Пт, 26.04.2024, 19:07
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Туристичні марки в Україні

Наше туристично-привабливе місто просто зобов'язане розвивати туристичну галузь у всіх напрямках і одним з напрямків є виробництво сувенірів. Так магнітики, листівочки, кружки з символікою міста, глиняні таблички і розписані деревяшки - усе це є невід'ємним атрибутом не тільки "Сувенірного містечка" але й усіх закутків основних туробєктів Кам'янця і шляхів прямування до них. 

У данній публікації хочу поділитись з вами про сувенір який є типовим не лише для різних міст України, але й для більшості країн Європи - це спеціальні дерв'яні млинці з петлями, що нагадують медалі, з зображенням чітко встановленого і затвердженного зображення, що є предметом гордості міста, містечка чи події у житті країни. Мова йде про "Туристичні марки" що за певними стандартами виготовляються всюди і досить широко поширені на Україні. Я до свого сорому вперше звернув на такий сувенір увагу не в нас, а в м.Бучачі коли перебував в їхньому костелі, а в Кам'янці якось не доводилось приглядатись до подібної продукції. Можливо тому, що від вибору сувенірів очі розбігаються і сконцентрувати погляд на чомусь одному навряд чи колись вдавалось, а можливо тому що для продажу цих сувенірів відводяться лише визначені місця. Як би там не було але шукати інформацію про ці "медальки" довго не довелось. Є добре функціонуючий і гарно оформлений сайт, що дозволяє легенько переглянути усі існуючі на данний момент туристичні марки.

З сайту можна дізнатись наступне:

-  ТМ – це дерев'яне кружальце із зображенням певної туристичної атракції, архітектурної, історичної або природної пам'ятки. Це може бути замок, монастир, храм, музей, пам’ятник, вершина гори, національний парк тощо;  

- туристичні марки (скорочено ТМ) вперше з’явилися в Чехії у 1998 році;

- ТМ зараз виготовляються і поширюються загалом у п’ятнадцяти країн Європи; 

 - ТМ для всіх країн-учасниць виробляються у місті Римаров (Чеська республіка) фірмою Turistické známky s.r.o., якій належить патент, захищений міжнародним законодавством; 

- з 2007 року в цьому туристично-колекціонерському проекті бере участь і Україна;

-  ТМ принципово відрізняється від звичайного сувеніра тим, що виконує роль трофея – підтвердження того, що мандрівник відвідав даний об'єкт, адже в іншому місці придбати її неможливо; 

- кожна ТМ має свій номер, а разом вони утворюють систему з кількох сотень туристично-маркових місць по всій країні;

- нині в Україні діє майже 250 ТМ-місць, а в перспективі система має охопити всі туристично цікаві об’єкти країни; 

- ціна ТМ є однаковою для всіх ТМ-місць, це 18 грн. для ТМ з однаковими зображеннями з обох сторін. і 20 грн. для двосторонніх ТМ;

- якщо вам все-таки не вдалося придбати ТМ на місці, можна надіслати фотопідтвердження того, що ви відвідали дане ТМ-місце: ваше фото на його фоні, вхідний квиток або інш. Після цього ви отримуєте право придбати ТМ, яких вам бракує, по пошті.

Організатори знайшли додатковий стимул у колекціонуванні марок. Так, як уже було сказано, ТМ можна купити лише у місці, яке вона зображає, тобто, щоб купити марку з Кам'янця, необхідно відвідати наше місто адже їх можна придбати лише тут, причому не будь-де, а у цьому зображеному об'єкті і більше ніде. Така собі колекційна гра на відвідування цікавих місць. 

Як я зрозумів, що ТМ розбиті по десяткам регіонально і якщо зібрати усі 10 ТМ однієї десятки наприклад з Хмельницької області то організатори безкоштовно пришлють призову 11 ТМ цієї десятки, яку неможливо ніде купити. Як тему для призової ТМ організатори обрали втрачені протягом ХХ ст. архітектурні пам'ятки – аби люди пам'ятали про їхню сумну долю.

Думаю досить теорії, кого цікавлять деталі можете пошукати їх на сайті http://www.turystycni-marky.com.ua

А тепер конкретно по нашому регіону:

Отож фільтрація по Хмельницькій області виділяє 6 існуючих і 1 заплановану ТМ у 16 десятці і дві запланованих ТМ у 18 десятці. Приємно що із такого небагатого урожаю нашої області є марки присвячені Кам'янцю. 

А саме:

151(16 десятка)

Фортеця, XI-XIX ст. – Кам'янець-Подільський

154 (16 десятка)
Кафедральний костел і мінарет, XVI-XVIII ст. * Кам'янець-Подільський

171 (18 десятка)
РАТУША, XIV-XIX ст. * КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
у розробці

Відмічу також і інші ТМ області: Палацово-парковий ансамбль Самчики (152), Меджибізький замок, XIV-XVI ст. (153), Свято-Троїцький монастир, XVI-XVIII ст., Сатанівська Слобідка (156), Оборонна синагога і кіркут, Сатанів (157). А також у розробці крім нашої ратуші ще Печера "Атлантида", Завалля (155) і Міська брама, Замок Сенявських-Одровонжів, XV-XVIIІ ст., Сатанів (175). Як бачите, поки що навіть при сильному бажанні не вдасться зібрати повний комплект якоїсь нашої десятки, щоб отримати призову ТМ. А цікаво що на ній зобразать?..



Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (19.04.2012)
Переглядів: 1039 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz