Пт, 26.04.2024, 05:22
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 29 лютого

29 лютого

Цього дня колись:

1972 рік. Сесія Кам’янець-Подільської міської ради обговорила роботу міського відділу комунального господарства.

1996 рік. У Подільській державній аграрно-технічній академії завершила роботу 37-а науково-теоретична конференція професорсько-викладацького та аспірантського складу навчального закладу.

2016 рік. У Кам’янець-Подільському районному центрі культури та мистецтва «Розмай» відкрилася весняна виставка «Фундації вільних фотохудожників» «Жінка в об’єктиві».
 
2016 рік. У конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» відбулася презентація наукового видання «Відродження архітектурно-історичної спадщини Кам’янця-Подільського (40-і роки XX століття — 2015 рік)» (автори — генеральний директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур і молодший науковий співробітник НІАЗ «Кам’янець» Валентин Пагор).

 

 

Цього дня народилися:

1896 рік. У Києві народився (17 лютого за старим стилем) Микола Петрович Любченко — український письменник (прозаїк, гуморист), який публікувався під псевдонімом Кость Котко. 1914 року закінчив Третю київську гімназію, після якої вступив на філологічний факультет Київського університету, де провчився рік і кілька місяців. Наприкінці 1915 року почав працювати діловодом у військово-дорожньому загоні шляхів сполучення. 1917 року переїхав до Бердичева, де паралельно з основною працею співпрацював у місцевій газеті. 1918 року під час гетьманського владарювання вступив до підпільної партії боротьбистів. За революційну діяльність був тричі заарештований. При поваленні гетьмана був комісаром міста, організував газету «Свобода» при штабі повстанських військ. До встановлення радянської влади працював у Бердичеві з підпільним більшовицьким ревкомом, з березня 1919 року — заступник голови Бердичівського ревкому. За даними літературознавця Віталія Мацька, перебував також у Кам’янці-Подільському, співпрацював із місцевою пресою. У 1921—1924 роках працював у Народному комісаріаті закордонних справ, далі в редакції газети «Комуніст». У 1929—1931 роках був радником повпредства у Празі, від грудня 1931 року до травня 1934 року — головою Української організації Всесоюзного товариства культурних зв’язків із закордоном. «Особлива трійка» УНКВС Ленінградської області 25 листопада 1937 року засудила Миколу Любченка до розстрілу. Вирок виконано 8 грудня 1937 року. Реабілітовано посмертно.

1940 рік. В Ужгороді народився Йожеф Йожефович Сабо — український футболіст і тренер, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України. 24 лютого 1990 року в Кам’янці-Подільському грав у складі ветеранів київського «Динамо» в товариському матчі з місцевим футбольним клубом «Смотрич». Матч завершився внічию — 0:0.

Йожеф Йожефович Сабо

1944 рік. У селі Буда Таращанського району Київської області народився Олександр Олександрович Мороз — український політик. Насправді він з’явився на світ не 29 лютого, як це записано в паспорті, а на 10 днів раніше. Але тоді йшла війна — і виконувати формальності було досить важко. Принесли дитину реєструвати із запізненням — 29 лютого, тож і записали цю дату як день її народження. Тому Мороз святкує уродини двічі — 19 лютого і наприкінці місяця. Олександр Олександрович кілька разів відвідував Кам’янець-Подільський. 24 грудня 1998 року він виступив у актовому залі Подільської державної аграрно-технічної академії, на сесії Кам’янець-Подільської районної ради, у молодіжному центрі «Юність». 4 вересня 2004 року Мороз зустрічався з кам’янчанами на майдані Відродження, де позиціонував себе єдиним політиком, яких зможе об’єднати Схід i Захід, перемогти в другому турі президентських виборів провладного кандидата. Лідер соціалістів признався в давній любові до Кам’янця — ще з часів читання трилогії Володимира Бєляєва «Стара фортеця». Правда, з героїв книжки згадав не «соціалістичних» Василя Манджуру чи Петра Маремуху, а «буржуазного» Котьку Григоренка.

 

У лютому (точної дати встановити не вдалося)

1908 рік. Поновила діяльність Подільська «Просвіта».

1921 рік. У Кам’янці-Подільському на базі першої трудової школи створено ще одну філію української громадської організації «Просвіта».

1972 рік. У Кам’янці-Подільському відбулася ІІ республіканська наукова конференція з вивчення та використання продуктивних сил Поділля з участю академіка АН УРСР Стефана Ямпольського.

1972 рік. Відкрито їдальню № 3 при Кам’янець-Подільському педагогічному інституті.

1981 рік. У Кам’янці-Подільському в міському Будинку культури з глядачами зустрілися актори Сергій Філіпов, Олег Янковський, Олександр Збруєв і Володимир Тотосов.

1984 рік. Під час Днів літератури й мистецтва на Хмельниччині до Кам’янця-Подільського завітали мистецтвознавець Євген Афанасьєв, графік Михайло Андрійчук, архітектор Ігор Седак, письменник Броніслав Грищук, кіноактори Сергій Свєшников, Антоніна Лефтій.

1985 рік. Головою правління колгоспу імені 40-річчя Жовтня села Жванець обрано Івана Вікторовича Шевчука.

1991 рік. Засновано Кам’янець-Подільський міський відділ Пенсійного фонду.

1992 рік. У Кам’янці-Подільському створено виробничо-комерційне товариство з обмеженою відповідальністю «Антей ЛТД».

1994 рік. У Кам’янці-Подільському організовано осередок Комітету виборців України.

1997 рік. Василь Кондров у Грушці, Анатолій Кобзюк у Гринчуку, Михайло Гайсюк у Шустівцях стали новими керівниками агроформувань.

1999 рік. У Кам’янці-Подільському відбулася презентація «Дивосвіту» — першої збірки віршів директора будівельного технікуму Анатолія Ониськова.

2000 рік. Кам’янець-Подільський відвідав голова Центральної виборчої комісії Михайло Рябець.

2000 рік. У селі Рункошів керівником агроформування «Садова» замість Івана Трикуліча обрано Миколу Гончарука.

2000 рік. Неврологічне відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні № 2 очолив Юрій Леонідович Скринчук.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (27.02.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 713 | Коментарі: 2 | Теги: мороз, 29 лютого, сабо, кам'янецький календар | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0
1 KamPod   (28.02.2015 19:48) [Материал]
Читаючи про 28 лютого, тільки подумав а що ж буде з 29-м числом якого немає в цьому році. А тут раз і рішення. Події 29 не дуже насичені, що й не дивно. Щодо іменинників сучасників то народжені в цей день якось особливо сприймаються, завжди цікаво було як ж вони святкують День Народження, а в ранньому дитинстві навіть задавав питання як такі люди роки прожитого рахують )).

0
2 RD   (28.02.2015 20:13) [Материал]
Хоч 29 лютого випадає і не часто, але й воно має свої події. Коли був малим , то любив сперичатись на 30 лютого ( в цей день мав би виконувати програні бажання) , були й такі що не знали що такого дня немає. До речі колишній відомий політичний діяч О. Мороз має записану в паспорті дату народження - 30 лютого, щасливчик :)

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz