Ср, 07.12.2022, 15:34
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Проекти активного дозвілля » Руммікуб

Настільна гра Руммікуб!
До вашої увагу презентуємо одну із найпопулярніших ігор світу - "Руммікуб", настільна інтелектуально-розвиваюча гра, де треба шляхом різних комбінацій викласти свої фішки будуючи ряди або групи, придумана у 30-тих роках Ефраїмом Хертцано єврейським переселенцем з Румунії, коли були забороненні карти у підвладній Палестині ...Після продажу гри, придуманої на задньому дворику своєї оселі, згодом сім'я отримала ліцензійні права на продаж у різних країнах, 1977 року у США ця гра стала бестселлером!

Гра складається із 104 числових фішок від 1 до 13 у двох екземплярах 4-ох кольорів (червоний, жовтий, синій, чорний) та двох джокерів! Грають від 2-х до 4-х осіб, (є варіанти, де грають від 2 до 6 гравців, але там фішки у трьох екземплярах)! Гравці на початку з банку набирають по 14 фішок і розкладають на підставках, так щоб інші учасники не мали змоги побачити фішки своїх суперників... за жеребом визначають хто перший ходить, далі за годинноковою стрілкою!

Як ходити? Фішки викладають у ряди (послідовність чисел одного кольору наприклад 3,4,5,6) або групи (однакові цифри за номіналом, але різні за кольором 7 чорна, 7 синя, 7 червона) при чому мінімальна комбінація повинна містити 3 фішки, яку можна потім буде доповнювати і роз'єднувати, але щоб зберігалась правильність (щоб не залишалось 1 чи 2 фішки)...

Стартовий хід вважається правильним коли гравець викладає 30 і більше очків, при чому комбінації можуть бути різні, як одинарна наприклад три 10-ки різні за кольором, або три п'ятірки різних кольорів та  синій ряд 4, 5, 6, що у суммі також буде мати 30...Якщо одразу такої комбінації немає, гравець з банку бере одну фішку і хід переходить до іншого гравця! Слід зазначити, що перший хід гравець робить виключно із своїх фішок, не використовуючи ті, що вже викладені на столі!

Далі починається найцікавіше! Гравці намагаються позбутися своїх фішок утворюючи все більше нових комбінацій, викладаючи нові, або перетворюють вже існуючі, грати можна як на час 1 чи 2 хв на хід, або без нього даючи змогу продумати можливі варіанти... Якщо за певний час гравець не зміг викласти свої фішки (бодай одну) він з банку бере 3 фішки, якщо протягом відведеного часу неможливо відворити початкову позицію і фішки залишаються, то вони повертаються до банку!

Джокер! Є два джокери, які можуть заміняти будь-яку іншу необхідну фішку для викладення комбінації! Якщо гравець має таку фішку, що значиться за джокером або вона є на ігровому полі, він може її обміняти і утворити нову комбінацію викладаючи свої фішки і немає права просто обміняти фішку і забрати собі джокер, обов'язково його обіграти! Джокер не може бути використаний у першому ході! Якщо гра закінчилась і в когось залишився на підставці джокер, його вартість буде як 30 очків!

Визначення переможця! Гра закінчується, якщо хтось з гравців виклав усі свої фішки! Тоді інші ведуть підрахунок своїх фішок їх сумують і записують собі із негативним показником тобто мінусовим, переможець навпаки усі мінусові очки інших гравців сумує і записує собі в актив! Гра складається із декількох раундів, після чого вираховують хто найбільше набрав балів який і є переможцем зустрічі! У випадку коли закінчились фішки у банку, а гравці не виклали свої фішки, тоді ще усі роблять по черзі по одному ходу і рахують свої фішки, що залишились, переможцем стає із найменшим показником, усі решта відмінусовують від своїх фішок число переможця, а він усі мінуси додає собі в +!


Нагороди Руммікуб!
Руммикуб получил награды за:
Best selling game of 1977 - USA
Game of the year 1980 - Germany
Game of the year 1983 - Holland
Game of the year 1990 - Spain
Game of the year 1993 - Poland
Best Game Award 2005 – South Korea

Також кожні 3 роки проходять офіційні чемпіонати світу, вперше в Україні був проведений у 2006 році, сподіваюсь, подібні будуть незабаром і в нас!!!

Бажаємо гарної гри! Хай Щастить!

P.S. Якщо ви зацікавились ми раді з вами пограти! (Напишіть про це у коментарях)
 Дивіться також:

Категорія: Руммікуб | Додав: Dimboy (11.08.2015)
Переглядів: 1611 | Коментарі: 31 | Теги: турнір, настільні ігри, руммі, Руммікуб, дозвілля, камянець | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 311 2 »
0
1 KamPod   (11.08.2015 17:57) [Материал]
Почитав публікацію, досить цікаво було дізнатись про таку гру, яка ніби то й популярна судячи з усього, але вперше про неї почув саме від Дмитра. 

Відео теж добре підібране - коротко і  суть зрозуміла.

Спробував навіть онлайн пограти проти комп'ютера. Досить цікаво здається.

А ще виникло особисте запитання до Дмитра - а що тобі більше подобається ця гра чи шахи?

ПС. Версію онлайн-гри на яку я натрапив і трішки побавився додав у кінці публікації. Сподіваюсь автор не буде проти

0
2 KamPod   (11.08.2015 18:27) [Материал]
Пошукав ще дещо про румі. От два момента що запримітив:

1. У руммі можна грати двома колодами карт на 52 штуки (де туз - 1, валет - 11, дама - 12, король - 13), але одразу обмовка, що місця потрібно буде багато )

2. У комплекти деяких ігр входить пісочний годинник - для того щоб легко контролювати обмеження в часі на хід

0
3 Dimboy   (11.08.2015 22:42) [Материал]
Якщо порівнювати із подібних ігор то я довгий час грав в онлайн Ерудит і розцінював як тренування по шахам, тому вона мені поки більше шахи нагадує, але і руммі також для будь-якого шахіста буде під силу прораховувати великі комбінації, тому і тут є певний шаховий момент, а взагалі якось на роботі був натрапив на радянські журнали і собі задачки вирішував, а практично у шахи зараз не граю...

На рахунок інших моментів, так не хтів писати про карти, але заміна така може бути і навіть є такі фішки що можуть бути використані як карти та фішки руммі...пісочний годинник нам не потрапляв а у місті є вже 4 комплекти гри, але з іншої гри можу взяти один, а на змагання думаю використовувати шахові годинники! Тобто зробив хід і передав іншому натиснувши кнопку і розпочався час для іншого!

0
4 Dimboy   (16.08.2015 13:33) [Материал]
Орієнтовно захід буде відбуватися 24 серпня на Водоймі в районі піцерії МакСмак! після 15-00 до 17-00! Можливі зміни адже ще програма укладається! Але необхідно знати хто буде приймати участь для зручності це має бути число кратне 8... тобто найоптимальніший варіант, щоб було 16 учасників, тобто 4 столика! Тому поспішіть бути першими у цьому списку... Треба тут вказати своє ім'я прізвище! (можливо для оригінальності придумати собі "нікнейм")! І в особисті повідомлення залишити свої контактні дані, не обов'язково, але щоб можна було повідомити вчасно про можливі зміни!

0
5 Dimboy   (19.08.2015 08:57) [Материал]
Агов народ хто бажає позмагатись??? Пишемо у коментах! перша 16 йде на повних правах учасників, далі резервений список! Реєструємось! (Імя Прізвище, нікнейм, місце навчання роботи організація яку представляєте)

1. Дмитро Бойко (Dimboy), представляю КПНУ

0
6 Dimboy   (19.08.2015 08:58) [Материал]
Хто буде наступним ???
2...

0
7 KamPod   (19.08.2015 11:29) [Материал]
Тут важко щось казати бо ніколи не грав, тільки в ту онлайнку що в темі. Але можна записатись в резерв: Єрмаков Сергій (KamPod)

0
8 Dimboy   (22.08.2015 06:45) [Материал]
Сьогодні на Ратуші грають дорослі у дартс на 17-00 запрошуємо усіх, а після можна буде і в румміпограти у чікен хаті!

0
9 Богдан   (22.08.2015 07:06) [Материал]
Богдан Прокудін

0
10 z05_Ruslan   (22.08.2015 16:34) [Материал]
наступний Константінов Руслан

0
14 KamPod   (23.08.2015 10:42) [Материал]
Вітаю Руслан. Вас перенесено у групу перевірених користувачів і наступні Ваші повідомлення на сайті уже зможете писати без введення перевірочного цифрового коду (захист від ботів)

0
11 Dimboy   (23.08.2015 09:06) [Материал]
нагадую що нам треба 16 учасників, за 4 столиками ми будемо грати! у три раунди далі буде визначатись перші-другі місця, які вийдуть до 8, потім ще переможці зійдуться за одним столом і так визначиться перший чемпіон! Що будуть робити ті, хто програли... боротись за очки, адже усі з 1 по 16 місце здобудуть очки! У планах провести таких 10 чемпіонатів і визначити абсолютного чемпіона протягом року! тому кожне очко може знадобитись! Перша гра відбудеться на водоймі... Далі будуть інші ігри в різних місцях, до прикладу у Чікен Хаті, Біля 7 Днів тощо....

0
13 KamPod   (23.08.2015 10:32) [Материал]
Круті плани  cool

0
12 KamPod   (23.08.2015 10:30) [Материал]
Бачив як грали у Руммікуб на бадмінтонному турнірі і виникло одне запитання з правил гри по тому що я бачив і що читав. Ситуація була така - на столі стояла комбінація
8 8 8 J
В наступному ході один з учасників забрав одну з вісімок для іншої комбінації - припустимо червону, і залишилось таке
8 8 J.

Після цього учасники говорили що за правилами цю комбінацію можна доповнити лише червоною вісімкою,
8 8 J + 8 але не так 8 8 J + 8
бо джокер "запам'ятовує колір" вісімки яку заміняв - тобто в даному випадку зелений
Але я пригадую що зустрічав у правилах, що можна взагалі всі комбінації перетасувати і скласти заново інші за умови що всі фішки що були залишаться. Тобто на цьому прикладі можливо таке:
8 8 J + 8 або так 8 8 J + 8 без різниці

Думаю варто розібратись з цим перед змаганнями.
__________________________________

А ще не зовсім зрозуміло ось це:
Цитата
Якщо за певний час гравець не зміг викласти свої фішки (бодай одну) він з банку бере 3 фішки, якщо протягом відведеного часу неможливо відворити початкову позицію і фішки залишаються, то вони повертаються до банку!

Тобто якщо почав перекладати глобальним чином фішки на столі, а потім зрозумів що повернутись до позиції щоб всі фішки були задіяні неможливо то можна просто лишні скинути в банк?

0
15 Dimboy   (23.08.2015 10:58) [Материал]
Що саме цікаве то грають в декілька варіантів, є компютерні аналоги там по-іншому є огляди там ще по-своєму... тому я планую зроботи саме так як проводять чемпіонати офіційні... із таким щоб грати у банк ще не стикались, на рахунок 8 вісімок грали за варіантом що колір запамятовується. На офіційному сайті є правила не нашою мовою, гугл переводить не дуже але усі нюанси вони детально не розписують тому буду шукати зараз з ігрової практики!

0
17 KamPod   (23.08.2015 11:01) [Материал]
Про скидання в банк то я тебе зацитував з статті вище

0
16 Dimboy   (23.08.2015 10:59) [Материал]
Ще є декілька ситуацій які я хочу розібратись але поки не знаходжу... думаю до вечора загальне бачення визначемо і як чином завтра будемо грати!!!! Із попереднім огологенням усіх нюансів! Можливо навіть роздрукуємо для глядачів...

0
18 Dimboy   (23.08.2015 11:31) [Материал]
ось тут можна з Джокером гарно розібратись https://vk.com/doc54383678_155631310?hash=82b264989a21 тобто правильніше як подають правила другий варіант тобто Джокер кольору не запамятовує ба більше якщо розєднавши групи чи ряд і його залишивши одного то він є будь яким числом... 

Але поки не зрозуміло грою в банк і підрахунок там щось одне одному суперечить... це ще зясую!

0
19 KamPod   (23.08.2015 21:56) [Материал]
Щось люди не дуже спішать реєструватись. Мабуть є впевненість що одне з 16 місць полюбому їм дістанеться.

Хочу запропонувати невеличкий бонус враховуючи що у соцмережах халява - тим першим п'ятьом, хто тут зареєструється і дасть знати профіль своєї сторінки у ВК (найкраще написати Вічному якесь повідомлення), тому буде подарунок до Дня Незалежності

Поки що всі подарунки на місці. Поспішайте  ;)

0
20 Aleksandre   (23.08.2015 22:13) [Материал]
Я зареєструвався) ось моя сторінка: https://vk.com/id251950090

0
22 KamPod   (23.08.2015 22:19) [Материал]
bear

0
21 resident   (23.08.2015 22:18) [Материал]
Левчук Денис (resident)
наконец добрался до сайта...подарок мне не обязателен)))

0
23 KamPod   (23.08.2015 22:28) [Материал]
Добре Денис, поки притримаю, але якщо залишиться то обов'язково пришлю

0
24 Dimboy   (23.08.2015 22:56) [Материал]
Отже маємо

1. Дмитро Бойко
2. Богдан Прокудін
3. Руслан Константінов
4. Сашко Яковлєв
5. Денис Левчук
6. Іван Бурдинюк (за проханням гравця зареєструвати тут)
7. Давід Самборський (- // -)
1* (резерв) - Сергій Єрмаков
2* Настя Шліхтар
3* Каріна Шиманська
4* Юрій Ленніков
5* Олексій Янчук
6* Руслан Фесун

0
26 KamPod   (24.08.2015 19:46) [Материал]
Як і було анонсовано заздалегідь зареєстрованим на турнір надавались невеличкі бонуси ВК.
Першим п'ятьом учасникам цього списку надіслано подарунки у соцмережі ВКонтакті.
Дякую що ви з нами.

0
25 Dimboy   (23.08.2015 23:46) [Материал]
Окрім гри Руммікуб, що буде головною подією даного заходу під назвою Інтелектуальна алея, ще також будуть різні головоломки, задачки, вправи на кмітливість, увагу, зосередженість, спостережливість, шахи або шашки...

0
27 KamPod   (24.08.2015 20:38) [Материал]
Турнір відбувся і як на мене досить пристойно.
Нажаль не вдалось побути до кінця, але наступного разу буду намагатись більше часу на це викроїти. А поки кілька фото з проектної спільноти Вічного:


0
28 Dimboy   (24.08.2015 20:49) [Материал]
отже перший етап Гран-Прі МакСмаку завершився....

1. Дмитро Бойко
2. Богдан Прокудін
3. Денис Левчук
4. Константінов Руслан 
5. Микола Саранчук
6. Давід Самборський
7. Іван Бурдинюк
8. Руслан Фесун
9. Сергій Єрмаков

0
29 KamPod   (24.08.2015 21:03) [Материал]
Вітаю усіх.
Діма перший переможець турніру руммікуб... знаково (згадався бадмінтон і перемога у першому чемпіонаті міста). 
Богдан друге місце - теж приємно, так як про Бодика давно наслуханий від Діми. Молодець.
Ну і за Дениса радий, особливо зважаючи на його передстартовий настрой.

Третій столик першого раунду я так зрозумів найсильніший був. У кожній з трійок другого раунда перемогли саме представники цього стола.
Вболівав за Дениса і Миколу, так як вони мене вибили у першому раунді, в принципі вони непогано виступили.

1-20 21-22
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
Категорії розділу
"Хто знає де?". Проміжні підсумки [42]
Хто знає де? [30]
Бадмінтон [45]
Руммікуб [13]
Квест [20]
Фотополювання [11]
Геокешинг [4]
Різне [31]
Пошук
Свіжина
Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Паради 1 травня - 

Користувач на фейсбуці KamKam поділився

Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (49


Більше коментарів
Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz