Вт, 19.03.2024, 05:14
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Знахідки О.Будзея
Форма входу
Логін:
Пароль:
Оголошення сайту

За останній місяць, нових оголошень не опубліковано
_________________

Усі оголошення >>

Погода

Конвертер дат

Конвертер переводить дати в григоріанський и юліанський календарі і вираховує юліанську дату;
для юліанського календаря відображається латинська і римська версії.

Григоріанський 
календар

(новий стиль)

Юліанський
календар

(старий стиль)

Латинська
версія

Римська
версія

ab Urbe condita

Юліанська
дата (дні)

Примітки

 Примітки:

1. Григоріанський календар ("новий стиль") введено в 1582р. н.е. папою Григорієм XIII для того, щоб день весняного рівнодення відповідав відповідному дню (21 березня). Більш ранні дати перетворюються з використанням стандартних правил для григоріанських високосних років. Увага! Можливе перетворення аж до 2400

2. Юліанський календар ("старий стиль") введено в 46 р до н.е. Юлієм Цезарем і налічував 365 днів; високосним був кожен третій рік. Ця помилка була виправлена імператором Августом: з 8 р. до н.е. і до 8 р. н.е. додаткові дні високосних років пропускалися. Увага! Більш ранні дати перетворюються з використанням стандартних правил для юліанських високосних років.

3. Римська версія юліанського календаря введена приблизно в 750 р до н.е. З огляду на те, що кількість днів у римському календарному році змінювалося, дати до 8 р. н.е. не є точними і представлені в демонстраційних цілях. Літочислення велося від заснування Риму (ab Urbe condita) - 753/754 р до н.е. Увага! Дати до 753 м до н.е. НЕ обчислюються.
Назви місяців римського календаря є узгодженими визначеннями при слові mensis - місяць: m. Januarius; m. Februarius; m. Martius; m. Aprilis; m. Majus; m. Junius; m. Julius; m. Augustus; m. September; m. October; m. November; m. December.
Числа місяця визначалися за фазами Місяця. Перший день місяця (молодий Місяць) називався Календи (Kalendae); 5-й або 7-й день місяця (друга фаза Місяця) називалися Нони (Nonae); 13-й або 15-й день місяця (третя фаза, повний місяць) називалися Іди (Idus). Нони на 7-й, а Іди на 15-й день припадали в березні, травні, липні та жовтні, в інші місяці Нони - на 5-е, а Іди - на 13-е число. Наприклад, 22 серпня 80 р н.е. позначали так: за одинадцять днів до вересневих Календ (ante diem XI Kalendas Septembres). Перші числа місяця визначали, відраховуючи дні від майбутніх Нон, потім, коли Нони проходили - від Ід, і останні дні визначалися від майбутніх Календ. Якщо день припадав на Календи, Нони або Іди, то назва цього дня ставилося в abl.pl., наприклад: 1-го лютого - Kalendis Februariis, 15-го березня - Idibus Martiis, 5-го квітня - Nonis Aprilibus. День, що безпосередньо передує календ, Нонам або ідам, позначався словом pridie (напередодні) з acc .: 31-го січня - pridie Kalendas Februarias, 14-го березня - pridie Idus Martias, 4-го квітня - pridie Nonas Apriles.

4. юліанський дата - це кількість днів, що пройшли з полудня 1-го січня 4713 до н.е. Ця дата довільна і була обрана лише для узгодження різних систем літочислення.

 

Скрипт взято з сайту кафедри класичної філології Білоруського державного університету (м.Мінськ, Білорусь) - graecolatini.narod.ru

 
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz