Стартує турсезон під гаслом "В одному місті – цілий світ”
Програмою свята передбачено проведення Відкритого конкурсу-пленеру «Замковий етюд», майстер-класів з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва під керівництвом відомих подільських художників.
Кам’янець-Подільський місто настільки мальовниче, що в ньому кожен четвертий житель – художник, який малює рідні куточки. Здивувати гостей міста молодь і діти вирішили мистецькою акцією «Травнева палітра».
Старе місто три дні поспіль пригощатиме гостей стравами на всі смаки: подільською кашею, узваром, солодощами. А для вишуканих гурманів естетики і поціновувачів історії – презентації виставок кавових атрибутів, головних уборів, трипільських візерунків. Нікого не залишить байдужим вуличний театр, фаєр-шоу і навіть – елементи опери в мініатюрі «Трубадур».
Активних туристів чекає в Кам’янці-Подільському фестиваль експериментальної археології «Історичний пікнік». Власними руками спекти хліб в печі, розфарбувати щит, виготовити горщик, змайструвати стрілу, лук, пофарбувати одяг природніми барвниками усі бажаючі зможуть разом із членами військово-історичного товариства.
А захоплюючі екскурсії вірменськими кварталами, польськими храмами, руськими площами, турецькими бастіонами, литовськими вуличками проведуть найкращі гіди-екскурсоводи.
Головна героїня Кам’янця - Стара фортеця - розпочне дивувати туристів парком архітектурних мініатюр «Замки, палаци та фортеці України».
В рамках свята заплановано встановлення двох рекордів України: найдовшої дитячо-юнацької стріт-арт галереї "Мости єднання” та найбільшої турки свіжозвареної кави.
Рекорд 1. (3 травня - площа Польський ринок) Згідно досліджень польського історика Даріуша Колодзейчика, турецька кава з’явилася вперше на теренах сучасної України саме у Кам’янці-Подільському, оскільки місто розташовувалось на перетині торгівельних шляхів між Заходом та Сходом. У 1672 році в місті було засновано першу кав’ярню, а вже в 1681 році таких закладів було десять.
Цілком закономірно, що через 333 роки після фіксації такого факту в Кам’янці-Подільському заварять 333 літри кави. Пригощатимуть запашним напоєм та частуватимуть смачним стокілограмовим тортом усіх бажаючих.
Рекорд 2. (3 травня) монтування найдовшої в Україні стріт-арт галереї «МОСТИ ЄДНАННЯ» із 4 тис. малюнків. Вулиці Старого міста загальною довжиною 1300 м за допомогою дитячих малюнків об’єднають два мости над річкою Смотрич: Новопланівський та Замковий, із східної до західної частин півострова. Проектом «Мости єднання» Кам’янець-Подільський пропагує мир і злагоду в суспільстві засобами образотворчого мистецтва.
1 травня
Цього дня можна буде ознайомитися з архітектурними мініатюрами "Кам’янець-Подільський, замки, палаци та фортеці України” на території Північного дворику Старого замку,
оглянути виставку середньовічної зброї в Казематній башті та долучитися до кам’янецької гостини "Каша – радість наша”.
2 травня
Відкритий кубок Західного регіону з армліфтингу в рамках "Фестивалю силового мистецтва”,
У Львові та Кам'янці - Подільському у XIX столітті активно діяли товариства атлетичної гімнастики. У кращих традиціях минулого під гаслом "Схід і Захід разом" 2 травня 2014р. на території Старої Фортеці вперше в Україні відбудеться фестиваль силового мистецтва, в якому візьмуть участь найсильніші атлети країни. У тому числі рекордсмени Книги рекордів Гіннесса. В рамках фестивалю за Кубок України будуть змагатись майстри хвату (армліфтинг). Окремо для глядачів буде проведено змагання на витривалість (утримання трьох пудів) за приз ФАУ. Усі бажаючі зможуть доторкнутись до старовинних гирь (період від Петра I до Миколи II) та випробувати ними свою силу
Презентація проекту фотографів міста "Знай, де стоїш”,
Круглий стіл на тему "Історія кавоваріння в Кам’янці-Подільському” ,
Презентація водного туристичного маршруту "Дністрова хвиля”
Екстремальні розваги "БіМіКс”.
3 травня
фестиваль кави "Кам’янецька турка” (площа Польський ринок)
Рекордну в Україні турку кави буде зварено на центральній площі Старого міста під час фестивалю кави «Кам'янецька турка»
Заходи фестивалю міститимуть науково-освітню (круглий стіл «Історія кавоваріння в Кам'янці-Подільському»), гастрономічну (майстер-класи із кавоваріння «На всі смаки», приготування кави у великій турці «За кавою єднаймося!» (на рекорд), конкурс майстерності «Латте-арт», ярмарок солодощів до кави), мистецьку (поетичне свято віршів про каву, виставка кавових атрибутів, Belly-dance шоу, майстер-клас східних танців), розважальну складові (гадання на кавовій гущі «Магія кави», кавова естафета, квест по історичних місцях Кам’янця-Подільського «На запах кави», кавові тантамарески, розіграш призів кавової тематики), фотосушка «Кава і кохання», розіграш призів кавової тематики (електро- та супутні товари) та ін.
Виступ гурту "Ремікс” та фаєр-шоу (площа Польський ринок). |