Пн, 03.10.2022, 10:38
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Цікаво знати

Замки кохання

О станнім часом у наше місто прийшла нова тарадиція, яка, напевно, не могла пройти поза увагою як кам'янчан так і відвідувачів міста. Це традиція чіпляти замок на місці, що символізує вічне єднання. Таким місцем у нас спершу став Новопланівський міст. Цей обряд став атрибутом будь-якого весілля. Звичай полягає у тому, що молодята у день весілля, дають на мосту обітницю вірності і скріпляють її закриваючи замок, а ключик за звичаєм викидається в річку, щоб ніхто не зміг його знайти і відімкнути замок. Традиція швидко поширилась і зараз уже сотні замків по всій довжині мосту скріплюють союзи сотень молодих сімей. 

Великі чи маленькі, прості чи оригінальні, з гравіюванням чи з звичайним написом фарбою, а то й взагалі з надряпаним посилом - ці замки для багатьох стали символом скріплення уз любові та шлюбу, вони вселяють віру, що кохання стає міцнішим і це на все життя.

 

Протирічливі ставлення

Проте вивчення громадської думки показало, що не всім до вподоби такі декорації і завжди можна почути полеміку з цього приводу. Одні занепокоєні безпекою експлуатації мосту при зростанні надлишкової ваги, інші називають символ єднання вандалізмом. І справді, іржаві замки та незграбні дизгармонуючі форми не можуть не викликати протесту, однак знаходяться і такі, що бачуть в цьому велике мистецтво. Зокрема є думка, що будь-який дизайн складається не тільки з правильних форм, а часто зустрічається і спершого погляду нелогічні ходи. Так само і в замках на мостах дехто вбачає деякий авангард.

Розходяться в думках щодо символізму також історики і етнографи. Одні вважають, що замок - це ніщо інше як символ поєднання двох закоханих людей на далеку перспективу їх життя. На противагу є думка, що закритий замок - це знак заборони.

Закривання замків у древній Русі

Традиційно замикання замком могло служити символом магічного закріплення бажаного результату. Як замок крепкий, міцний і надійний, такою ж крепкою і міцною повинна бути зроблена справа. Прикладом цьому може служити звичай на Русі під час весільного сватання класти під поріг будинку нареченої незамкнений замок з вкладеним у нього ключем. Як тільки наречений переступав поріг, сваха замикала Замок і кидала його в річку, щоб весілля не розладилось. 

Або ж трохи інший варіант замкової традиці на Русі:

Перед тим як молодята виходили з будинку на вінчання, під поріг клали замок і як тільки молоді проходили через поріг, замок діставали звідти і закривали його ключем. Після цього ключ викидали в річку, озеро чи в колодязь, щоб його неможливо було знайти, закритий замок віддавали молодим і його зберігали як символ миру, любові і благополуччя в будинку сім'ї молодих

Але як бачимо в обох варіантах руська традиція дещо відрізняється від того, що ми зараз бачимо. Звідки ж пішов звичай прикрашати мости?

Італійська традиція - данина роману

Вікіпедія зазначає:

Поширений в Східній Європі звичай вішати замки як символ любові і почуттів імовірно виник після виходу в 1992 році роману Федеріко Моччіа «Три метри над небом», в якому закохані поступали саме так.

Отже у всьому винен письменник.

Історія одного роману

У 1992 році культовий італійський молодіжний письменник Федеріко Моччіа, автор бестселерів «Три метри над небом» і «Вибач, але я кличу тебе любов'ю», в період роботи над романом «Хочу тебе» болісно бився над рішенням, здавалося б, нерозв'язною завдання: де повинні дати клятву вірності закохані Степ і Джин. Майже в кожному великому мегаполісі є традиційні місця зустрічей закоханих - у Москві це пам'ятник Пушкіну, у Вероні балкон зітхань, на який виходила Джульєтта для зустрічей з Ромео, а в Римі?

Кого тільки не опитував Моччіа! Він і копався в архівах, і розпитував старожилів, і навіть вивів питаннями свою власну тітоньку, пристрасну любительку римської старовини ... Виявилося, що в Римі ніколи не було традиційного місця зустрічей закоханих.

І ось в один прекрасний вечір, повертаючись додому, Моччіа зупинився як вкопаний. Ну звичайно ж, ось він, символ і уособлення любові, - міст, перекинутий через Тібр, міст Мільвіо! А ще точніше - третій ліхтар на мосту! Краще не придумаєш, і не варто далеко ходити, коли легенду можна створити прямо під боком. Так воно і вийшло в дійсності - це вам не міст через річку Квай, не міст Ватерлоо і навіть не Великий Кам'яний міст. Це міст Мільвіо! Відтепер і надалі йому судилося стати мостом закоханих! Сказано - зроблено. Кинувшись риссю додому, письменник вигадав сторінку, на якій Степ і Джин сходять на міст і, зупинившись біля третього ліхтаря, присягаються у вічній любові. І в якості застави такої - ні, не обмінюються обручками, а огортають ліхтар ланцюгом і навішують на неї замок. Ключ від замка кидають у бурхливі води Тибру.

Не встигла вийти з друку книга, як дівчата і хлопці першої хвилі або першого призову, запасшись замками і ланцюгами, кинулися на міст Мільвіо в пошуках вічної любові. Досі не встановлено, скільки ключів з легкої руки Федеріко Моччіа покоїться на дні Тібру. Достеменно відомо, однак, що за хлопцями і дівчатами пішли їхні батьки і незабаром потреба в ланцюгах відпала, оскільки замки стало можливим навішувати на вже закільцьовані ланцюга. І ось вже можна було спостерігати парочки, які приходять на міст без нічого, без обтяжливо-важких вериг, а з замком, пристебнутим до поясного ременя.

Тепер ланцюг і замок стали знаряддями (вічної?) Любові. Мріяти - чудово! А мріяти про те, що простий замок може стати прологом міцного і довговічного шлюбу, народженого від простого обіцянки, переросло в клятву та став втіленням сподівання двох люблячих сердець, - чудово подвійно!

Мрії, проте, зіткнулися з сумною реальністю. Ревні муніципальні служаки, враховуючи непривабливий зовнішній вигляд ліхтарного стовпа, зігнувся під вагою ланцюгів і замків, вирішили зрізати ланцюга разом із замками. Що тут почалося! Один з закоханих підібрав образне вираження для визначення того, що відбувається, дуже схоже з вітчизняним аналогом: «Пройтися пилкою по ланцюгах і замках, залишеним закоханими, - це все одно, що серпом ... ! »

Адміністративний захват муніципальних службовців викликав відповідну реакцію з боку закоханої громадськості. Місцевий бард-куплетист Тіціано Ферро зняв відеокліп до свого останнього альбому під промовистою назвою «Ніхто не самотній!» На тлі третього ліхтарного стовпа на мосту Мільвіо. Телевізійники стали навперебій - і наперекір рішенню муніципальних властей - показувати міст у всій красі, виставляючи у вигідному світлі переваги вічної любові.

Риску під дебатами підвів сам творець ореолу любові письменник Федеріко Моччіа, кликнув до мера Риму Вальтера Вельтроні: «Пане мер, залиште нам мрію! Якщо ви віднімете її у нас, то що ж нам залишиться? »На підкріплення своїх слів автор« Хочу тебе »поклявся, що бачив на власні очі у третього ліхтаря на мосту Мільвіо іспанців, німців та японців, які проробляли те ж саме, що Степ і Джин.

З сайту "Независимая газета"

Роман "Три метри над рівнем моря" вийшов друком вкінці 1992 р. Приблизно тоді й зародилась описана традиція. Суть за романом ось у чому - закохані герої клянуться один одному в коханні на все життя, стоячи на мосту і у вигляді символу вічного кохання вони обмотують ланцюгом ліхтарний стовп і застібають ланки ланцюга замком, а після кидають ключ у річку Тібр. Ця ідея була сприйнята на "Ура" і з тих пір молоді пари по всьому світу почали розвішувати замки. Інколи з цим боряться і особливо після обрушення під тягарем замків одного з ліхтарів на згаданому мості у 2007 році. Відомий випадок у Флоренції, де з одного моста в рік знімали до 400 кілограмів заліза, коли мер міста Леонардо Доменічі за розвішування «замків любові» ввів штраф у розмірі 50 євро

