Ср, 19.06.2024, 09:03
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Персоналії

Генеральська дочка Лея

Здавна досить багато знатних та багатих людей жило у Кам’янці та околицях, людей з шляхетськими атрибутами, або, пізніше, з дворянськими титулами. Ще б пак, Кам’янець завжди відігравав неабияку роль в житті краю. Фактично всю свою історію місто у камені було центром Поділля, яке за часів Російської імперії було територіально найбільшою губернією теперішньої України. І хоча на поч. ХХ століття місто уже втратило свою функцію форпосту на прикордонні, однак статус центру губернії сприяв розвитку культурного і суспільного життя, От і в ті революційні часи, коли крейсер Аврора в Петербурзі дав сигнал до боротьби проти класової нерівності і до повалення існуючих підвалин царської влади, багатьом землевласникам і заможним громадянам у місті уже не було так спокійно і безтурботно, хвиля народного повстання безумовно мала накрити і цей край, однак ситуація не була чіткою, адже досить заповзято за місто боролись і інші сили (зокрема слід згадати і уряд С.Петлюри який перебував у місті у 1919р.) Таким чином у місцевої знаті був своєрідний гандикап часу щоби підготуватись.

Саме в ці часи недалеко від Кам’янця, одразу за хутором пана Дембіцького (зараз селище Смірнова) у володіннях Мілевського проходили події, які зараз настільки завуальовані історією, що важко навіть чітко відокремити де правда а де чутки. Будинок Мілевського був вимурований з каменю на міцному фундаменті який закладали з гарно обтесаних гранітних блоків. Будували, як то кажуть на віка. Крім будинку в садибі були інші господарські будівлі і будівлі для відпочинку. Власний млин давав можливість переробляти зерно не лише собі а й сусіднім власникам, Літній палац поблизу парку, озеро… ні навіть ряд озер, які робили той куточок маленьким Раєм. Однак син господаря обрав кар’єрний ріст перед осілим життям хай і в достатку і поїхав шукати долі до Петербургу. Уже почали заводитись знайомства, вимальовуватись якісь перспективи. Але подальші плани молодому подоляку довелось переглянути. Петербург уже не був місцем, де люди, що шукали своє щастя на службі царю, могли б спокійно себе почувати. Досить швидко їм довелось вирішувати як бути і самим і своїм сім’ям, які не завжди були легко транспортабельні, а переслідування за службу царю могло б перекинутись і на родини царських прислужників. Так вийшло, що шукав молодий Мілевський долі у вельмож, а в цей час і сам став їм потрібним.

Один генерал царської армії мав вирішувати дилему. Потрібно тікати за кордон, але на руках маленька донька та й дружина в положенні з другою дитиною… так далеко не втечеш. У еміграцію звісно ж можна, але ж обрікати маленьких дочок на поневіряння за кордоном без чіткого бачення майбутнього було б нерозсудливо. От і вирішив генерал на деякий час заховати дітей у провінції, в місці де більшовики їх не будуть переслідувати. Садиба на Поділлі, близько до кордону, підходила ідеально і разом з Мілевським-молодшим дівчатка прибули під Кам’янець. Останнім проханням генерала було нізащо не видавати походження дівчат і справно виконуючи це прохання усі навколо думали, що то родичі Мілевського виховуються у нього. Генерал виїхав у Сполучені Штати Америки, але обіцяв, що коли освоїться і дівчата підростуть, обов’язково повернеться і забере їх до себе. Таким чином, діти генерала Познера опинились в передмісті Кам’янця, де відчули усю красу провінційного життя.

