Пт, 26.04.2024, 04:27
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 16 серпня
16 серпня
 
Цього дня колись:
 
1672 рік. Турецький султан Магомет ІV з берегів Дністра надіслав (6 серпня за старим стилем) Кам’янцеві пропозицію здатися.


1897 рік. Переміщено (4 серпня за старим стилем) другого псаломщика села Олександрівка Брацлавського повіту (нині Тростянецького району Вінницької області) Івана Форостовського на місце псаломщика в село Цибулівка Кам’янецького повіту (нині Кам’янець-Подільського району Хмельницької області). Самостійну парафію в селі Цибулівка утворено 14 квітня (2 квітня за старим стилем) 1897 року, так що Іван Форостовський став першим псаломщиком відбудованої Михайлівської церкви.

Перемены по службе // Подольские епархиальные ведомости. — 1897. — № 33. — 16 августа. — С. 373.

 
1997 рік. У Кам’янці-Подільському у виставковому залі міської Ратуші відкрилася перша персональна виставка художника Василя Миколайовича Цицери.
 
2001 рік. Приступив до роботи новий комісар Кам’янець-Подільського об’єднаного військового комісаріату Володимир Іванович Мороз. Змінив на цій посаді Володимира Петровича Луньова.
 
2002 рік. Підприємець із Кам’янця-Подільського Віктор Іванович Ярмолінський став членом Української республіканської партії «Собор», того ж дня його обрали головою Кам’янець-Подільської міської організації цієї партії. Очолював міську організацію три тижні — до 5 вересня 2002 року.
 
 
Цього дня народилися:
 
1884 рік. У село Костобобр Новгород-Сіверського повіту Чернігівської губернії (нині Костобобрів Семенівського району Чернігівської області) народився Ісак Прохорович Мазепа — український політичний і державний діяч, керівник уряду Української Народної Республіки періоду Директорії (від серпня 1919 до травня 1920 року). У Кам’янці-Подільському, коли це місто було тимчасовою столицею Української Народної Республіки, Ісак Мазепа суміщав дві високі посади — голови уряду та міністра внутрішніх справ. Помер 18 березня 1952 року в місті Аугсбург (Баварія, Федеративна Республіка Німеччини).

 

Ісак Прохорович Мазепа
 
1907 рік. У селі Нагоряни (нині Кам’янець-Подільського району Хмельницької області) народився Лаврентій Васильович Тручак — Герой Радянського Союзу (звання надано 24 березня 1945 року). Загинув у бою 20 серпня 1944 року.
 
1937 рік. У селі Кузьмин (нині Городоцького району Хмельницької області) народилася Жанна Григорівна Гуменюк — викладач німецької та латинської мови. Закінчила 1954 року середню школу в рідному сілі, 1960 року — факультет романо-германської філології Чернівецького університету. За розподілом працювала в одній із шкіл Одеської області. Через хворобу залишила роботу й тільки у вересні 1964 року повернулася до праці. Викладала німецьку та латинську мову в Чемеровецькому медичному училищі. У лютому 1968 року перейшла працювати в Кам’янець-Подільський педагогічний інститут на кафедру іноземних мов. З перших днів стала викладати німецьку та латинську мову на історичному факультеті. Згодом старший викладач кафедри німецької мови. Нагороджено Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України.
 
1946 рік. У селі Чаньків Дунаєвецького району народився Михайло Костянтинович Чекман — міський голова Хмельницького. Випускник Кам’янець-Подільського індустріального технікуму (навчався тут з вересня 1964 року до квітня 1967 року). Освіту, здобуту в місті над Смотричем, пізніше ґрунтовно доповнив навчанням у Львівському політехнічному інституті (закінчив заочно 1973 року) та у Вищій партійній школі при ЦК Комуністичної партії України (у 1983—1985 роках). З часу обрання в квітні 1990 року головою Хмельницького міськвиконкому, а через рік одночасно ще й головою Хмельницької міської Ради був незмінним керівником обласного центру. Виборці Хмельницького тричі (1994, 1998, 2002) висловлювали Михайлові Костянтиновичу вотум довіри на керівництво містом. Загинув в автокатастрофі 21 липня 2002 року в Кам’янець-Подільському районі на шляху від села Гораївка до Староушицького шосе.
 
1946 рік. У селі Гавришівка Барського району Вінницької області народився Василь Григорович Романюк — кандидат філософських наук. Закінчив залізничне училище в Жмеринці. Понад три роки працював черговим по станції в Жмеринському відділенні Південно-Західної залізниці. Два роки служив у Збройних силах, спочатку курсантом в Уфі, потім на сержантських й офіцерських посадах в Полтаві. Тут став членом Комуністичної партії Радянського Союзу. У 1971—1975 роках навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Закінчивши з відзнакою інститут, працював учителем історії та географії восьмирічної школи в селі Княгинин Кам’янець-Подільського району. Того ж 1975 року Романюка перевели на посаду вчителя історії та суспільствознавства Кам’янець-Подільської середньої школи № 5. 1986 року почав працювати в Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті (нині Подільський державний аграрно-технічний університет). Заочно навчався в аспірантурі, захистив кандидатську дисертацію «Методологічний аналіз соціальної зрілості мас».
 
1949 рік. Народився Іван Антонович Гурський — колишній сільський голова Супрунковецької територіальної громади.
 
1952 рік. У місті Жданов (нині Маріуполь Донецької області) народилася Лідія Іванівна Кучугура — археолог, член Національної спілки краєзнавців України. Закінчила 1976 року історичний факультет Ленінградського університету, аспірантуру Інституту суспільних наук Академії наук України у Львові. Від 1982 року працювала старшим науковим співробітником Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Згодом провідний науковий співробітник Маріупольського краєзнавчого музею.
 
1964 рік. Народився Михайло Володимирович Гасюк — сільський голова Шустовецької територіальної громади Кам’янець-Подільського району. 1985 року закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний інститут, де здобув спеціальність учителя фізичного виховання.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (15.08.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 589 | Коментарі: 2 | Теги: кам'янецький календар, 16 серпня, Михайло Чекман, Ісак Мазепа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
1 RD   (15.08.2015 21:40) [Материал]
Магомет мабуть був самовпевненим, якщо надсилав такі пропозиції :)
М. Чекман, якби незагинув мабуть був би мером Хмельницького і дотепер.

0
2 KamPod   (18.08.2015 11:00) [Материал]
Довідник дослідників Поділля (1993):

1852р. - 4.08. за старим стилем - у с.Бежів тепер Черняхівськ. р-ну Житомир. обл. народився Микола Павлович Дашкевич - укр. літературознавець, історик, фольклорист, засл. професор (з 1902), чл.-кор. (з 1902), акад. Петерб. АН (з 19997). За довідником поряд з іншою діяльністю він "Одночасно написав праці з історії Галицько-Волинського князівства. Болохівської землі, України XVI-XVIIст., в яких відображено феодальну добу Зх. і Сх. Поділля"

1952р. - згадана вже тут дата народження Лідії Іванівни Кучугури. За довідником вона "Досліджує пам'ятки палеоліту Середнього Подністров'я і Поділля"

1947р. - у м.Тульчин, Вінн. обл. народився Віктор Андрійович Святелик - краєзнавець, літературознавець, публіцист Вінниччини. За довідником він "Досліджує і широко популяризує в місцевій пресі і наук. виданнях життя і творчість М.Д.Леонтовича, О.С.Пушкіна, Сави Чалого, діяльність декабристів, ін. аспекти історії Поділля і Тульчинщини."

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz