Не за баром, прямо тут відкривається сезон полювання. Новий єгер нашого лісу, не хто-небудь, а сам патріарх кам'янецьких вулиць Олег Васильович Будзей готує для нас і фотомішені (7 завдань) і призи переможцям. Тому не гаймо часу, приводимо в дію свої засоби фотострільби і чекаємо перших завдань.
Старт відбудеться у четвер6 листопада
Розповідайте друзям і боріться за звання кращого фотомисливця.
Всього буде сім завдань. Відповіді на завдання відправляти не електронну скриньку: budzej@i.ua
Завдання 1:Полковник біля князя
Вартість: 50 тугриків, звір: заєць
Термін полювання: чотири дні (до 20.00 10 листопада)
Відповідь: Могила полковника Михайла Смирнова біля собору на честь князя Олександра Невського
Завдання 2:Третій притулок третього Подолянина
Вартість: 35 тугриків, звір: качка
Термін полювання: три дні (до 20.00 11 листопада)
Відповідь: Готель "7 днів". У Кам'янці-Подільському газета з назвою "Подолянин" виходила у 1910-1917 роках, у 1941-1944 роках, а втретє — з 26 грудня 1992 року. Спочатку її редакція розміщувалася в Старому місті в друкарні, потім - в автошколі ТСОУ, далі - в готелі "7 днів" (первісна назва "Смотрич"). Сучасне власне приміщення редакції на вулиці Гагаріна то четвертий притулок "Подолянина".
Завдання 3: Двічі окучмована
Вартість: 60 тугриків, звір: козуля
Термін полювання: три дні (до 20.00 13 листопада)
Відповідь: Тріумфальна арка, що веде на подвір'я Кафедрального костелу. Тут двічі (8 липня 1994 року та 20 жовтня 1999 року) загадував бажання Леонід Кучма — і двічі ставав Президентом України.
Завдання 4: Відновлена сестричка № 2
Вартість: 70 тугриків, звір: кабан
Термін полювання: три дні (до 20.00 15 листопада)
Відповідь: Не так давно відновлена на стіні Старої фортеці невеличка настінна башта - Комендантська № 2.
Завдання 5: Тут він провів у центрі уваги, не присівши ні на мить, 22 роки 4 місяці 4 дні
Вартість: 65 тугриків, звір: козуля
Термін полювання: три дні (до 20.00 17 листопада)
Відповідь: Пам'ятник Леніну в центрі міста, відкритий 14 квітня 1970 року та демонтований 18 серпня 1992 року.
Завдання 6: Бензин на цвинтарі *
Вартість: 100 тугриків, звір: ведмідь
Тривалість полювання: три дні (до 20.00 19 листопада)
* Разом із фото обов'язково надати текстове обґрунтування
Відповідь: Лютеранський цвинтар за даними, наведеними в «Подольских епархиальных ведомостях» (1880 рік), розташовувався поблизу Нового замку, в низині, нижче від будинку подільського старости. За усними спогадами підзамецьких старожилів, лютеранський цвинтар був на Підзамчі — при Жванецькому шосе. Так, Тетяна Косарєва пригадує склепи, написи готичним шрифтом на плитах. В середині 1960-х на місці лютеранського цвинтаря було збудовано автозаправну станцію (відкрито 31 грудня 1966 року; осучаснена, вона і досі працює на цьому місці).
Завдання 7: Тут на тимчасового чекав сон, а на головного — обід
Вартість: 85 тугриків, звір: кабан
Тривалість полювання: три дні (до 20.00 21 листопада)
Відповідь: Тимчасовий — це військовий міністр, а потім голова Тимчасового уряду Росії Олександр Керенський, а головний — це Головний отаман військ УНР Симон Петлюра. У Кам’янці-Подільському в колишньому будинку дворянського зібрання (сучасна адреса — Огієнка, 49; нині тут на першому поверсі розмістився салон весільних суконь) перший з названих осіб 1917 року ночував, а другому 11 червня 1919 року було дано урочистий обід. Про це в матеріалі «Кам’янець очима Софії Русової» (http://h.ua/story/377201/).
Підсумкова таблиця
Призи переможцям:
1 місце 2 місце 3 місце
Поки що у нас діють відпрацьовані правила які можна прочитати ТУТ . Нагадаємо деякі ключові позиції:
Завдання для фотополювання виголошує ведучий (далі єгер). Він же залежно від складності встановлює його вартість у тугриках (наша ігрова валюта). По вартості дізнаємося якого звіра будемо полювати згідно схеми:
Ведучий також може встановлювати час на розгадування (зазвичай 3-5 днів), який на прохання учасників може бути продовжено.
Задача учасника (далі фотомисливець) розгадати якомога більше завдань, прийти до місця розгадки і сфотографувати себе на фоні об'єкту.
Приклад фотовідповіді з минулого фотополювання
Зроблений знімок (далі здобич) фотомисливець надсилає на електронну адресу, яку буде зазначено у темі. На надісланій єгерю фотографії повинно бути сам об'єкт і учасник, без втручання графічних редакторів. Це може бути фото біля об'єкту і на фоні нього де це можливо.
Головна вимога: Знімок має підтверджувати вашу присутність на місці зйомки. Якщо у кадр потрапляє декілька об'єктів, необхідно письмово уточнити, який з них Ви мали на увазі.
У разі правильної відповіді фотомисливець отримує зарахування здобичі (далі трофей). Якщо відповідь не правильна, можна буде спробувати ще раз до закінчення терміну фотополювання по даному завданні. У кого більше трофеїв буде в кінці, той і переміг. При рівній кількості трофеїв рахуємо зароблені тугрики. При рівності і другого критерію - перемагає той, хто прийняв участь у більшій кількості фотополювань (тобто завдань), далі - у кого більше пострілів (знімків надісланих єгерю)
Важливо!!! У нас діють такі умови:
1. Єгерські набої - кожному мисливцю на старті видається (умовно) кількість набоїв, що відповідає кількості завдань. Якщо стартові набої закінчуються, то кожен учасник може взяти необмежену кількість набоїв у єгеря (єгерські набої), але за кожен з них буде відраховано по 10 тугриків.
2. Дефіцитність здобичі - за кожен день спізнення від появли у єгеря першої дичини, ціна на 10 тугриків падає, адже і в реальності товар дефіцитний тільки як з'являється на ринку, а далі інтерес до нього падає.
__________
Цих два пункти дають змогу виробляти власну стратегію гри.
- Можна за одну прогулянку сфотографувати і надіслати єгерю кілька фото одночасно, витративши кілька набоїв але зменшивши шанс на похибку і тим самим уникнувши подешевшання здобичі від затримки на один день. Але тут потрібно буде врахувати, що при недостачі набоїв, за понаднормові потрібно буде відрахувати по 10 тугриків.
- Можна ризикнути і відіслати одну фото і в випадку влучності буде максимальний зиск, але якщо буде мимо, то за наступну спробу в наступний ігровий день буде враховано і додатковий постріл і добова уцінка здобичі.
Якщо це до мене адресується, то взагалі цю гру придумав Віталій Сіднюк (Кобзар), як і декілька інших (перші квести, геокешенги) і його були перші пілотні завдання... а, ми підхопили і далі гра набуло свого розвитку і формування... більшість змогли побути у ролі гравців та ведучих (авторів)....
Перший приз - книга "Ми пишемо історію", видана в грудні 2012 року з нагоди 20-річчя газети "Подолянин" (упорядник - Олег Будзей). 144 сторінки тексту + 16 сторінок кольорових ілюстрацій. Викладено не тільки історію "Подолянина", а взагалі кам'янецької преси, починаючи з "Подольских губернских ведомостей" 1838 року.
Другий приз - друга частина спогадів Віктора Приходька "Під сонцем Поділля", видана 2011 року у Вінниці накладом 300 примірників (416 сторінок). Описує події 1908-1919 років здебільшого в Кам'янці-Подільському.
Третій приз - книга колишнього кам'янчанина Валерія Кузнечикова "Рациональное зерно", видана 2013 року в Києві. Розділ "Первенец Пушкина" веде дослідника до Кам'янця-Подільського.
У соцмережі проводилось дослідження в плані якими мають бути відповіді учасників, чи строго щоб було обли ччя чи допускаються поступки. Думки розійшлися тому будемо грати по старих правилах. Продублюю інформацію, яку я писав у коментарі до Серпневого фотополювання:
Як відповісти на завдання?
Якщо ви розгадали завдання від ведучого і знаєте об'єкт (будівля, споруда) біля якого потрібно сфотографуватись то ви добираєтесь туди і робите фотопостріл (фотографію), який би засвідчив вашу присутність під час полювання.
Допускаються наступні варіанти надсилання фото: 1. Фото безпосередньо перед об'єктом, який було загадано (рекомендується)
.
2. Фото з впізнаваною частиною вашого тіла (обличчя чи його частина)
3. Фото що дають змогу ідентифікувати вашу особистість за написом чи зображенням у ваших руках
або так
4. Якийсь жест що буде під час усього полювання ідентифікувати Вас як гравця - rabbit
5. Снайперський постріл - якщо об'єкт далеко але в зоні видимості то можна сфотографуватись на його фоні, при цьому при надсиланні листа рекомендується словами прописати в що саме цілитесь
За першу добу четверо мисливців наважилися вийти в ліс, щоб уполювати зайця. Це (в порядку виходу): Ecojama, rabbit, Znania, KamPod. Постріли всіх чотирьох були успішними. Тож усіх чотирьох вітаю з першими трофеями. Надалі заєць дешевшає і коштуватиме 40 тугриків.
Сьогодні в лісі було надзвичайно тихо: не пролунало жодного пострілу. Утім, є ще один день, щоб уполювати зайця. А заодно можна й качку підстрелити. Успіху!
Сьогодні на найвідвідуванішому форумі міста з'явилась тема про конкурс. Ось вона - http://info.kp.km.ua/compone....4 Люди там почитають завдання лише сьогодні і сьогодні можуть піти вполювати. Тому у мене виникла думка можливо якщо з'являться постріли ззовні то за першу здобич не враховувати подешевшання?
У мене немає такого оптимізму, що сторонні люди кинуться полювати. У лісі поки тихо-тихо. Але готовий не знижувати для новачків ціну трофею і навіть для усіх на добу продовжити терміни обох завдань. Але зачекаю з остаточним прийняттям усіх цих рішень до 20.00.
Один із учасників, який не має можливості надсилати фото біля розгаданого об'єкта, звернувся з проханням дозволити йому брати участь у змаганнях у такому форматі. Моя відповідь така: "Брати участь у такому форматі можна, але поза конкурсом, тобто, без претендування на оголошені головні призи. Утім, якщо виступ буде успішним, можливий заохочувальний приз."
Соломонове рішення Виходить мисливець знає тропи де ходять звірі і де вони ховаються що вже добре, але засобів полювання не має, тобто здобич не може принести і на цьому нажитись.
Хоча є випадки коли люди і без рушниці виходять переможцями з двобоїв з хижими тваринами, тому як варіант можна було б запропонувати якийсь інший доказ його перебування на місці, який був би зарахований як звичайне полювання фотоапаратом. Тільки от який?.. Можливо в якомусь прихованому місці залишати позначку, типу "Тут був Мисливець", але правда доведеться ходити перевіряти до оголошення відповіді. Хоча думаю це можна було б вирішити.
Зайця вполювати було хоч і важко, та все ж донесла його додому за вуха, хоча він по дорозі і намагався втекти. А от качка виявилась полохливою, сиділа в засідці двічі, наважилась таки на полювання, принесла її додому, а от чи та це качка чи ні, дізнаюсь після 20 год.)))