У мене теж є історія з конструюванням радіо. У підлітковому віці, коли навчився паяти, у мене деякий період було хоббі конструювати різні фішки. Різних транзисторів, діодів, конденсаторів тоді на базарі на запчастях можна було накупити за копійки, тож коли мені попала до рук книжка з саморобками взявся до діла. Одним з виробів який я спаяв був детекторний радіо-приймач. Цікавість була в тому, як же це так можна не маючи ніякого живлення (ні батарейок ні від розетки) можна слухати радіо.
Головною невідомою тоді для мене деталлю був конденсатор з змінною ємністю, яким налаштовувався приймач на хвилі, але як виявилось що і він не дефіцитний, тож придбавши його прийнявся до діла. Ще одною фішкою цього проекту, було те що котушка індуктивності намотувалась з мідного дроту самостійно (тоді для мене це було цікаво). Усе скрутивши і спаявши та приєднавши 1Ом-ні мікрофони від звичайного радянського телефона, почав випробовувати.
Усе було успішно і радіохвилю я таки зловив. І хоча вона була досить тихенькою, але як для навушників то цілком пристойно все було чути. А головне - усе без джерел електроенергії