Відсутність шумних вулиць і оточення природою, створювало їм атмосферу спокою і безтурботності, а достатки Мілевського дозволяли їм жити на досить високому рівні, отримати належне виховання і освіту, їх привчали до гарних манер та правил етикету, тут розкривались їх творчі таланти. Завдяки покровителям дівчатка мали змогу навчатись грі на музичних інструментах. Тут були і перші творчі успіхи дівчат. Наприклад, усі навколо сходились послухати, як грає Лея на піаніно, яке вона освоїла займаючись з репетитором. Звуки музики та дзвінких дівочих голосів робили цей поетичний куточок природи сповненим нових мелодійних барв, які вдихнули в нього молоді дівчата. Але хоча у Мілевських всі приймали їх як рідних, їм все ж таки справжньої батьківської любові не вистачало, так як її нічим не можна було замінити. Старша донька Діна постійно розповідала маленькій Леї про їх батька, який обов’язково має повернутись за ними і дівчатка з року в рік чекали цієї події. Але змінювалась влада, змінювались порядки, залізна завіса усе сильніше і сильніше закривав країну від зовнішнього світу і плани на возз’єднання сім’ї все відкладались і відкладались. Діна досягши уже юного віку вийшла заміж за радянського інженера. Робота його була досить відповідальна і тому виїзд за кордон став для молодої сім’ї практично неможливим і коли батько знайшов можливість забрати дочок в США старша залишилась тут з сім’єю, а молодша Лея на радість батька поїхала з ним…

Тоді ще ніхто не знав, що Штати приймуть Лею з розпростертими обіймами і вона стане успішною леді, що подарує усьому світі видатного сина – Стівена Спілберга. Приїхавши у штати, Лея інтенсивно почала пізнавати новий світ, нове життя яке зовсім відрізняється від життя у Мілевських. Вміння грати на піаніно дуже швидко допомогло Леї увійти до нового суспільства, її запрошували на зустрічі, просили заграти одну композицію, іншу. Потім вона стала давати концерти, ставши професійною піаністкою. Новий світ поглинав молоду дівчину у вир життя. Шанувальники кружляли навколо молодої пасії і в одному з них Лея побачила свою долю. Це був Арнольд Спілберг, який також був амбіційним молодим чоловіком, і вже тоді робив кроки в розробці перших комп’ютерів. Молода пара одружилась і згодом у них народився син – Стівен.

фото Jon Freeman / Getty Images, 1947Перші роки спільного життя задовольняли обох, однак пізніше небо вже не було таким ясним над їх союзом. Подружжя вже подумувало розстатись, але відповідальність за Стівена не давала їм цього зробити. Майбутній режисер майже не відчував цього холоду, що пробіг у стосунках батьків, він був оточений любов’ю і увагою і коли йому купили першу портативну кінокамеру, і коли він робив свої перші кроки як оператор, режисер. Стівен увібрав у себе усе найкраще, що було у батьків – від батька він наслідував деякі його технічні навики і аналітичне бачення світу, адже його батько був одним з піонерів комп’ютерної інженерії. Від матері Стівен наслідував творче бачення світу очима не просто буденного спостерігача, а очима поетичнозахопленої людини, що бачить у природі не лише статичні картини, а і динаміку і, можливо, чудернацькі невидимі образи, які не раз проявлялись у його кінокартинах. Очевидно це і зробило згодом з нього ту зірку, яку ми всі знаємо і яка має у своєму арсеналі стільки Оскарів, що звичайної полиці для книжок було б замало, щоб їх усіх розмістити. Лея любила і любить свого сина, хоча і розлучившись вона з Арнольдом пішли різними стежками. Після розлучення Лея вдруге вийшла заміж і зараз володіє рестораном «Мілкі Вей» у Лос Анжелесі, а її статки оцінюють у 2 000 000 000 доларів. Не знаю, чи згадує зараз Лея про своє минуле у тихому Подільському куточку, адже зараз їй 92 роки і напевно спогади минулого зараз особливо гостро спливають у пам’яті. Усе оповите таємницями настільки, що здається досі діє та передосторога генерала Познера – не видавати походження дівчат. От і доводиться гадати. Хочете вірте, а хочете ні, але багато фактів сходиться.

Фото у статті: 
1. Mariana cook - http://www.cookstudio.com/Cook_bookmothsons.html
2. Jon Freeman/Getty Images, 1947 - http://www.gereports.com/six-degrees-of-ge-our-random-links-to-luminaries/ 

Єрмаков Сергій

(с) При передруку чи цитуванні статті посилання на автора і на сайт обов'язкове.Дивіться також:

Категорія: Персоналії | Додав: KamPod (02.04.2012)
Переглядів: 1381 | Коментарі: 25 | Теги: Лея Познер, Спілберг, Мілевський | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 25
1 Slash   (02.04.2012 22:19) [Материал]
Цікаво-цікаво! Запрошуємо пані Лею до Кам'янця, як вам така думка?

2 KamPod   (02.04.2012 22:22) [Материал]
У неї помер другий чоловік і на ній одній весь ресторан висить, тай вік уже напевно такий, що не до подорожей.

3 sonkissa   (02.04.2012 23:02) [Материал]
Селеще Смірнова то зараз це назвали велицею Смірнова?Там був колись млин,садиба.озеро.мені цікаво де знаходиться це,щось збереглося там ......?...
..я б сама з радістю б пожила б там.....:)

а що зараз залишилось від будівлі де жили Мілевські,там шо зараз,щось збереглося?
Цікаво.........як все цікаво....Лея.....жила тут в передмістті Камянця,навчилася напевно в Камянецькій музичній школі,.Ти превставляєш яка талоновита людина завдяки нашим Українським коріння,завдяки цьому стала успішною піаністкою тут як глибшеше покопатися можна за кожну деталь ше глибше і глибше взнавати.Потом поїхала в Штатитам же познайомилась з Арнольдм Спілбергом........мені цікаво а сам Стівен Спілберг знає про свої коріння...коріння своєї матері,про її начинаючі таланти в цьму Камянецькому краї.......її здобутки.ех

5 KamPod   (03.04.2012 00:34) [Материал]
Значить попорядку:
- Селище Смірнова - це історично складена територія, яка зараз входить в склад міста як і Мікрорайон, Руські фільварки, Старе місто і т.д. Ця ділянка фактично вся розташована між вулицями Хмельницьке шоссе і Нігинське шоссе.
- Вулиця Смірнова - це лише одна з вулиць селища (яких є багато), яка носить таку ж назву як селище. До речі не знаю збіг це чи тут є якась закономірність. Навіть цікаво.
- Перед тим як ця територія ввійшла в склад міста і стала селищем тут були землі пана Дембіцького. Будинки людей які жили на цій землі утворювали невеличке поселення яке називалось хутором - хутором Дембіцького.
- Лея жила не на хуторі, а поряд з ним - там де зараз учгосп ПДАТУ.
- Збереглась одна з будівель Мілевських - там зараз Дирекція ІМЕСГ ПДАТУ, і ще дещо, але мало. Я планую окреме дослідження опублікувати по цьому тому поки не буду розписувати.
- як Лея навчалась музиці можна лише здогадуватись, але мені здається що дівчат не дуже світили, тому скоріш за все були уроки на дому, а можливо вона взагалі почала грати у штатах, але я порахував це малоймовірним.
- Лея не мала Українського коріння, її з сестрою тут лише переховували, а взагалі вони були а Лея і є євреями.
- Спілберг знає своє коріння, принаймні коли він приїжджав на Україну то в інтервю казав, що оба його діди родом з України. Один з Одеси, другий з маленького села під Кам'янцем-Подільським.
- про здобутки Леї в нашому краї важко судити, так як невідомо в якому віці вона звідси виїхала. Можу припустити що років в 10-12.

16 Slash   (04.04.2012 22:56) [Материал]
Ти поясни дівчині, хто такий Смірнов і чому його іменем названі вулиця і селище, бо так не зрозуміло

4 sonkissa   (02.04.2012 23:15) [Материал]
а на фото то хто Лея,Арнольд ,та маленький Стівен ??

6 KamPod   (03.04.2012 00:35) [Материал]
саме так, причому Стівену тут можливо немає і року. Він народився в грудні 1946р, а фото підписано, що зроблене в 1947 році.

