Пт, 29.03.2024, 09:06
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 3 червня

3 червня

Цього дня колись:

1919 рік. Третя Стрілецька дивізія Армії Української Народної Республіки під командуванням полковника Олександра Удовиченка, атакувавши більшовицькі частини під Кам’янцем-Подільським і розбивши їх ущент, оволоділа містом. З низки причин Кам’янець-Подільський вирішено було зробити «тимчасовою столицею» УНР.

1925 рік. Постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету в Україні ліквідовано губернії, зокрема Подільську, і здійснено перехід на триступеневу систему управління: центр — округ — район.

1941 рік. На мітингах кам’янчани одностайно висловили готовність передплатити державну позику четвертого року третьої п’ятирічки на суму місячного заробітку.

1997 рік. У Кам’янці-Подільському створено спілку промисловців і підприємців, її головою обрано Леоніда Дьяконова, виконавчим директором — Юрія Шабагу.

2001 рік. Гран-прі другого Всеукраїнського дитячого фестивалю мистецтв «Стара фортеця» завоювала 16-річна кам’янчанка Наталя Мамчур.

2001 рік. У Кам’янці-Подільському 2—3 червня українське відділення Міжнародного республіканського інституту (МРІ) при Президентові США провело семінар, в якому взяли участь керівник програм МРІ в Україні Брайан Меффорд, доктор політичних наук Валентин Королько, директор Українського інституту політики Микола Томенко, народний депутат України Воробйов, представник «Нового каналу» Андрій Шевченко.

2004 рік. У Кам’янці-Подільському на Карвасарах відкрито міст через Смотрич.

 

Цього дня народилися:

1863 рік. У Буську (тепер Львівської області) народився Євген Омелянович Петрушевич — український громадсько-політичний діяч, президент і диктатор Західної Області Української Народної Республіки. 1919 року мешкав у Кам’янці-Подільському. Помер 29 серпня 1940 року в Берліні.

1928 рік. У селі Печеськи (тепер Хмельницького району Хмельницької області) народився Костянтин Петрович Степанков — український кіноактор, народний артист СРСР (1978). 18 січня 1979 року з Наталією Наум перебував у Кам’янці-Подільському, зустрічався з глядачами в кінотеатрі «Юність». Помер 22 липня 2004 року від раку підшлункової залози. Похований в селі Жовтневе Бориспільського району Київської області.

Костянтин Степанков у фільмі «Анничка», 1968 рік

1961 рік. У місті Лисичанськ Луганської області народився Сергій Володимирович Брюхно — спортсмен і тренер. В юному віці його сім’я переїхала до Кам’янця-Подільського, де Сергій займався боксом. Закінчивши школу, вступив до інституту в Мінську. Завдяки родинним зв’язкам мав можливість вивчати рукопашний бій у закритих системах Комітету державної безпеки та Міністерства внутрішніх справ, займався бойовим самбо у мінському клубі «Динамо». У збірній Білоруської РСР виступав на чемпіонатах Радянського Союзу з рукопашного бою. До Кам’янця повернувся 1985 року вже майстром спорту, в педагогічному інституті (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка) викладав дзюдо. Працював у профкомі заводу «Електроприлад», створив підлітковий клуб із різноманітними гуртками. Нині працює керівником спортивного гуртка в навчально-виховному комплексі № 3. Засновник і головний тренер  спортивного клубу «Кобра», де навчають рукопашному та універсальному бою, панкратіону, бойовому та спортивному самбо, військово-спортивному багатоборству, ушу санда, джу-джитсу, вільній боротьбі, карате, дзюдо та кікбоксингу. 2015 року видав у Кам’янці-Подільському накладом сто примірників збірку віршів «Про все». Член політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», 2015 року від цієї партії був кандидатом у депутати Кам’янець-Подільської міської ради.
 

Сергій Володимирович Брюхно


Цього дня відійшли у вічність:

1946 рік. У Москві помер Михайло Іванович Калінін — діяч Комуністичної партії і Радянської держави, Герой Соціалістичної Праці (1944). Народився 7 (19) листопада 1875 року в селі Верхня Тройця (тепер Кашинського району Тверської області). Від березня 1919 року голова Всеросійського центрального виконавчого комітету, від 1922 року — голова Центрального виконавчого комітету СРСР, у 1938—1946 роках — голова Президії Верховної Ради СРСР. 12 березня 1922 року із Григорієм Петровським на чолі агітаційного потяга «Жовтнева революція» (перед яким ставилося завдання — поліпшити збирання продподатку в губерніях, найзабезпеченіших хлібом) прибув до Кам’янця-Подільського. Виступив на спільному урочистому засіданні міської ради, профспілок, представників селянства, червоноармійців, побував також в Оринині.

1991 рік. Помер Григорій Андрійович Тонкочеєв — почесний громадянин Кам’янця-Подільського, перший секретар Кам’янець-Подільського міськкому (1953—1962) та райкому (1962—1964) Комуністичної партії України, голова Кам’янець-Подільського міськвиконкому (1964—1968).


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (02.06.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 598 | Коментарі: 1 | Теги: Григорій Тонкочєєв, Костянтин Степанков, 3 червня, Євген Петрушевич, кам'янецький календар | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 KamPod   (03.06.2015 16:56) [Материал]
У довіднику дослідників Поділля (1993) зустрів три дати:

1890р. - народився польський фольклорист і етнограф Оскар Кольберг, про якого я вже писав у календарі за 21 лютого - у дату його смерті, а ще тоді підготував публікацію про цілий том праць присвячених Поділлю "47 том Оскара Кольберга присвячений Поділлю + скани". Достойний, як на мене претендент на потрапляння в календар.

1908р. - у Москві народився Борис Олександрович Рибаков - російський археолог і історик, академік РАН (1991; академік АН СРСР з 1958), Герой Соціалістичної Праці (1978). Ленінська премія (1976), Державна премія СРСР (1949, 1952). Премія імені академіка Б. Д. Грекова, дійсний член Російської Академії Наук, почесний член Чехословацької, Польської і Болгарської академій наук, заслужений професор Московського університету ім. М. В. Ломоносова, доктор історичних наук, почесний доктор Краківського Ягеллонського університету.
Про нього довідник пише: "Керівник ряду археолог. експедицій по дослідженню давньоруськ. міст на тер. Росії та України. Автор праць, присвячених соц.-економ. і політичної історії та культури східних слов'ян і Київ. Русі, в яких висвітлюється подільський регіон і Подністров'я"

1930р. - помер Павло Аполлонович Тутківський, про якого я писав у коментарі до календаря за 1 березня - дати народження геолога і краєзнавця

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz