Ср, 24.04.2024, 13:55
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Історія

Медалі кам'янецького іподрому

Багато чим цікаве є наше місто і заходи тут проводились найрізноманітніші, зокрема різноманітні ярмарки і забави, влаштовувались паради, а у садибі губернатора та знатних городян не раз влаштовувався бал, а ще і такі цікаві види розваг як, наприклад, польоти повітряних куль, вогнянні ілюмінації і, навіть, кінні скачки.

Саме про кінні скачки піде мова і надалі, адже на відкритті турсезону в одному з залів картинної галереї стали доступними широкому загалу людей медалі, які колись вручались на кам'янецькому іподромі!!! Так, справді це вже відомий факт, що в нашому місті вкінці XIX - на поч/ XX століття був іподром.

Міський іподром. Фото кін. XIXст. (іл. до книги О.Будзея "Вулицями...")

Фігурує цей іподром і в багатьох згадках, що дійшли до нас. Так, наприклад, про іподром є згадка від командира другої сотні 1-го Лінійного Генерала Вельямінового полку, підєсаула (зараз Полковник) Євгена Сергійовича Тихоцького, який у своїх мемуарах пише, що військове керівництво часто їздило на чистокровних скакунах, а також, що вони полюбляли відвідувати іподроми, де приймали участь у скачках і нераз отримували призи за перемоги:

Конный спорт, верный спутник правильного воспитания конной части, процветал в нашем полку. Я имел мощного Дюк-Поля - от Дюк-Валенрода, Крещендо от Телефона, Эх от Гого и т. д., на которых заработал 3 окружных и 1 Императорский Красносельский приз. Мой двоюродный брат Подъесаул Борис Озаровский на своей Кубани, Эльбрусе, Партизане, Витабревисе, Мисс-Балтимор и Эсфири был победителем на многих состязаниях и составил себе имя прекрасного ездока. 
Есаул Р. Я. Ягодкин, Подъесаул Н. М. Новиков, Б. С. Сушков, В. Н. Образ, И. С. Федоров, Е. Т. Демьянов, Никитин, М. Иноземцев, А. Шляхов имели под своим седлом высококровных полукровок. У Командира Полк. А. Л. Генер. Певнева было не меньше 3 чистокровных коней. Ипподром Каменец-Подольска, Одессы, Киева, Москвы, Петербурга, Ростова, Екатеринодара, Харькова и Пятигорска были часто посещаемы офицерами Линейного полка. Полк любил конный спорт, любил полевую езду и мечтал... о конных атаках..

А от уже ще одні архівні згадки про кінні перегони, про які писала місцева газета "Подолянин":

... Поки кам'янецькі дами були заклопотані лотереєю, чоловіки згадували перегони, що тричі за минулий місяць були влаштовані на місцевому іподромі. Погода була сприятливою, зібралося багато мешканців міста. На іподромі був присутній Подільський губернатор М.К.СЕМЯКІН. Перший заїзд, дистанцією 2 версти 100 сажнів із зеленими бар'єрами, призначався для стройових коней на приз від офіцерів 34-го драгунського Стародубовського полку. Між другим і третім заїздами мистецтво джигітування найкраще показали нижні чини козачого полку, які своєю сміливістю здивували всіх присутніх. Це було нове видовище для Кам'янця.

Отже, іподром був цікавою складовою громадського життя міста в той час і схоже був досить престижним видом дозвілля. У цьому році на одній з вітрин зали на другому поверсі картинної галереї розмістили цікаві експонати - нагороди, які отримували учасники тих заїздів


Одна з медалей повернута до глядачів зображенням коня. Можливо саме таке оформлення мали на одному боці усі медалі. Ця нагорода хоч з показаного боку і не має написів однак уже надає ознаки кінного спорту, а інші експонати дають можливість і дещо дізнатись.

Серед медалей бачимо медалі "За лучшую верховую лошадь" і "За лучшую крестьянскую лошадь", що свідчить, що перегони були багатогранними і в різних номінаціях

Крім того цікавим експонатом є окрема відзнака від Віце Президента Кам'янецьких скачок - тобто іподром навіть мав свою ієрархію посад і був самодостатньою структурою. 

От такі нагороди дійшли до наших днів і зараз на них кожен може подивитись. Експонати, які можливо для когось зроблять відкриття - у Кам'янці був іподром?!. А чи буде ще колись?


Підготував Сергій Єрмаков


Джерела:

1. Тихоцкий Е. Атака австро-венгерской конницы на 2-ю Сводную каз. дивизию под м. Гродок 4-17 авг. 1914 г.
Русская армия в Великой войне: Тихоцкий Е. Атака австро-венгерской конницы на 2-ю Сводную каз. дивизию под м. Гродок 4-17 авг. 1914 г.

2. Троїцька Лілія. Гуляли дами в капелюшках. Сто п'ятдесят літ тому//Подолянин, 13 жовтня 2006 р.



Дивіться також:

Категорія: Історія | Додав: KamPod (27.04.2013)
Переглядів: 1271 | Коментарі: 2 | Теги: коні, медаль, іподром, скачки, картинна галерея | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
1 KamPod   (28.04.2013 00:34) [Материал]
Цікаво зібрати весь матеріал про іподром - де він був, хто його запровадив і ким він підтримувався, де подівся і т.ін. Я раніше дещо чув з різних джерел і в різний час, але єдина картинка поки не звязується

2 Oxa   (28.04.2013 15:29) [Материал]
Дуже цікаві медальки, я їх також бачила у картинній галереї.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz