PREMIUM". Усе це говориться до того, що фактично порівняти пиво різних марок немає можливості, адже у 20 днів строку придатності бодай дві марки б завезли і то було б добре.

Але у ці дні, коли до матчу Ліги Чемпіонів "Динамо" - "ТУН" вирішив придбати собі пляшечку хмільного напою, помітив що завезли "Жигулівське". Одразу пригадалось що в холодильнику пилиться ще не прострочена пляшечка "Хмельницького", отож ідея експерименту, яка визрівала давно підійшла до втілення.

Пивний експеримент "Хмель Пиво"

Загальні відомості:

Експеримент було  сплановано і проведено 25.10.2013.

Метою експеримента було перевірити чи відрізняюстья за смаковими якостями різні марки пива і яке з представлених марок найкраще

На експеримент було підготовлено три марки пива

  1. "Проскурівське",
  2. "Хмельницьке",
  3. "Жигулівське" 

Дослідження проходило у два етапи:

Перший: пропонувалось спробувати по черзі усі три зразки пива і висловити свої перші враження, та попередньо розставити марки пива по місцям за власним смаком.

Другий: потрібно було всліпу (учасник експерименту сідав спиною до зразків) визначити де яка марка.


Хід експерименту:

Спочатку у експерименті прийняло участь чотири учасники, які склали експертну оцінку усім маркам від чоловічої частини учасників експерименту, а трохи пізніше було прийнято відповіді ще від трьох - жіночої частини

Перші враження:  


Про "Хмельницьке"

С - не сильно гірке, м'який смак, має деякий присмак, нагадує пиво "Талер" яке колись продавалось, тільки трішки крепше, володіє непивними нотками

О - має характерний присмак пастеризованого пива (напр. Чернігівське), смак якийсь спотворений, синтетичний, найбільш кисле з трьох зразків

І - немає притаманного пиву смаку

В - просто хороше пиво на 5-. Відстань між ними не велика, але це найкраще сподобалось

М - відчувається гірчинка

О - гіркеПро "Жигулівське"

С - суттєво відрізняється від попереднього, гіркота такаж помірна, більш схоже до класичного ячмінного пива.

О - смак більш близький до натурального,  смак більш мякий і приємніший, найбільш виражена гіркота 

І - хороше, смачне, гарно п'ється

В - схоже на перший зразок, але трошки гіркіше і кисліше, 4 з 5.

М - трішки солодкувате

О - гірке і кислеПро "Проскурівське"

С - пиво відчувається але кисліше інших, гіркота в усіх зразків помірна, на одному рівні, гірше ніж перших два зразка, залишився присмак у роті на деякий час 

О - є післявкусся, можливо через те що третім дегустується, зазвичай це найбільше подобається але сьогодні вагаюсь.

І - гіркота дуже легенька

В - кисліше звичайно і гіркіше, 4. 

М - нейтральне

О - майже всі однакові, це трішки гірше


 Усі три марки пива виявились досить якісними і усі учасники від чоловічої частини були одностайні в думці, що відстань в оцінці у них невелика. 

На другому етапі учасники досить вправно вгадували - троє абсолютно точно визначили усі види пива, а один помилився у двох марках, хоча це теж можна занести до активу. Ніхто з учасників після другого етапу думки щодо місця марки пива не змінив, однак було вирішено, що в місцях де учасники помилились трішечки коректувати результат в бік похибки. Наприклад, якщо учасник сплутав марку якій присвоїв перше місце з маркою місцем нижче, то це перше місце уже трішки менше важить ніж просто перше і відгадане і біля нього в таблиці ставиться "-", а коло меншого місця яке сплутали з вищим ставиться "+". Таким чином от таблиця по чоловікам:

Марка
С
О
ІВРейтинг Ч
Хмельницьке
2
3
3
1-
9-
Жигулівське
1
1
1
2+
5+
Проскурівське
3
2
2
2
9
Таким чином маємо безперечного переможця у чоловічої частини учасників експерименту - пиво "Жигулівське" яке взяло три перших місця і одне друге, яке до того ж сплутано було на "сліпому дегустуванні" з пивом, яке той учасник поставив на перше місце.

А от думка щодо того яке пиво краще з двох що залишились думки розійшлись. В результаті по оцінкам рівність і хіба по додатковому параметру який внесло "сліпе дегустування" трішки поступається "Хмельницьке", навіть незважаючи на те що має одного шанувальника (перше місце).

____________

У експерименті взяло участь також три учасника від жінок. Звісно ж вони були в гірших умовах, так як з часу дегустування чоловіків пройшов деякий термін, а пиво зберігалось не зовсім герметично закритим і без належних температурних умов. Тим не менше результати отримано:

Марка
ТОМ
Рейтинг Ж
Хмельницьке
12+
3+
6++
Жигулівське
2
1-
2-
5--
Проскурівське
3
3
1
7
Як бачимо найкращі оцінки і тут отримало Жигулівське пиво і найменшу суму місць - 5. Але тут цікава річ - двічі це пиво на "сліпому дегустуванні" сплутали з отримавшим менші оцінки "Хмельницьким". Тут уже питання як розцінювати "плюсики" і "мінуси" і якщо за кожен плюс/мінус давати/віднімати по 0,5 балів, то у нас буде зміна лідера. Але вцілому можна констатувати - у жіночої частини учасників по оцінкам кращими визнано два пива - "Хмельницьке" і "Жигулівське", хоча кожна з трьох марок знайшла свою окрему шанувальницю.

Підсумки експерименту:

Можна зробити висновок, що пиво на ВАТ "ХмельПиво" розливається не з однієї бочки, кожне з них вариться за своїми рецептами і має свої смакові якості. 

На загальну думку можна дійти до висновку, що найкраще пиво з представлених "Жигулівське", а щодо "Хмельницького" і "Проскурівського" то думки розділились.

Хоча в оцінках пива усі погодились, що різниця не велика, але це не значить, що смаки однакові - в усіх трьох марок смаки різні і всі досить смачні і знаходять своїх шанувальників. 

І ще цікава деталь - серед усіх марок, якщо й плутали, то лише "Хмельницьке" з "Жигулівським" і ніхто не сплутав смак "Проскурівського" - це теж напевно про щось свідчить ;)


Підготував: Сергій ЄрмаковДивіться також:

Категорія: Цікаво знати | Додав: KamPod (29.10.2013)
Переглядів: 2784 | Коментарі: 14 | Теги: Хмельпиво, експеримент, пиво | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 14
1 KamPod   (29.10.2013 22:44) [Материал]
Не знаю в тему чи ні, але для підняття настрою піде bear

2 Dimboy   (30.10.2013 00:48) [Материал]
До речі вони вартісні можна збирати і обмінювати!!! Колись в дитинстві таким займався, може відновити цю справу...? Га, що порадите...???)

3 KamPod   (30.10.2013 00:52) [Материал]
Вартість пляшки приблизно 1 грн ), за пляшки від інших пив стільки грошей не дають, тому з цього боку можливо пляшки і вартісні, а етикетки... думаю навряд вони вартісні, хоча я собі відмочив для історії ^_^

4 Dimboy   (30.10.2013 01:04) [Материал]
Навіть колись був стирив із "17"))) Дві пляшечки))) Або ще можна бити і ходити))) Може простимулуються точки і в голову щось толкове прийде...)

6 KamPod   (30.10.2013 01:10) [Материал]
Бачив характерники (кам'янецькі в тому числі) ходять по склу. Їм би пляшки знадобились напевно )

7 Dimboy   (30.10.2013 01:42) [Материал]
а я ніколи не бачив тільки по відео або у цикрах))

9 KamPod   (30.10.2013 01:49) [Материал]
я теж їх у ділі бачив тільки на відео, але один з головних характерників України жив у сосідньому з моїми батьками домі

5 KamPod   (30.10.2013 01:08) [Материал]
До речі, на найближчу пятницю планується ще один "пивний" експеримент, так що якщо є бажаючі допомогти своєю участю запрошуєм. Якщо що пишіть в ОП або дзвоніть.

8 Dimboy   (30.10.2013 01:43) [Материал]
О то це буде якась програма на кшталт РОзвінчувачі міфів,,,????

10 KamPod   (30.10.2013 01:50) [Материал]
можна й так назвати з натяжкою ))
Якщо все вдасться то будемо перевіряти одну з гіпотез щодо найпоширенішого "Проскурівського"

11 KamPod   (31.10.2013 23:55) [Материал]
Від людей що займались продажем пива на розлив почув таке:
"Коли люди питають то їх цікавить тільки щоб було хмельницьке пиво, а це може бути і "Проскурівське" і "Хмельницьке". Причому продаються вони по одній ціні, незважаючи на те що бочка (50л) "Проскурівського десь на 40 грн. дешевша".

12 Andruha   (01.11.2013 00:09) [Материал]
Занятная статья) спасибо)))

13 RD   (02.11.2013 21:30) [Материал]
Хмельпиво є живим (непастеризованим), має пивний смак, прийнятну ціну. Сам не є сильним пивоманом, але інколи теж купую пиво, можу сказати , що жигулівське живе від "Оболоні" теж непогане, і має непоганий смак  bear

14 KamPod   (03.11.2013 00:00) [Материал]
Проведено другий експеримент. Результати не за баром ^_^

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [102]
Релігія [11]
Спорт [49]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz