Пн, 25.11.2024, 21:40
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Суспільство

Про спорудження перекриття башти замку з перших вуст

Мені випала нагода хоч і заочно але поспілкуватись з людиною що приймала участь у перекритті башти замку що обвалилась восени минулого року. От вашій увазі інтерв’ю:

Сергій: Добрий день. Юрій, ви приймали участь у спорудженні покриття, чи то накриття Нової Західної башти в замку, скажіть будь ласка як ви потрапили на виконання цієї роботи?

Юрій: Здраствуйте, Сергій. Фірма, на якій я працюю получила підряд на виконання даних робіт, власне так я і попав на цей об’єкт.

Сергій: Чи було це вперше для вас в плані роботи з перекриттями і в плані з роботою на історичних об’єктах?

Юрій: В плані роботи з перекриттями, так, це вперше для цього типу дахів, адже це перекриття дерев’яне, а мені особисто до цього приходилося працювати тільки з металом. Щодо роботи на історичних об’єктах, була ще реставрація фронтонів у Чернівцях на університеті ім. Ю.Федьковича. І ще ми очищали стіни фортеці від заростей бур’яну.

Сергій: Знаю що ви деякий час займались скелелазінням у нас в каньйоні, так розумію ця робота пов’язана з висотою і тому саме вас узяли для неї? Чи було вміння висотних робіт вимогою до працівників даного проекту? Чи знадобились вам знання скелелазіння тут?

Юрій: Без сумніву, ця робота пов’язана з висотою та з підвищеним ризиком, і саме тому для виконання цієї роботи була задіяна наша фірма «Гермес-С», яка спеціалізується на висотних роботах та, так званому, промисловому альпінізмі. Навички саме скелелазіння не знадобились, але вміння організувати грамотне страхування при виконанні цих робіт частково з’явилося саме завдяки цьому спорту.

Сергій: Читав що це тимчасове перекриття і воно споруджене лиш для консервації об’єкту доки не прийде фінансування з Києва. Вам фінансування йшло з міського бюджету? Оплату не затримували?

Юрій: Так, дійсно, це перекриття тимчасове, дійсно, воно лише для консервації об’єкту. Щодо фінансування я нічого сказати не можу, оскільки я всього лише працівник… Заробітна платня нам виплачується вчасно, як завжди, і це радує!

Сергій: Чи плануєте приймати участь у спорудженні основного перекриття, чи там якісь особливі вимоги і повинні працювати реставратори?

Юрій: На жаль, ця інформація мені також не відома, щодо цього можу оприлюднити тільки плітки, які не мають інформаційної цінності – планується знос всієї верхньої частини башти, і повне відновлення її. Відносно дахових перекриттів взагалі на замку, то це одна із основних реставраційних помилок, адже, як відомо дерев’яних дахів ніколи на замку не було. Вони несуть виключно естетичну функцію.

Сергій: Чув що причиною обвалу було забиття дренажних систем відводу води у стінах. Чи помітні були якісь пошкодження що могли послужити причиною обвалу ще коли башта була ціла?

Юрій: Забиття дренажних систем – це основна версія причини обвалу башти, але перше, що кидається в очі – це жахлива якість реставрації! Частина, яка не обвалилася, буквально розсипається в руках, і складається враження, що робітники просто забували добавляти в розчин цемент!

Сергій: Цікаво було напевно працювати на такому історичному об’єкті. Знаю що саме цю башту замінували і підірвали турки в знаменитому штурмі 1672року. Розкажіть будь ласка чи були цікаві історії пов’язані з цією роботою? Можливо туристи допомагалиJ) ?

Юрій: Справа в тім, що поряд є ще одна башта,  вона старіша і важливіша, і саме її і підривали, так як вона була сполучена безпосередньо з бойовою галереєю, яка зветься Західною. Зараз це просто невеликий виступ на західній стіні. Нова Західна – була спроектована таким чином, що підривати її особливого сенсу не було, тому, що зразу за нею стоїть дуже потужна башта Денна. Підірвавши Західну, турки в 1672 році зробили діру в стіні, і солдатам особистої піхоти Володиєвського прийшлось її терміново забарикадувати. Після капітуляції міста, турки башту Західну відбудували. З тих пір вона має округлу форму, хоча до штурму вона мала різкі обриси (на кшталт башти Папська).

Ви знаєте, на таких об’єктах завжди працювати дуже і дуже цікаво, адже це дозволяє доторкнутися до частинки історії, та зрозуміти інженерні задуми тих часів, в які будували ці споруди. Та і взагалі – чисте повітря і чудовий вигляд на старе місто дуже гарно впливають на поліпшення настрою та самопочуття!

А загалом робота пройшла тихо, спокійно, і без будь-яких інцидентів.

Сергій: Так, мати справу з історичними обєктами доводиться не кожному, а в данному випадку Юрій мав нагоду не лише доторкнутись до історії, а й долучитись до її збереження. Дуже дякую вам, Юрій за відверті відповіді на поставлені питання і хай у вас побільше буде таких цікавих завдань.


Інтерв'ю підготував і провів Сергій Єрмаков

Подяка за допомогу в організації інтерв'ю Олександру Няньчуку




Дивіться також:

Категорія: Суспільство | Додав: KamPod (28.01.2012)
Переглядів: 1194 | Теги: фортеця, Гермес-С, перекриття, Юрій Няньчук, нова західна башта, замок, обвал, реставрація | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Проекти активного дозвілля [196]
Туризм [142]
Знахідки О.Будзея [600]
Творчість [31]
Історія [36]
Персоналії [33]
Легенди [32]
Культура і Мистецтво [66]
Суспільство [103]
Релігія [11]
Спорт [51]
Природа і екологія [14]
Бібліотека [51]
Анонс [14]
Про свята, змагання, урочистості та інші події у місті
Цікаво знати [26]
Різне [10]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz