Уже стало традицією проведення у місті над Смотричем фестивалю з ставшою вже брендовою назвою "Ре$публіка". От і в цьому році незважаючи на події на Сході України, організатори не стали розчаровувати віддану молодь і відміняти заходи свята, але переформатували їх у патріотичне русло єднання і допомоги для АТО.
Звичайно ж найбільш кричущим заходом "Ре$публік", що скликає до Кам'янця-Подільського людей з усіх куточків України є безпосередньо рок-фестиваль. І по правді сказати якщо глянути на програмку виступів, то диву даєшся: невже стільки-стільки гуртів приїдуть до нашого районного центру? А їх тут стільки, що і однієї сцени замало - часу на всіх не вистачить. Тож було організовано три сцени:
"Денна сцена" біля Ратуші, де впродовж трьох днів фестивалю було заплановано виступ 10 гуртів + заходи з кінопоказу WIZZ ART
"Головна сцена" на території Нового замку, або як написано в програмі - "за фортецею на валах". Тут виступало 23 гурти включаючи так-званих хедлайнерів фестивалю Трубецьких і Скрябіна
"Друга сцена" - всередині однієї з галерей Нового замку. Її ще називали "важкою сценою" і там виступав 21 рок-гурт.
Як бачите навіть при великому бажанні все побачити і почути ніяк не вдасться, тож доводилось вибирати. Тож ця публікація, як і думаю будь-яка інша від очевидців буде стосуватись лиш фрагментів фестивалю. Кожен журналіст вириватиме шматочки того, що носить голосну назву "Ре$публіка". Отже поїхали.
День I
05.09.2014
Перший день фестивалю уже був багатообіцяючим, адже в цей день мало виступати 3 гурти на денній, 6 на головній і 7 на другій сценах.
Денна сцена уже відгриміла, але шанувальники ще на позитиві. Для них на вулицях Кам'янця як вдома
Головна сцена і чудовий вид на старий замок і старе місто
___________________________________________
Bahroma
Наш сайт завітав на Головну сцену коли виступав київський гурт "Bahroma"
Вокаліст гурту Роман Бахарєв та ударник Олександр Баринов
Далі мала виступати "Рэспубліка Паліна", але ведучі оголосили інший гурт, причому як вони сказали, дуже багато людей приїхали на фестиваль саме заради них
___________________________________________
Тінь Сонця
Гурт "Тінь Сонця" і справді змінив день на ніч. На початку їх виступу Сонце саме заходило за обрій, а по завершенню уже було далеко в "тіні".
Рух народу справді спостерігався. Причому більшість намагались підійти поближче до сцени
Під час виступу "Тіні Сонця"
Як не просили глядачі заспівати "Марш УПА", але цієї композиції так і не прозвучало
По закінченні виступу "Тіні Сонця" знову почався рух глядачів, одні йшли від сцени інші навпаки. І знову тих хто йшов вперед було більше. День наближався до свого апогею - виступу хедлайнера фестивалю, гурту "Trubeckoy", який утворився після розпаду легендарного "Ляпіса Трубецкого".
___________________________________________
Trubeckoy
Зі старого складу в гурті виступали були засновники нового гурту вокаліст Павло Булатніков та гітарист Руслан Владико. Між іншим гурт офіційно розпався за кілька днів до фестивалю і це був дебютний виступ оновленого Трубецкого.
Доки виконавці готувались ведучі влаштували аукціон речей Ляпіса, кошти від якого пішли на потреби АТО. Стартова ціна на все була 100грн. Кепка, що в руках ведучої продалась за 300грн, футболки здається трохи менше. І ось на сцені... Астерікс і Обелікс... А що?.. правда схожі:)
Нові Trubeckі сприймались публікою як давно відома група
Двоє з попереднього Ляпіса: гітарист Руслан Владико та вокаліст Павло Булатніков
Trubeckoy викликав неабиякий ажіотаж і очікування. Усім було цікаво якою відродиться їх улюблений гурт без улюбленого вокаліста. Але старі добрі хіти сприймались на ура. Здавалось що "ты кинула" вигукували навіть вали Нового замку. Тай нову суто Трубецковську (без Ляпіса) пісню "Ласточка" теж кам'янчани почули - мабуть вперше у концертному виконанні.
Неймовірна атмосфера під час виступу Trubeckих
Дебют нової групи вдався публіка сприйняла їх тепло.
___________________________________________
В цей день, здавалось, виконавці не дуже прислухались до публіки і не поспішали виконувати їх прохання. Так "Тінь Сонця" не виконали багато раз скандований "Марш УПА", а Trubeckoy проігнорував прохання заспівати "Воины света". Мабуть у день, коли у Мінську велись переговори між лідерами обох таборів протистояння і підписаних мирних домовленностей була рекомендація не виконувати революціно спрямовані пісні. Проте це мало спиняло публіку. Кілька разів лунало пісенька про якогось "Хамла", а також здригалась земля від небажання бути москалями.
А ще вночі над головами літало НЛО. Як виявилось це чотиригвинтовий радіоуправляємий гвинтокрил, мабуть обладнаний камерою.
І ще одне. Після Trubeckих публіка плавно почала розходитись, хоча як виявилось пізніше у цей день ще виступала перенесена з дня "Рэспубліка Паліна". Для жителів наметового містечка і тих хто затримався був приємний сюрпиз. Але не для нас тому і сказати немає чого.
День II
06.09.2014
У другий день фестиваль отримав нове поповнення фанів, незважаючи на те що другий хедлайнер, Скрябін, мав виступати на третій день. Але дався взнаки перший суботній вихідний і високий рівень усіх гуртів фестивалю. Так, наприклад, за інформацією очевидця понад 90% потягу з Києва заповнювали люди з рюкзаками, які їхали на "якийсь рок-фестиваль".
У цей день згідно програми мало виступати 4 гурти на денній, 9 на головній і 7 на другій сценах. А ще в цей день у місті відбувався мотобольний матч Поділля - Колос, тож потрапили на фестиваль ми дещо запізненням - саме завершував свій виступ гурт Fontaliza.
___________________________________________
Skinhate
І от розпочався сеанс важкого року від Skinhatів. Видовище можемо сказати прям точно не для любителів попси, а для справжніх рокерів.
Skinhate на Ре$публіці
___________________________________________
Рок-традиції
Традиція 1
Під ритмічний жорсткий рок з раз-пораз проскакуючими матами посеред площі хоч і "Нового" за назвою, але старовинного замку утворилось коло штовхаючихся парубків і від тієї штовханини здійнялась курява пилу, що мабуть під час 150-тисячної турецької навали на це місце у 1672році такого не було:). Хоча треба відзначити, що не лише на Скінхетах утворювалось коло. То ж зрозуміло, що ця рок-розвага є традицією подібних заходів, неодмінним її атрибутом. Причому на перший погляд агресивне дійство насправді не відзначається якоюсь сліпою агресією, усе було більш-менш в рамках взаємоповаги.
Традиція 2
Ще однією несподіваною для дебюдатнів рок-фестивалів традицією є одягання глядачів у костюми звірят. Якщо шкіряний одяг, татушки, пірсінги, ірокези, хаєри, навіть устрашаючі маски були зрозумілими, то звірів тут ніяк не очікувалось побачити. Тут були і білочки і тигри і леопарди і плямисті якісь, і рожеві пухнасті. Усе це створювало цікаву атмосферу на фестивалі і, можна сказати, навіть дещо налаштовувало на позитивний лад.
___________________________________________
Dakh Daughters
Справжнім контрастом Скінхетам став виступ цього дівчачого гурту. Їх виступ реально виявився неочікуваним, адже тут був не лише музичний виступ рок-пісень, а щось на зразок театру, а розфарбовані обличчя надавали йому якогось східного стилю.
На початку виступу вони в зелених халатах
В середині виступу залишились у тому, що під халатами
Загальний вид на сцену під час виступу
___________________________________________
Роллікс
Наступним був гурт "Роллікс", який знову підняв градус драйву
Виступає "Роллікс"
___________________________________________
Piano-Екстриміст
Завершився день виступом піаніста-екстриміста, який своїм камуфляжом і маскою з прорізом для очей на обличчі немов зійшов з майдану. Його клавішні композиції знову пригасили запал публіки, а завершальний акорд в вигляді виконання національного гімну України, який співали мабуть усі присутні став символом єдності, заради якої і було влаштовано цей фестиваль.
_________________________
Про третій, заключний день на фестивалі читайте у продовжені публікації
_________________________
Текст: Сергій Єрмаков
Фото: Ігор Шевчук та Сергій Єрмаков
© Єрмаков Сергій
Дивіться також: |