Пт, 26.04.2024, 18:34
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Технологічна лінія із дегазації сміттєзвалища
Ще 13 березня 2018 року у питаннях винесених на порядок денний засідання депутатського клубу першим пунктом було: 
1. Про будівництво сміттєсортувальної лінії на території міського полігону ТПВ.
Інформують: 
Бабій Сергій Віталійович – заступник міського голови.
 Жук Геннадій Віліорович - заступник директора з наукової роботи – доктор технічних наук, старший науковий співробітник Інституту газу Національної академії наук України.
Таким чином Кам'янець-Подільськи офіційно прийняв шлях на вирішення питань переробки твердих відходів. 
Фахівці Інституту газу уже мають досвід вирішення питань видобутку газу на сміттєзвалищах. Зокрема ними уже успішно реалізовано п’ять подібних проектів у Броварах, Борисполі, Житомирі, Миколаєві. У своїй доповіді на депутатському клубі Геннадій Віліорович Жук повідомив про наближення до завершення першого етапу, який вони планують реалізовувати в Кам’янці-Подільському, а саме – видобуток біогазу на полігоні твердих побутових відходів. Проект розроблено, обладнання закуплено, триває експертиза. Наступні кроки  - будівництво сміттєсортувальної лінії та вироблення вуглекислоти.

Трохи згодом було окреслено деякі аспекти проекту згідно з яким добутий звалищний газ і перероблятимуть на електроенергію, мінімізуючи ризики виникнення пожеж на полігоні.
В мерії вирішили встановити обладнання виключно вітчизняного виробника і вже пробурили 36 свердловин. Проект передбачає облаштування 10 тисяч метрів погонних труб на території звалища. Планується вироблення 4 млн КвТ-год електроенергії щорічно. Від реалізації виробленої електроенергії місто отримуватиме близько 100 тисяч гривень в місяць.

11 травня 2018 року відбулася чергова робоча зустріч мера Михайла Сімашкевича, депутатів міської ради із  Геннадієм Жуком
На зустрічі було наголошено, що аби спробувати втілити цю ідею в Кам’янці – для початку потрібно провести практичні дослідження і протестувати для потенційного інвестора об’єм накопиченого на полігоні газу. Для цього, зазначає представник Інституту газу, необхідно пробурити кілька свердловин й взяти проби газу з різних точок. «На основі цих розвідок зможемо сказати, яку генераційну потужність можна буде встановити на сміттєзвалищі», - додав пан Геннадій.

2 червня 2018 року стало відомо, що пробурено чотири свердловини глибиною 6-12 метрів. Про це повідомив представник Інституту газу НАН України, генеральний директор науково-виробничої фірми «ІНГАЗ» Станіслав Кубенко. Він зазначив, що результати дослідження виявилися хорошими, а процес видобутку біогазу пройшов нормально. В результаті тестових розвідок, із чотирьох свердловин в середньому можна отримати від 8 до 25 метрів кубічних газу за годину. Однак це – лише попередні результати. Точні висновки Інститут газу зможе надати через два тижні, а також повідомити про обладнання, яке необхідно буде впроваджувати. 

23 серпня 2018 року, напередодні Дня Незалежності України, відбувся запуск технологічної лінії з дегазації полігону твердих побутових відходів та очищення біогазу сміттєзвалища, з якого за допомогою встановленого газового двигун-генератора ДвГА-630 буде вироблятися електроенергія за зеленим тарифом. Все обладнання даної технологічної лінії виготовлено та поставлене виключно вітчизняними виробниками.  Газовий двигун-генератора ДвГА-630 потужністю 630 кВт, поставлений ТДВ «Первомайськдизельмаш», пройшов успішні тестові випробування з використанням в якості палива біогазу сміттєзвалища.  
У відкритті взяли участь голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, начальник управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерій Коцюба, народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, члени виконавчого комітету, депутати. 

 

Було визначено три черги проекту, який фінансується за кошти проекту USAD «Муніципальна енергетична реформа в Україні»:

- 1-ша (2017-2018 рр.) – дегазація полігону з виробленням електроенергії. Розроблено відповідний проект, який дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в повітря та виробляти близько 4 млн кВт-год електроенергії щорічно. Вартість етапу - більше 25 млн грн без жодної копійки з міського бюджету.

- 2-га (2018-2019 рр.) – виробництво метану, вуглекислоти та тепла. Метан використовуватиметься для заміни природного газу, вуглекислота і тепло – для живлення теплиць і як засіб пожежної безпеки полігону.

- 3-тя (2019-2020 рр.) – дільниця сортування та первинної переробки відходів. Тобто для вторинного обігу використовуватимуться пластик, скло, папір і метал.

Крім того, реалізація проекту не лише покращить екологічну ситуацію в місті і на сміттєзвалищі зокрема, про важливість якої ми пам’ятаємо після львівської трагедії минулого року. Але й дозволить відкрити нові робочі місця, знизити навантаження на полігон і подовжити термін його експлуатації.
Відповідно до результатів державної перевірки понад трьохсот звалищ України, полігон твердих побутових відходів у Кам’янці-Подільському посідає сьоме місце в рейтингу як одне з кращих за екологічними стандартами.



Біогазовий двигун-генератор ДвГА-630

Як повідомляла Держенергоефективності реалізація цього проекту дозволить зменшити викиди шкідливих речовин у повітря, а також ризик виникнення пожеж на звалищі. Важливо, що місто отримає 10 відс. від доходу з продажу електроенергії за "зеленим" тарифом. Загалом, як показує статистика, біогазові потужності збільшуються в Україні. Ще на кінець 2014 р. в країні було 10 біогазових установок загальною потужністю 15 МВт, а станом на кінець II кварталу ц.р. – 29 установок потужністю 41 МВт.


http://www.kam-pod.gov.ua/rada/deputatsky-korpus/deputats-club/zasidannya-deputatskogo-klubu/item/15733-zasidannya-deputatskoho-klubu
http://www.kam-pod.gov.ua/novini/town-news/item/15732-zasidav-deputatskyi-klub
https://khm.depo.ua/ukr/khm/vzhe-vlitku-v-kam-yanci-planuyut-zapustiti-ustanovku-z-degazaciyi-smitty.alischa-20180314741715
http://www.kam-pod.gov.ua/novini/town-news/item/9076-kamianets-na-krok-blyzhche-do-vydobutku-biohazu
https://khm.depo.ua/ukr/khm/u-kam-yanci-vzyalisya-za-degazaciyu-smittyayezvalischa-20180511772090
https://ecotown.com.ua/news/Na-miskomu-zvalyshchi-Kam-yanets-Podilskoho-proburyly-36-sverdlovyn-dlya-vydobutku-biohazu/
http://www.kam-pod.gov.ua/novini/town-news/item/18932-u-kamiantsipodilskomu-dano-start-proektu-z-dehazatsii-smittiezvalyshcha
https://ecotown.com.ua/news/U-Kam-yanets-Podilskomu-zi-smittya-vyroblyatymetsya-2-5-mln-m3-biohazu-shchoroku/
http://saee.gov.ua/uk/news/2538
http://dieselmash.com.ua/news/elektroenergiya-zi-smittyezvalishha.html



Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (21.09.2018)
Переглядів: 501 | Теги: Інститут газу, біогаз, Генадій Жук, біоенергетика, полігон твердих відходів, сміттєзвалище | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz