Вт, 18.06.2024, 07:24
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Проекти активного дозвілля » Квест

Бойко Д. про "дівчину з рудим волоссям"


Афіша квесту

Нещодавно (9 листопада) у місті пройшов маштабний захід інтелектуального характеру - квест. В ньому прийняло участь 11 команд, а враховуючи що в кожній команді по 5-7 осіб то це точно більше ніж пів сотні людей шукали "дівчину з рудим волоссям"... і це лише учасники, без вболівальників і тих в кого не вийшло приєднатись до цієї цікавинки. Автором завдань і співорганізатором того квесту був Дмитро Бойко який погодився відповісти на кілька запитань.


Організатори квесту: Богдан Горбатюк, Дмитро Бойко і Андрій Зоін

Дмитре, одразу логічне запитання, як виник задум провести такий загальноміський квест?

Задум був у організаторів Республіки Андрія Зоїна та Богдана Горбатюка, які і звернулися до мене, щоб придумати якусь гру-квест охоплюючі витвори вуличного мистецтва, почали разом думати і з рештою думаю щось вийшло!!!

На місці збору учасників уся увага була звернута до трьох осіб організаторів - до Вас, до Андрія Зоіна і до Богдана Горбатюка. Ви справді діяли як одна команда і втілення Вашої праці у квесті це продемонструвало. Але зрозуміло, що кожен виконував свої функції. На скільки знаю то пакет питань готували Ви. Що можете сказати про вашу спільну роботу і вклад кожного?

Так, дійсно, кожен займався своїм. Особисто я тільки працював над розробкою завдань, прокладанням маршрутів, різних несхожих завдань, нестандартна подача їх, ну і, звісно, закладання на об'єкти, доводилось навіть працювати до 4 ранку, щоб менше хто бачив і чіпляти десь повище, щоб вірогідно завдання було збережено під час гри

Чи відчували хвилювання коли бачили перед готельом "7 Днів" стільки людей... і всі чогось від вас чекають ). Які почуття були тоді?

Був приємно враженний великим скупчення людей, це ще більше підштовхувало гарно все провести, звичайно мало місце і хвилювання, можливо, через яке, я не все зміг розповісти. Хотілось донести до команд певні натяки та нюанси ... але все пройшло більш менш вдало! На старті трішки довелося поінтригувати натовп, щоб було ще цікавіше!)
Інструктаж учасників перед початком квесту

Щодо завдань то не могли б ви поділитись секретом, як Вам вдається так цікаво їх придумувати? Де Ви черпали натхнення і матеріал для завдань? Чи можна десь піддивитись щоб скласти такі завдання, які складаєте Ви?

Ще з малечку люблю різні логічні ігри задачки на кмітливість, пошук відмінностей, ребуси, кросворди, часто у завданнях будую певні асоціації, логічний ланцюжок, якісь паралелі, плюс не виключаю загальну ерудицію, дуже полюбляю японські кросворди, які гарно розвивають заставляють гнучко мислити і працювати навіть над пошуком! Натхнення зазвичай приходить із прогулянок по місту, коли йдеш і тут раптом зявляється думка як можна обіграти це місце, або із попередніх ігор, коли по гравцям бачиш щасливі обличчя, а також різні телевізійні проекти, такі як "Ключі від форту Буаяр", "Великі перегони", "Ігри у слова!". Приклади завдань можна побачити із минулих ігор на сайті Вічний Камянець

Мить істини - хто перший розпочне

Які завдання того квесту вважаєте найбільш вдалими? Які найбільше запам'ятались? 

Для мене вони всі хороші, тут, певне, гравці більше скажуть; були не основні завдання, десь для переходу, щоб не був великим маршрут, частину побічних завдань не задіяли... Вдале, мабуть, те, які всі команди через нього пройшли, зі Снайпером, і там де Рудоволоска роздавала конверти! А запамятались багато завдань, по-перше при самій закладці, так і під час гри! Завдання із Кладкою, Тигром, там де потрібно було зібрати пазл!

Три команди під час розгадування першого завдання

Ви напевно більш-менш в курсі як команди проходили етапи квесту. Чи були якісь пам'ятні історії, якими можете поділитись? 

Так, але спеціально за цим я не слідкував! Знаю, що трапився командам не той музикант Кришнаїт, який також видавав себе за учасника квесту, деякі місцеві путали гравців не тими кодами. Робітник магазину, а десь і команди через брак досвіду не могли віднайти підказок, хтось десь недограв і не до тієї фортеці побіг, а хтось перемудрив і сприйняв значок автомарки за історичний герб, хтось звик до попередніх символів, і не очікував шукати інші Літери! Хтось нароком, хтось ненароком перескочив декілька завдань! А були й такі, що зривали підказки, і пазла одного недорахувались, хоча на старті всі чемно домовлялись цього не робити! Зрештою всі добряче набігались!
Ще дві команди в дії

Щодо історії закладок, було таке десь треба було перечекати коли пройдуть люди, заховавшись у затінку, десь взяти драбину, десь вилізти задопомогою підручних засобів, десь відкривався клей чи скотч. В маєтку Орла зачерпнув трішки води, коли писав одну із літер, а десь треба було біля 20 спроб, щоб закласти завдання у вигляді банану! Пригод було достатньо, які надовго запам'ятаються!!!))) 
Наближаємось до відповіді

Ви пишете про зривання завдань, а, з огляду на досвід, як думаєте, чи можна було якось цьому запобігти? І, взагалі, якби була можливість повернути час назад, Ви б змінили щось у організації заходу чи завданнях квесту? Можливо взагалі б не брались за проведення ))

Є звичайно багато заходів запобігти цьому, одні за таких це введення агента чи волонтера, що слідкує за цим, або закріплена за командою людина, до прикладу фотограф, так і є контроль і навіть фотозвіт! Інший вихід це маркер, що не стирається або маленький писаний код, який треба відправити СМС-кою! 
Змінити - хіба що час старту - перенести йоги трішки раніше, оскільки затягнули до темряви і навіть не запустили фінішний етап, тут я просто не врахував, що буде багато початківців, яким треба ще адаптуватися в цій сфері! Можливо би ще скоротили завдання, але радію тим, що вдалося ще провести під час гри маленьку еко-акцію, як одне із завдань.
"Дівчина з рудим волоссям" за годину після старту ще тримає чотири конверти
Ні, брадися треба однозначно за такі заходи, адже ми в цьому значно відстаємо від великих міст, де такі ігри майже щотижня відбуваються! Але ми на них не рівняємось, граємо в свому форматі! Що це дає - людина починає краще мислити, вивчає своє місто, орієнтується в ньому краще, фізично-руховий ефект також присутній (учасники находили біля 12-15км) в той день у кожного був гарний здоровий сон))) також йде відволікання від буденності, сірих буднів, емоційне піднесення, залишаються незабутні враження, розвивається відчуття командності, покращуються пошукові здібності, спринтність і приходить задоволення від вирішених знайдених завдань і подолання фінішу!
 
Під час квесту (фото Марини Добровольської)

Зрозуміло, що межі досконалості немає і що кожен наступний квест за який Ви візьметесь буде опиратись на досвід попередніх і буде кращим в організації. Поділіться своїм баченням майбутнього цієї справи? Чи є у Вас плани і наснага надалі вигадувати цікаві завдання для голодних до пізнання людей?

Безперечно із кожно попереднього враховуємо якісь недоліки прорахування, опитуємо гравців, дослухаємось, щоб наступні ігри зробити ще кращі! Скажу чесно не легка це справа, і після завершення хочеться брати великий відпочинок, але ідеї надходять і починаєш знову задумуватись так і знову народжуються нові проекти! Будемо опиратися на календар різних свят, визначних подій, приурочувати цьому наші гри! Можливо працювати і на замовлення! Наснага є бо є любов до свого міста!
Фініш квесту (фото з групи квесту)

І користуючись нагодою хочу усіх охочих запросити до наступного КВесту, який відбудеться вже незабаром, а саме у п'ятницю тринядцятого, тільки не лякайтеся, приходьте буде цікаво! КВЕСТ на Андрія! Поквестуємо, поворожимо РАЗОМ!!!

Дякую Дмитре за інтерв'ю. Ви ще раз довели, що ентузіазм і наполегливість в улюбленій справі можуть принести гарні плоди і створити щось цікаве для людей. Будемо чекати втілення нових ваших ідей і їх висвітлення.


Інтерв'ю провів: Сергій Єрмаков
Фото (крім зазначених): Сергій ЄрмаковДивіться також:

Категорія: Квест | Додав: KamPod (08.12.2013)
Переглядів: 901 | Коментарі: 3 | Теги: квест, Горбатюк, інтерв'ю, Зоїн, бойко, проходження | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
1 Dimboy   (08.12.2013 03:51) [Материал]
cool

2 KamPod   (08.12.2013 03:56) [Материал]
Якщо відомі назви команд що на фото, то можна було б вказати в описах. Я нажаль знаю лише деякі тому не підписував взагалі

3 LeNka   (08.12.2013 23:18) [Материал]
Напевно дуже захоплюючий і цікавий квест. Організаторам уважуха  respekt

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
"Хто знає де?". Проміжні підсумки [42]
Хто знає де? [30]
Бадмінтон [45]
Руммікуб [13]
Квест [20]
Фотополювання [11]
Геокешинг [4]
Різне [31]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz