Я на цей купол щодня з вікна своєї квартири дивлюся. Цей купол розташований на головному корпусі Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Там якась обсерваторія була...
Центральний корпус КПНУ, по вул. І. Огієнка, колишня обсерваторія, цікавий ракурс, знято з поверху і з протилежного боку від головного споглядання споруди.
Відповідь: КПНУ має багато корпусів по всьому місту і варто б вказати де саме в складі КПНУ. Але враховуючи що це центральний (головний) корпус, то зарахуємо.
Алінка і Федір ваші коментарі отримано. Коли надійде час їх оцінювати (на це фото 17 травня), вони будуть доступні для всіх і оцінені на предмет правильності місцезнаходження того що на фото ПС. Зареєстровані на сайті учасники можуть бачити свої і тільки свої коментарі з відповідями, навіть до моменту відкриття
Багато людей знало: fursa gorbulenko Оля resident gordeeva2001 art_lara qwertyuiop Алінка Федір Yurii Mamay Одинадцять учасників основної сітки відповіло і отримали по +0,5 балів
Лігочемпіонівці аналогічно KamPod lapa Andrzej Znania leonsem777
Восени 1919 року розпочалося створення на даху головного навчального корпусу закладу астрономічної обсерваторії. Справа виявилася нелегкою. Як писав очевидець тих подій, «не буде перебільшенням сказати, що тільки уперта завзятість астронома-наглядача Аленича поборола стихійні труднощі та перешкоди».
12 лютого 1920 року преса повідомила, що в університеті збудовано невелику обсерваторну вежу. Не всі тоді знали, що 150-кратний телескоп, розміщений в обсерваторії, належав самому Олександрові Андріановичу. Заради справи він не пошкодував придбаних за власні кошти приладів, якими користувалася не тільки студентська молодь, а й чимало охочих кам’янчан-романтиків.
Коли 1963 року інститут переселився у відбудований корпус на вулиці Московській (нині Огієнка), нагорі було споруджено обсерваторію. В ній проходили практичні заняття з астрономії. Згадує кандидат фізико-математичних наук Олег Федорович:«На п’ятому поверсі головного корпусу було встановлено досить великий телескоп і зроблено спеціальний купол, який міг обертатися колом за допомогою спеціальної механіки з електроприводом. У вечірній час при безхмарному небі студенти збиралися в обсерваторії та спостерігали зорі, планети, Місяць… Студенти подорожували зоряним небом разом з улюбленим викладачем. Це була не проста подорож, адже викладач вплітав у свою розповідь відомості про найновіші досягнення науки. Того вечора ми слухали про пульсари, які тоді полонили науковий світ і нагадували нам щось із галузі фантастики. Екзамени Георгій Семенович приймав досить довго, опитував фундаментально, але оцінював м’яко».
1920 рік. Газета «Наш шлях» повідомила, що в Кам’янець-Подільському державному українському університеті під керівництвом астронома-наглядача Олександра Аленича збудовано невеличку обсерваторну вежу, в якій проводитимуться практичні вправи студентів. 150-кратний телескоп, розміщений в обсерваторії, належав Аленичу.
Я все ж таки маю надію, що і цей телескоп ще десь є в КПНУ. Можливо хтось підкаже. А так думаю в людей телескопи повинні бути. Знаю мої знайомі з Бучача, Світлана і Мирослав ходили до друзів дивитись у телескоп. Нажаль у Кам'янці таких людей хто має телескоп не знаю, а теж цікаво було б.