8 sonkissa   (03.04.2012 15:31) [Материал]
фото дуже цікаво..........особливо маленький Стівен.............проста дитина а зараз така зірка)))))

7 sonkissa   (03.04.2012 15:23) [Материал]
так підведем малесенький підсумок.....лея немає українського коріння.але ж як було написано тобою та сказано в інтервю Стівена...що обидва його дідуся мають Українське коріння.один з них родом з Одещини а інший з маленького Камянецьго села....то тоді як вона немала коріння Українського але ж по ходу більше і небуло кому...тут або все так запутано абоя в тому недуже шару)

9 KamPod   (03.04.2012 16:36) [Материал]
Жити на україні і мати українські коріння торохи інші речі. Вони ж євреї.
Але й справді, один дід був з Одеси, а значить цілком можливо мав українську кров. А щодо діда з-під Кам'янця то можу припустити що мова йде про Мілевського який за вказівкою батька Леї говорив що це його родичі, а можливо і діти. Але це лише моє припущення.

10 sonkissa   (03.04.2012 16:38) [Материал]
ну от.припущення.тоді ще плюс цікаво і можна покопатись.........бо мені дуже цікаво))))

12 KamPod   (03.04.2012 16:44) [Материал]
Взагалі це все оповідання-легенда побудоване на припущеннях. Реальних фактів дуже мало.

14 sonkissa   (03.04.2012 17:13) [Материал]
ціхо ціхо..нікому не кажи..не видавай секретів))))))))) biggrin

11 sonkissa   (03.04.2012 16:39) [Материал]
я живу в Бучичу тут тоже було повно євреїв...мож я тож одна з них)))))))))

13 KamPod   (03.04.2012 16:47) [Материал]
Навряд. У тебе прізвище не єврейське biggrin

15 sonkissa   (03.04.2012 17:14) [Материал]
я тобі потмо на вуушко скажу які прізвища у моїх дідів та прадідів.)))))

17 KamPod   (05.04.2012 23:24) [Материал]
От, доречі, та згадка про Спілбергового діда з-під Кам'янця:
"Мати режисера Лія Познер (піаністка, підприємниця) походить з родини українських емігрантів до США. С. Спілберг розповідав: «Батьки моєї матері з України. Один дідусь — одесит, інший — з маленького українського села». Бабуся та дідусь по батьківській та материнській лініях родом з Одеси, а рід Спілбергів бере початок з маленького села під Кам’янцем-Подільським".
Сайт "Українці в світі"

18 KamPod   (13.04.2012 22:58) [Материал]
Цю статтю опублікували в сьогоднішньому номері газети "Ключ"

19 KamPod   (22.04.2012 21:31) [Материал]
Стаття з'явилась на сайті газети "Ключ"

20 alex   (29.04.2012 20:07) [Материал]
Не часто читаю такі статті. Можливо через їх стиль написання. Але цю статтю я читав з зацікавленістю від самого початку і до самого кінця.
Вражений не тільки від самої історії, але і від того, як вона написана.
Дякую Сергію за таку роботу. Видно, що ти вклав в статтю не тільки час, але і свої здібності.

21 KamPod   (29.04.2012 23:01) [Материал]
Дуже дякую, Саша, ти собі не уявляєш як приємно чути і знати що працював не даремно.

22 Dimboy   (02.09.2012 15:36) [Материал]
ух ти дуже цінні і маловідомі факти!!!!! матеріал бомбовий - і для газет думаю досить рейтинговий!!!!! Величезне дякую нашому Сергію!!!!!

23 KamPod   (02.09.2012 15:40) [Материал]
Дякую за відгук, Діма.
Ключ, доречі давав анонс на цю статтю, щось типу: ""Мама Спілберга жила у Кам'янці?" читайте у наступному номері"
А вже наступний номер в мене є в паперовому варіанті

24 KamPod   (27.11.2012 18:53) [Материал]
Сьогодні мав зустріч з Олександром Мілевським прямим нащадком згаданого Мілевського. Відкритий хлопець що навчається у Львові і цікавиться своїм знатним родом. Також Саша познайомив мене з своїм дідом - Тадеушом і батьком Владиславом. Гарно поспілкувались і навіть виїжджали на місце подій описаних у публікації. Дуже вдячний цим людям за спілкування і надану інформацію

25 lapa   (27.11.2012 19:03) [Материал]
Ух, ти!....я знаю цю сімю і Владислав однокласник Славіка. А про такі корні не відали. Потрібно ще разок перечитити) іншим поглядом.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz