Настає спекотна пора, святе літо, безтурботливе і грайливе! Період відпусток, подорожей, літніх таборів, канікул, безліч розваг на відкритому повітрі...
Мабуть, більшість, якщо не кожен, міг тримати ракетку і воланчик та перекидуватись із напарником, чи спостерігати як це роблять інші, намагаючись якомога довше протримати воланчик у повітрі, і отримувати задоволення від цього, ні про що інше не думати, а просто відпочивати!!!!
А між іншим, така забава, є досить цікава, і витривала, навіть є такий професійний олімпійьский вид спорту...., домінують в якому переважно представники Південно-Східної Азії (Китай, Індонезія, Малайзія, Японія тощо), серед європейців досить сильні гравці країн Данії та Німеччини, Великобританії й Швеції, та у нас і в Росії підростає молодь!
Наші активні учасники сайту також мали змогу долучитись до цієї гри, досить часто минулого року ми збиралися на стадіоні пед. університету і з-поміж інших цікавих ігор було місце і БАДМІНТОНУ,
так само і цього року, можливо меншими компаніями, але також збиралися і грали, навіть на зустрічі переможців,
також грали, окрім цього є майданчик в парку, нещодавно ми з Павлом його апробовували - досить непогано, хіба, що розмітку треба нафарбувати, а стоячки на рівні 1,55! і ніби є затінок!
Але найбільш сприятливо грати у закритому приміщенні, в залах, одним з таких, мабуть, єдиний, де є розмітка саме під цю гру, знаходиться у 3 корпусі ПДАТУ (Біотехнологічний факультет) (По діагоналі від МБК).
Учасники змагань Влад (далі), Паша-чемпіон (ближче)
Одним словом можна грати скрізь, аби мати бажання, інвентар, і партнера або спортивного опонента!!!!
Що стосується правил, то можна навести вибірково основні моменти: Гра триває до 21 очка в геймі, (при рахунку 20-20 треба відірватись на два очка, щоб перемогти, або першому досягти 30 очок, при 29-29), матч вважається виграним, якщо гравець перемагає у двох геймах, при рахунку 1-1, грається третій гейм (при рахунку сягнувшого 11 очків гравці міняються сторонами), як і після кожного з геймів, перерва між якими не більше 120с.
Гра проходить на майданчику, що подано на рисунку нижче,
висота сітки по боках 1,55см, всередині 1,524см. За жеребом визначається сторона та право першим здійснювати подачу, що починається на початку і далі при парних набраних очок із правого квадрату, і при не парних - з лівого, по діагоналі на сторону суперника у відповідний квадрат.
Подача повинна виконуватись ракеткою (головою) до низу, щоб кисть руки була вище, а також нижче талії в момент удару ракеткою по воланчику, частина стопи обидвох ніг прилягає до підлоги.
При парній грі, дещо більше поле. Подача змінюється послідовно від подаючого, до партнера, приймаючої сторони, до партнера першого, хто подавав, до гравця, що першим приймав, і знову як спочатку, до того, хто першим подавав, якщо на подачі сторона взяла очко, то гравець продовжує подавати, але вже з іншого квадрату. Гравець, що останнім подавав, повинен залишатись у тому квадраті, звідки була остання ним подача.
А нещодавно учасниками сайту був проведений пробний (грали за свою системою, наближеною до правильності) турнір, де змагалось 6 учасників, у вищезгаданому залі, раніше цього, також проводилось багато матчевих зустрічей. Перемогу святкував у цих змаганнях - Павло, що виграв в усіх, але поступившись Сергію, що став 4-им, Дімбой, програв лише чемпіону і став 2-им, Ігор поступився двом призерам, і став третім, Таня перемогла Влада і посіла 5-ту сходинку.
На цьому ми не зупиняємось і досить часто зустрічаємось, щоб пограти у вищезазначених місцях, тому будемо раді бачити вас у наших рядах!
Тому грайте і отримуйте задоволення та користь від данного дозвілля під назвою БАДМІНТОН!
Цікаво знати, що:
Бадмінтон входить до трійки найенерговиснажливих видів спорту!
Швидкість атакуючого удару (смеш) може сягати 256 км/год, що є другим результатом після швидкості польоту м'ячика для гольфу!
Щоб досягти досконалої техніки цієї гри, треба вчитися 3-4 роки!
За одне тренування спалюється багато калорій!
Розвиється координація, спритність, швидкість думки, загартовуються м'язи тощо!
Сучасний спортивний бадмінтон бере свій початок від індійської гри "пуне". У неї грали в Древній Греції, Китаї, Індії, Японії!
В 14 ст. японці грали дерев'яними ракетками у волан, що був зроблений з вишні, де вставляли 5-6 гусячих пір'їн і засушували на сонці.
У середньовічній Англії до кінця 16 ст. у подібну гру грали селяни, до 17 ст. вона стала розвагою у привілейованих колах Європи, де два гравці відбивали волан двома бітами один одному, не даючи йому впасти!
Початком сучасного бадмінтону прийнято вважати 1872 рік. Саме тоді герцог Бофорт привіз із Індії ракетки й м'яч із пір'ям у свій маєток Бадмінтон у Глостерширі (звідси й походить назва)!
Уперше гру з воланом продемонструвала група офіцерів англійських колоніальних військ. Тоді ж, англійцями були складені перші правила гри в бадмінтон!
Рік по тому на основі бадмінтону виникла нова гра - теніс!
Далі буде...