Отже все почалось з попсового роману, який мав величезний успіх. На даний час за романом знято чотири ффільми у 2004 році - італійський «Три метри над небом», в 2007 році продовження - «Я хочу тебе», в 2010 році - іспанський «Три метри над рівнем неба», сценарій якого написав Федеріко Моччіа, і в 2012 році також іспанський «Три метра над рівнем неба: Я тебе хочу ». У останніх двох версіях з "мрією всіх дівчат" (це не мої слова) красавчиком Маріо Касасом є епізод з замками

А що у нас?

Отже тепер зрозуміло звідки "ноги ростуть" у цієї традиції облагороджувати огороджуючі конструкції міських комунікації. Традиція молода і, якщо навіть брати дату написання роману, то їй не більше 20 років. Років 10 назад традиція почала пускати коріння в пострадянських країнах і таким чином дійла до нас. Коли?.. Точно сказати, коли було повішано перший замок, напевно ніхто не може. Нещодавний огляд виявив замки датовані 2008 роком

Враховуючи, що і у спогадах ці декорації з'явились не так давно можу припустити що це і є одні з перших замків на мосту. А найстаріший серед виявлених зафіксував липень 2008року

З тих пір Новопланівський міст став справжнім музеєм замків кохання щороку навішуючи на себе все нові і нові замки. Деякі з них досить оригінальні. Крім показаних на попередніх фото на початку. Тут крім звичайних замків є також багато замків-сердечок, також було виявлено і замок-будиночок. Цікавим був замок з написом двох чоловічих імен на біло-червоному фоні, проте, коли його перевернули, то зрозуміли, що це скоріш за все замок символ міжнародної дружби.

Знаковим для міста і з місцевим колоритом є замок з гравіюванням кам'янецького замку

 

Останні новини

З вводом алеї закоханих навантаження з Новопланівського мосту частково взяв на себе місток через водойму з лебедями. Напевно саме цьому містку на долі написано носити назву "Мосту закоханих", як і всьому, що навколо. Недарма ж ту місцину багато кам'янчан вважають найромантичнішим місцем у місті.

 

Підготував - Сергій Єрмаков

Фото замків - Сергій ЄрмаковДивіться також:

Категорія: Цікаво знати | Додав: KamPod (01.11.2012)
Переглядів: 3263 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 10
1 Kobzar   (01.11.2012 22:50) [Материал]
Я категорично проти такого "ритуалу".
Псує загальний вигляд.
Якось міська влада хотіда поставити на "алеї закоханих" таке собі коване дерево для чіпляння замків але на даний час це залишилось у планах.

2 KamPod   (01.11.2012 22:54) [Материал]
Коли шукав матеріал для цієї публікації то знаходив такі рішення. Знаю що в Росії є вже цілі алеї з дерев для замків.

3 Роман Дубчук   (02.11.2012 17:44) [Материал]
" нова тарадиція " - круто написав... Ще хочу добавити, що пари які розлучаються, приходять і викреслюють свої імена, бачив такі замки...

5 KamPod   (02.11.2012 22:20) [Материал]
а хіба не "нова"? чи не "традиція"?

4 Kobzar   (02.11.2012 21:18) [Материал]
Хай би краще зрізали їх пилкою по металу))

6 KamPod   (02.11.2012 22:23) [Материал]
Там же в зацитованому в рамочці є ставлення до того що хтось хоче пройтись пилкою... аналогія з серпом smile

7 Kobzar   (02.11.2012 22:35) [Материал]
Я мав на увазі що пари які розбігаються хай приходять до замка з пилкою tongue

8 Роман Дубчук   (02.11.2012 23:01) [Материал]
Ви просто помилку в слові зробили( в статті ) ось що я мав на увазі

9 Kobzar   (18.02.2013 08:26) [Материал]
Так міст мав кращий вигляд ніж зараз,з купою залізного мотлоху.

10 lapa   (18.02.2013 18:35) [Материал]
так й справді краще <_<

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [102]
Релігія [11]
Спорт [49]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz