За традицією трішки про виникнення цією гри:Брейн-ринг — телевизионная версия игры, придуманной одесским клубом интеллектуальных игр «Эрудит». Первый выпуск вышел в 1989 году. Идея реализации «Брейн-Ринга» на ТВ родилась у Владимира Ворошилова еще в 1980 году, но он смог пробить ее только почти через 10 лет. Само же название игры придумали в Днепропетровске Борис Бородин, Оксана Балазанова, Марина Белоцерковская и Александр Рубин в 1987 году, после первых международных игр «Что? Где? Когда?». Они же зарегистрировали первые правила этой игры в 1988 году. Первые несколько выпусков провел сам Ворошилов, но позднее из-за отсутствия у Ворошилова свободного времени на роль ведущего благодаря конкурсу был отобран Андрей Козлов. С 6 февраля по 4 декабря 2010 года игра выходила на канале СТС.
Певний час українська версія виходила на "Інтері" та "К1", із Олесем Бузиною, а потім Юрієм Великим, ігри були серед молоді!!!!
Ну а тепер трішки загальних правил: Каждый выпуск «Брейн-Ринга» состоял из нескольких боев. Бой — это отдельное сражение, проводившееся до тех пор пока одна из команд не набирала определенное количество очков. В каждом бою принимало участие 2 команды из 6 человек: одна сидела за красным столом, другая — за зеленым. На обоих столах между местами для пятого и шестого игроков была кнопка.
Первый вопрос в каждом бою стоил одно очко. После того, как ведущий его задавал, раздавался сигнал и у команд появлялось время для обсуждения. Право ответа получала та команда, которая первой нажимала на кнопку, но если же команда нажимала на кнопку до сигнала, то она теряла право ответа на текущем вопросе (так званий фальстарт). Если она отвечала неверно, то у другой команды были 60 секунд на обсуждение (позднее это время сократили до 20 секунд; в последней версии обе команды имеют 20 секунд на обсуждение, при неправильном ответе первой команды вторая имеет остаток этого времени). Если же и вторая команда отвечала неправильно, то либо ведущий оглашал правильный ответ, либо переносил этот вопрос на следующий бой, а следующий вопрос стоил уже на одно очко больше. Если и во второй раз подряд не даётся правильный ответ, разыгрывается 3 очка, и если правильный ответ не найден, обе команды прекращают игру (тобто дискваліфікація - що прирівнюється до нічиї). Команда, отвечавшая правильно, получала количество очков за данный вопрос (за исключением особых случаев), а следующий вопрос стоил 1 очко. Для победы в матче команде необходимо набрать 5 очков (в решающих играх выиграть два боя по 5 очков или (при счёте 1-1 по боям) ответить на 1 решающий вопрос). (в нашому випадку грають до однієї перемоги, в одне коло, тобто щоб усі команди переграли між собою).
І ще трішки цікавинки: адже через Брейн-Ринг пройшло не мало відомих людей, а саме:Многие знаменитые знатоки клуба «Что? Где? Когда?» принимали активное участие в съёмках телевизионной версии «Брейн-ринга» — в частности, Александр Друзь (чемпион «Брейн-ринга» в 1990, 1991 и 1994 годах), Владимир Белкин, Елена Кисленкова (четырнадцатикратная обладательница «Золотого Брейна» в составе команды «ЮМА»), Борис Бурда и другие.
А тепер ближче до суті, до нашого місцевого Брейн-Рингу Особисто я познайомився із цією грою у нашому місті ще коли навчався в ліцеї в 9 класі, десь восени 2004 року. згодом ми утворили ліцейську команду і досить вдало виступали, ігри тоді проходили у "Юності". потім часто-густо Брейн-Ринг змінював дислокації, а це були і "Оскар" і "Ратуша" і "Фізмат" і "7 Днів" тощо. Але що приємно за цей час не змінювався невтомний та завзятий ентузіаст у цій справі, у минулому і сам гравець, викладач військового ліцею, наш чудовий ведучий - Олександр Петрович Поритко!!!!!! не змінювалися і наші місцеві правила, які майже нічим не відрізняються від загальних, так само є кнопки, нарухування за відповіді (1,2,3 бали), фальстарти ....і т.д. ось лише граємо зачасту до 3 балів, фінальні ігри можуть йти до 5, відповідати (тобто тиснути на кнопку) потрібно після команди "час!", грають 4-6 гравці у команді, інколи і втрьох грають, змагаються переважно 5-6 команд, є і нові обличчя, студенти, а є і наші досвідчені ветерани, такі як Павло Білоус, Андрій Зеленко, брати Мудрецові, та ін. Питання звучать на російській мові. Ось вже як декілька сезонів Брейн-Ринг зупинився у кав"ярні "КОФЕТТЕ", що на Соборній, а дізнався я зовсім випадково, (адже після тривалої перерви, ігри час від часу не проходили, інколи на внутрішніх першостях переважно КПНУ), коли вийшов із шахового клубу на перерву між партіями чергових змагань та побачив знайомі обличчя, а вийшло що тут зовсім поряд знову таки збираються позмагатись в інтелектуальні бої, ось так і знову втягнувся до цієї когорти, спочатку організували факультетську команду, потім долучився до іншої і взяв до тої команди пару своїх гравців, певний час у минулому сезоні були на першій сходинці, але зрештою сезон завершили на 3 позиції. Але команда запросила старих своїх гравців. Тому я загорівся бажанням створити власну команду.
Новий сезон стартує вже цієї середи!!!! Саме тому постав привід у написанні цієї статті, завдячуючи Сергію. Отож, за попередньою домовленістю була запропонована ідея до наших активних відвідувачів сайту, яка була швидко схвалена і пішла справа до втілення. На підсумках вікторини "Хто знає де?" було проведено невеличке тренування, а вже сама гра все покаже на що ми здатні..... На старт першої гри вийдуть наступні гравці - автор цікавих проектів, призер різних сезонів вікторини, відмінний знавець Віталій Сіднюк, Наш Гуру сайту - Сергій Єрмаков, наша муза, чарівна і неперевершина Олена Грубляк, власниця об"єкту, Марія Арнуат, учасник сайту Андрій Телячий, ну і автор цих рядків - Дмитро Бойко!!!!!!
давайте поміркуємо над назвою команди????? перше, що спадає на думку нічого не змінювати і щоб знали звідки ми прийшли, тобто назва пропонується - "Вічний Кам"янець"!!!!!! в кого які є ще ідеї???
назви там досить різні - "ПЛАСТ", Бульбашки Аеро, Троє в каноє (причому грають інколи і двоє...))))), Бурситет, Ва-Банк, 3! (трифакторіал), Фенікс.... ось такі є команди, побачимо хто, що буде у новому сезоні....
Ну добре тоді розкажу в усіх деталях. Зібрались ми на 18-ту годину біля кафе "Кофете" і учасники нашої команди познайомились хто не був знайомий між собою. Нас було п'ятеро бо ще міг прийти Віталій (Kobzar), але його не було і Діма знайшов дівчину Іру, яка раніше виступала за команду ВаБанк, що в цьому році не зібралась. Потім ще прийшов Вадім (novvm) але списки були вже подані і він не міг прийняти участь у цій грі. Отож наша команда складалась з таких людей: 1. Олена (lapa) 2. Маша (mahasya) 3. Сергій (KamPod) 4. Іра (-) 5. Андрій (Andrzej) 6. Дмитро (Dimboy) ну і запасний Вадим (novvm) А зареєструвалось аж 11 команд і у кожній за вимогою ведучого по 6 учасників (раніше було 4-6 але так як народу було повно то потрібно було якось діяти). Кожна команда що зібралась мала зіграти хоча б одну гру, а команд багато, то ж вирішили, що команди будуть тягнути жереб в якому порядку будуть виступати. Ми витягли п'ятий номерок, тож наша гра була третьою. Список команд: 1. Славутинка 2. Троє в каное 3. Клондайк 4. Фенікс 5. Вічний Кам'янець 6.Пласт 7.Sleeping Stous 8. ВО Свобода 9.Pro et contra 10.Діти неоліту. 11. Мала-Лама. Нам випало грати з командою Пласт - як я зрозумів з доступної у групі "Брейн-рингу" інформації - минулорічними чемпіонами (одними з лідерів так точно), хоча вони в цьому році вийшли не в повному складі і приєднали до себе членів також дуже досвідченої команди "3!" (трифакторіал). Слухаючи як грали перших дві пари трохи впевненість якої і так не було зникала, можливо навіть у когось виникали ідеї чкурнути звідти. Але от довгоочікуване оголошення третьої пари і ми йдемо за стіл.
Перше завдання було щось типу такого: "Редактор однієї газети одного разу переглядаючи свіжий номер сказав що те що було на четвертій стрічці його найбільше засмутило". У нас одразу за столом з'явилась версія - некролог, але суперник нас випередив і відповів точно цією ж версією. На щастя вона виявилась невірною і ми продовжували обговорення. Звичайно хвилювання ще було і версії якось не лізли в голову. А так як не було путньої то я взяв сміливість відповісти що там була пуста стрічка. І це була невірна відповідь.
Далі розігрувалось два очка і на недуже складне завдання одразу кілька учасників нашої команди сказали правильні відповіді, але на кнопках суперник нас переграв і дуже обідні перших два очка взяв суперник розгадавши просте завдання яке і ми знали. Цю загадку я і раніше чув, звучала вона так "Hестандартные методы лечения сколиоза путем отправления ритуальных услуг". Думаю не важко здогадатись яку приказку було перефразовано науковими термінами. Ми програвали 2:0 в грі до трьох очків і ставало не дуже весело.
Далі було завдання яке звучало приблизно так. "В Австралійській армії купили танки "Леопарди" які не дуже добре себе проявляли в пустельних умовах. Було дуже душно і потрібно було швидке рішення. Доки мали виготовлятись кондиціонери військова влада Австралії купила у Швеції 100... Чого? Після обговорення суперник знову першим натиснув і відповів "віників" але це було не вірно. Ми подумавши нічого не могли придумати і Андрій висунув версію що раз закупляли на півночі то це може бути ведмежа шкіра. Час закінчувався. Кнопка. Відповідь "шкури білого ведмедя" і також невірно.
Знову два очка на кону загадка на цей раз була про те що в шахтах щось вирощували. Я добре не чув бо уже передчував що це грибочки. Цей раз кнопка наша - і наша відповідь "гриби, шампіньйони" і ведучий відмітив що сказано точно як у нього написано. Ми зрівняли рахунок і настрій поліпшився 2:2
Далі було завдання щось типу такого: "Один митець говорив що якщо вкладати в творіння душу то успіх гарантовано, адже так мала... Що мала?" Суперник відповів "жизнь", ми подумавши відповіли "ціна" ні те ні те виявилось невірним. Запитали в зала - були версії "зарплата", ще якісь, але правильну версію так ніхто і не дав. А це була "ведь так мала конкуренция".
Ще десь в грі було завдання про якогось діяча (древнєримського здається) з прізвищем Арбітр який щось там говорив про те як доєднатись до більшості
І от завдання яке виявилось останнім в нашій грі. Завдання звучало приблизно так "дзвінок в турагенство. - ви Єгипет продаєте? - Так. - А куди можна поїхати? - Каїр, Шерманшей, ... . - О Шерманшей нам підходить. - то що будете замовляти? - ні мені просто потрібно... і т.д". Тут наші досвідчені гравці Діма і Іра швидко зрозуміли про що йшла мова. Ведучий каже "Час". Ми тиснем кнопку і Іра відповідає "Розгадування кросворду". Відповідь виявилась вірною і ми зуміли вирвати таку бажану перемогу. Ура!!! Чудовий початок
Вітайте) але майте на увазі, що ви також в нашій команді В правилах дозволяється заміна учасників. Тому було би чудово якби і сторожили сайту Слеш....ау , Кобзар, Шевчуки, Вадім і нові учасники в тому числі (чудово впорались би, я впевнена) теж виявили своє бажання і у разі необхідності могли підтримати наш сайт. Перша гра хоча і була для нас невеличким стресом) все таки перший раз, але нові і незвичні враження залишились ....гарно провели час! Гра має проходити кожну середу в "Кофете" на 18:00, приходьте вболівати і приймати участь, можемо команду на місці створювати.....
Класно а бажання прийняти участь в Ігоря є? Бачила сьогодні Свєтіка (Лану) вона теж з задоволенням візьме участь. Каже, що в Что? Где? Когда? часто вгадувала правильні відповіді)
за столом і в мене думка про парасолі виникла,але показалась такою безглуздою,я промовчала,тепер розумію-на цій грі безглуздих версій не буває,говорити все що думаєш
Одне з правил такого прийому пошуку рішень як "Мозковий штурм" - приймаються усі версії, навіть бузглузді. Адже те що зараз здається безглуздим в майбутньому може бути цілком реальним. А можливо саме ваше рішеня і буде початком цього майбутнього. Історія знає багато прикладів коли так і відбувалось. Багато чого можна подивитись у письменників-фантастів, які польотом своєї фантазії набагато випереджали час, а зараз це сприймається як має бути. Приклад: польоти на місяць, плавання і дихання під водою у скафандрі (Іхтіандр), підводний човен (Наутілус) А Брейн-ринг між іншим - це ігровий варіант Мозкового штурму (brainstorming), тому залишається пожалкувати що ти затаїла таку чудову версію. Чомусь мені здається що її б одразу підхопили б інші.
ну ось так можна і надозбирати команду-2 нашого сайту "Хто знає де"!!!!!! народ підтягуйтесь так класно читати ваші коменти стільки вражень Сергій молодець так все чітко описав!!!!!
Сьогодні знову грали проти команди досвідчених гравців "Славутинка" нажаль не так вдало як минулого разу. Спочатку ми ніяк не могли набрати команду бо половину з минулого складу не могли прийняти участь. Олена (lapa) і Яна хоч і прийшли, але були на чемоданах. Андрій (Andrzej) також не зміг прийти нас підтримати, а Ірина виступала вже з а свою команду яка на цей раз зібралась Отож з попереднього складу за ігровим столом були Маша (mahasya) Сергій (KamPod) Діма (Dimboy) - капітан команди Було б взагалі сумно якби не прийшли підсилити нас Світлана (Лана) Оксана (Oxa) Отож нас було за столом пятеро і ми були в гарному настрої адже у попередніх іграх досить чітко брали питання і по усьому видно було що при таких питаннях ми будь яку з тих команд могли обіграти. Але от третя гра. Наша Проти нас грала модернізована і підсилена досвідченими гравцями "Славутинка". Що запамяталось, що при тому що їх представляли першими і наша команда найголосніше їм аплодувала, то коли представляли нашу команду вони вдавали що нічого нечули. Пихаті халєра От би провчити. Але нам цього не вдалось. І не тому що ми менше знали просто напевно був не наш день. Отже гра. Питання перше було про те, що одна фірма використовувала як емблему слід журавля, зараз це часто рекламують по телебаченню і потрібно було сказати що рекламує ця фірма. У нас миттєво виникла думка що це слід журавля не на землі, а на небі, а фірма - "Найк". Миттєвий брейн - і відповідь яка виявилась невірною. Суперник думав цілу хвилину і потім зморозив якусь туфту. Щоправда зал також не знав відповіді, а відповідь заключалась в тому, що в перекладі з папуасської (жарт звичайно) слід журавля звучить якось типу "дери палу" а фірма рекламує "Педігрі пал". Ну як тут здогадатись. А далі біда. Питання не дуже складне але ми не змогли зібратись. Звучало типу такого - у Росії починається з 1, у ще десь - з семи, ще кілька країн то з одиниці то з семи і у Англії - з семи. Що це? Суперник миттєво натис кнопку, ще коли ми не сформували версію, тому в принципі жаліти немає чого, хоча ще до відповіді суперників у нас зявився варіан що це - дні тижня. Але факт - ми програли і програвали 2:0 Ситуація ставала загрозливою і нажаль далі було знову просте питання - причому таке що напевно усі знали. Звучало типу так: Якщо у тебе є один телефон - то добре, якщо два - то зручно, якщо три - то розкішно. І запитання скільки телефонів потрібно мати щоб було блаженство? Дуже просте запитання і ми одразу здогадались але суперник нас переграв на кнопці. 3:0 і пихата Славутинка навіть не хотіла потиснути нам руки які ми їм протягували вітаючи. Якісь невиховані, і це при тому що там приймав участь один мій колега. Що ж хтось повинен виграти а хтось і програти. Наша команда цей раз програла, але життя продовжується і перший сезон нашої команди безумовно піде їй на корись. Крім того гарне спілкування уже вартує того щоб збиратись на такі заходи. А ми після гри і не думали розходитись і за чашкою чаю порозмовляли про гру, про політику, Маша розповідала дитячі віршики з першого класу, Свєта піднімала питання розвитку молоді, я загадував загадки про теж - качелі карусєлі Загалом гарно посиділи, гарно поговорили - ще й пограли
Вопрос 1: Вудс Роджерс, флибустьер XVIII века, писал: "Эти создания — наиуродливейшие во всей Природе... Мои люди заверяют, что видели и таких, что по четыре фута в высоту. По двое залезали на них и те везли, никак не внимая весу. А сами они тянут не меньше чем по 700 фунтов". Кто они?
... Вопрос 2: В ГДР это запрещалось изготовлять, увеличивать, изменять, покупать и передавать. А что запрещалось делать с этим у нас?
... Вопрос 3: Этот город захватывали польские войска, французские, татарские, русские и даже отряды "немецких шпионов". Назовите этот город.
... Вопрос 4: Суворов: "Там, где пройдет олень, — там пройдет и русский солдат, а там, где не пройдет олень, — ..."?
... Вопрос 5: Какому античному историческому лицу посвящались научные семинары, регулярно проводившиеся в Болгарии в советское время?
... Вопрос 6: В психологии есть показательный опыт: испытуемому зачитывается список мужских и женских фамилий и спрашивается, какой из списков длиннее. И, хотя на самом деле и мужчин и женщин было поровну — испытуемый выбирает один из списков, если он обладает неким свойством. Каким?
... Вопрос 7: Какой эпитет в названиях учреждений занимает в алфавитно-предметном указателе "Вся Москва за 1929 год" несколько страниц?
... Вопрос 8: Евклида однажды спросили: "Что бы ты предпочел — два целых яблока или четыре половинки?". Что выбрал Евклид и почему?
... Вопрос 9: В 1925 г. компания "Триумф" выпустила удачный мотоцикл — модель Р. При цене в два раза меньшей, чем у конкурентов, автомобиль раскупался на лету. Его даже назвали мотоциклетным аналогом другой удачной конструкции. Какой?
... Вопрос 10: Бывший моряк Рональд Селдестем всего за три кроны взялся познакомить желающих со своим средством. Тысячам людей, выславшим ему требуемую сумму он отвечал одинаково — "Оставайтесь на суше". В каком средстве были заинтересованы покупатели?
Запитання жесть. Наврят ми би якийсь із цих взяли. Спробую без пошуків висунити свої версії: 1. Поні 2. Подделывать 3. Севастополь 4. Там и враг не пройдет 5. Август (перша думка правда Циццерон) 6. напрошується Рассеянность, але думаю тут щось тонше. Може - Если он мужчина (уступает дамам 7. Була думка Ленинская чи Сталинская, але 29 рік тому це не може бути. Поки немає варіантів. 8. складно, хай буде 8 четвертинок він ж математик 9. автомобіля Форда 10. От морской болезни