Пт, 29.03.2024, 14:43
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 29 жовтня
29 жовтня
 
Цього дня колись:
 
1835 рік. Подільським губернатором удруге став (17 жовтня за старим стилем) дійсний статський радник Григорій Сергійович Лашкарьов. Він уже очолював Подільську губернію — від 27 жовтня (15 жовтня за старим стилем) 1833 року до 6 серпня (25 липня за старим стилем) 1834 року.
 
1931 рік. Український письменник Іван Кіндратович Микитенко як уповноважений Центрального комітету Комуністичної партії (більшовиків) України (за іншими даними — як кореспондент республіканської газети) відвідав Кам’янець-Подільський, де зустрічався з поетом Іваном Юліановичем Куликом, який тоді працював секретарем Кам’янець-Подільського районного комітету партії. Залишив спогади про його роботу в Кам’янці-Подільському.
 
1957 рік. Наказом Міністерства освіти Української РСР за своєчасну і якісну підготовку шкіл до 1957/58 навчального року відзначено: голову колгоспу села Гаврилівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області Станіслава Івановича Іванова та директора семирічної школи в селі Шустівці Василя Петровича Олійника — Почесною Грамотою Міністерства освіти і ЦК профспілки працівників освіти Української РСР, а завідувача хімічного кабінету Кам’янець-Подільської середньої школи № 1 Олексія Івановича Михайлюка — значком «Відмінник народної освіти».
 
1971 рік. У Кам’янці-Подільському районний вузол зв’язку очолив Михайло Макарович Степанюк. Був начальником цього підприємства до 1995 року.
 
1991 рік. У Кам’янці-Подільському розпочала роботу V Всеукраїнська наукова конференція «Розвиток історичного краєзнавства в контексті національного та культурного відродження України».
 
1998 рік. У Кам’янці-Подільському в молодіжному центрі «Юність» у стилі ретро відзначено 80-річчя комсомолу.
 
2002 рік. У Кам’янець-Подільському  педагогічному університеті урочисто відзначено 100-річчя з дня народження літературознавця Григорія Костюка.
 
 
Цього дня народилися:
 
1944 рік. У селі Степань (тепер Сарненського району Рівненської області) народився (згідно з офіційним записом 12 березня 1945 року) Василь Федорович Ширко — директор Кам’янець-Подільського проектно-конструкторського бюро автоматизованих систем управління (ПКБ АСУ) з грудня 1979 року, кандидат економічних наук, депутат Кам’янець-Подільської міської Ради чотирьох поспіль скликань (у 1982—1994 роках). Помер 14 жовтня 1996 року в Кам’янці-Подільському.
 
1955 рік. У селищі Підлісне Попаснянського району Луганської області народився Віктор Іванович Дуганець — доктор технічних наук, член Кам’янець-Подільського міського виконавчого комітету. Працює в Подільському державному аграрно-технічному університеті. Займав посаду першого проректора з науково-інноваційної та міжнародної діяльності, нині завідувач кафедри транспортних технологій.

 

Віктор Іванович Дуганець
 
1956 рік. У селі Коськів Шепетівського району Хмельницької області народився Леонід Костянтинович Терещук — краєзнавець. Закінчив 1978 року історичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Від 1978 року працює вчителем історії в рідному селі. Створив у Коськові краєзнавчий музей.
 
1961 рік. У селищі міського типу Ярмолинці Хмельницької області народився Віктор Анатолійович Стороженко — шахіст, віце-чемпіон Хмельницької області з шахів (2002).
 
1962 рік. У селі Маків Дунаєвецького району Хмельницької області народився Віктор Анатолійович Семенюк — полковник міліції. 1978 року вступив до Кам’янець-Подільського будівельного технікуму. Згодом працював слюсарем у рідному колгоспі. У 1982—1984 роках проходив строкову службу у Збройних Силах СРСР. 1984 року став студентом слідчо-криміналістичного факультету Харківського юридичного інституту. Здобувши вищу освіту, працював юрисконсультом Балинського середнього професійно-технічного училища № 36 Дунаєвецького району. 1989 року почав службу в органах внутрішніх справ і до 1990 року працював у відділі державної служби охорони Кам’янець-Подільського міського відділу внутрішніх справ і Городоцького районного відділу внутрішніх справ Хмельницької області. Згодом обійняв посаду дільничного інспектора міліції у Кам’янець-Подільському. У 1990—1997 роках пройшов шлях від молодшого до старшого слідчого Кам’янець-Подільського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області. У 1997—2002 роках — заступник начальника відділу — начальник слідчого відділення Кам’янець-Подільського районного відділу, у 2002—2004 роках — начальник Кам’янець-Подільського районного відділу та Кам’янець-Подільського міського відділу. 2004 року Семенюка призначили заступником начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області — начальником штабу.

 

Віктор Анатолійович Семенюк
 
1970 рік. У місті Кодима Одеської області народився Юрій Михайлович Аносов — депутат Кам’янець-Подільської міської ради. У 1977—1987 роках навчався в Кам’янець-Подільській середній школі № 15, у 1987—1992 роках — в Одеському державному університеті на факультеті фізики (спеціальність — фізика діелектриків і напівпровідників). Одночасно пройшов військову підготовку на військовій кафедрі при державному університеті і отримав звання лейтенанта. У 1992—1995 роках працював асистентом кафедри фізики Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту. У 1995—2004 роках займався підприємницькою діяльністю. У 2004—2008 роках працював начальником відділу комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності при Кам’янець-Подільському національному університеті, у 2008—2011 роках — заступником начальника управління комунального майна Кам’янець-Подільської міської ради. У серпні 2014 року призваний до Збройних Сил України по мобілізації. Учасник антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

 

Юрій Михайлович Аносов
 
1970 рік. У місті Звенигородка Черкаської області народився Сергій Євгенович Чернявський. Закінчив середню школу в місті Мукачеве Закарпатської області, Кам’янець-Подільське вище військово-інженерне командне училище, а згодом — Національну академію внутрішніх справ України. Служив в інженерній бригаді спеціального призначення в місті Бровари Київської області. Від 1993 року працював у науково-виробничій «Каммед»: розпочав із посади слюсаря-збиральника і дійшов до регіонального менеджера. У 1995—2008 роках служив в органах внутрішніх справ у Кам’янці-Подільському, де пройшов шлях від оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей до першого заступника начальника міського відділу міліції. 2009 року зайнявся підприємницькою діяльністю. У листопаді 2012 року став директором приватного підприємства «ПодільськЕнерго». Від 2 липня 2013 року — директор комерційного виробничо-заготівельного підприємства «Кам’янець-Подільський» (Центрального ринку Кам’янця-Подільського). Змінив на цій посаді Миколу Олександровича Савчука.

 

Сергій Євгенович Чернявський
 
 
Цього дня відійшли у вічність:
 
1571 рік. Помер (імовірно, що цього дня) Іов Претвич — український військовий інженер і будівничий. Рік народження невідомий. Під його керівництвом у 1541—1545 роках перебудовано укріплення фортеці в Кам’янці-Подільському, реконструйовано мури та башти, прибудовано Денну вежу.
 
1992 рік. У Львові помер Михайло Іванович Ліщинер — український художник. народився 23 квітня 1912 року в Тирасполі в багатодітній родині шевця, був наймолодшим із п’яти дітей. 1921 року залишився сиротою, бо всі рідні померли від голоду. Безпритульність закінчилася 1922 року, коли Михайло потрапив до дитячого будинку. Завідувачка звернула увагу на талановитого хлопця. Він міг протягом восьми годин грати на фортепіано, потім захопився малюванням. 1926 року до дитячого будинку приїхала комісія народної освіти, щоб відібрати найталановитіших дітей, але з 56 вихованців звернула увагу тільки на Михайла Ліщинера: його рекомендували на навчання у Кам’янець-Подільську художньо-промислову школу. У 1926—1931 роках навчався в цій школі. Його вчителями були графік, мистецтвознавець, збирач українського прикладного мистецтва Володимир Гагенмейстер і кераміст Отто Адамович. 1934 року Ліщинер вступив до Одеського художнього інституту, який того ж року перевели до Києва. Навчався в одного з найкращих українських портретистів Павла Волокидіна, який ставився до Михайла як до сина, допомагав йому матеріально. Його вчителями також були художник-монументаліст, епохальна фігура в історії українського мистецтва Михайло Бойчук, майстер натюрморту Олександр Гауш, пейзажист Ілля Штільман. 1937 року Ліщинер вступив до професійної спілки працівників мистецтв із рекомендацією від Карпа Трохименка — згодом народного художника Української РСР. 1939 року Михайло Ліщинер у майстерні Георгія Якутовнча познайомився з Вітольдом Манастирським, Іваном Северою, Романом Сельським. Зустріч із Сельським змінила його погляди на мистецтво. «Я приголомшено дивився на твори Сельського. Це майстер, ні на кого не схожий!» — згадував пізніше Михайло Ліщинер. 1941 року він отримав кваліфікацію художника. На початку війни з німцями, закінчивши курси, став командиром саперної роти. У 1944—1945 роках був перекладачем на фронті (досконало володів німецькою мовою). 1945 року закінчив війну в Бреслау (нині Вроцлав). 28 грудня 1945 року отримав диплом Київського державного художнього інституту за спеціальністю «живопис». 1947 року під впливом зустрічі з Романом Сельським та Іваном Северою переїхав до Львова. Знайомство з подружжям Сельських згодом переросло в міцну дружбу. У 1948—1956 роках викладав у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. 1954 року став членом Спілки радянських художників України. Почав працювати у Художньому фонді. 1977 року вийшов на пенсію, але і далі творчо працював. В одному з останніх інтерв’ю Михайло Ліщинер так визначив завдання художника: «Бути розкутим. Чути голос усередині себе й не змінюватися. Багато що вміти, але не перетворюватися на ремісника».

 

Михайло Ліщинер. Шахісти. 1990 рік


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (28.10.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 846 | Теги: Ліщинер, 29 жовтня, кам'янецький календар, Ширко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz