Пт, 29.03.2024, 10:20
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Проекти активного дозвілля » Хто знає де?

"Хто знає де?" зі щитом чи на щиті

Вікторина "Хто знає де?" уже відсвяткувала фініш своєго третього сезону на сайті "Вічний Кам'янець". Якщо додати ще пять сезонів поза сайтом, то зрозуміло, що цей захід має вже свою історію і свої традиції. У тому вигляді який ми зараз маємо вона сформувалась саме за цей досить тривалий час і навіть перший сезон на нашому сайті суттєво відрізнявся від того що ми маємо (головна відмінність - введення модерації коментарів, що дало змогу відповідати на одне завдання кільком учасникам). Проте усі зміни породжують знахідки чогось оптимального, що стає традиційним. І це стосується не тільки правил, а й інших аспектів гри. Однією з традицій що сформувалась безпосередньо на сайті - це нагородження переможців вікторини значками-медалями оригінального дизайну. Деякі сформовані традиції у медалебудуванні буде висвітлено у цій публікації.

_______________________________

Перший сезон


Щит Юпітера - фон для медалей

"Хто знає де?" першого сезону

 Коли вперше задумався над створенням відзнаки, одразу промайнуло в думці - це має бути щось схоже на медаль - "золоту" за перше місце, "срібну" і "бронзову" за друге і третє. А медаль як відомо кругла, от і виникла ідея використати для фону медалі якийсь старовинний щит. Здавалось би щитів є досить багато, проте пошук виявив деякі труднощі. Справа в тому, що більшість зображень мають дуже слабеньку роздільну здатність, що не годилось для якісного друку. Проте щит було знайдено, і ним послужив "щит Юпітера" - атрибут Римської міфології. 

Згідно з міфом, морова виразка, що мучила всі італійські племена, вже підходила до Риму. І в цей момент прямо з небес в руки царя упав мідний щит.
Цар повідомив усім співгромадянам, що щит їм посланий в порятунок самим Юпітером. Німфи, Егерії і музи повідомили, що цей щит треба зберігати і оберігати.
І для того, щоб щит ніхто не зміг викрасти, цар повеліває виготовити одинадцять щитів - копії даного. Найвправніший майстер зробив такий щит, що сам цар не зміг їх розрізнити. Стражами щитів цар призначив жерців-саліїв.
Місце, куди впав щит, а це був луг, вирішили присвятити музам, а джерело на ньому оголосили священним. З тих пір жриці богині Вести, в чиєму храмі горів невгасимий вогонь, брали священну воду для очищення храму богині.

Ось такий цікавий виявився щит що послужив фоном для медалей переможцям вікторини першого сезону.

При роботі над подальшим дизайном було затемнено середину щита, щоб виділити емблему сайту, яку також було приведено до стилю контурного литва і надано блиск відповідний до медалі. Медаль прикрашав напис-ідентифікатор "Хто знає де?" і римська цифра, що вказувала місце - I, II і III. Природний колір щита був залишений для "золотої" нагороди, а для 2 і 3 місць медалі було приведено до сірувато-синього і червоно-коричневого кольорів.

На даний момент таких значків у світі існує лише 4 шт. так як тоді було два третіх місця, яке отримали олександр і Slash. "Срібло" тоді отримав Dimboy, а головною переможницею стала lapa

_________________________________

Другий сезон


Щит "Древня Русь" - фон для медалей

"Хто знає де?" другого сезону

 Після того, як ідея з оригінальними значками у першому сезоні мала успіх, було вирішено продовжити гарне починання і по завершенні другого сезону знову довелось задуматись над дизайном медалі. Учасники пригадують, напевно, що уже всі фото були відкоментовані і переможці оголошені, а зустріч деякий час не назначалась. Затримка була саме у створенні значків, що виявилось не такою вже легкою справою, так як потрібно було тримати марку.

Пошуки вивели на зображення сріблястого щита з золотавою серединкою. Щит має радіальні промені, що нагадує наше геральдичне "подільське сонце" і тому сумнівів не було - фоном для медалі буде саме цей щит.

Як виявилось цей щит має назву "Древня Русь" і є частиною роботи сучасного майстра художньої чеканки Віктора Морозова (Росія). Щит є частиною триптиха - композиції з трьох щитів, де крім обраного круглого є ще два миндалевидних "Вовк" і "Лев".

В даному витворі використані мотиви білокам'яної різьби на Володимиро-Суздальських храмах, що надало композиції народного мотиву, щоправда не нашого "подільського" як здалось спочатку.

У описі щита зазначається: "Анімалістика. Експрессіоналізм. Алюміній, латунь, черніння" і вартість одного лише круглого щита діаметр якого 90см зазначається - 400 000 руб.

  

Триптих "Древнєрусський захист"

При опрацюванні дизайну медалі для другого сезону промені було підсилено сонцем з діючого герба м.Кам'янця-Подільського. Також додано контурну емблему сайту, таку ж як і в першому сезоні, але трохи зменшену і зміщену до нижньої частини медалі. У верхній частині додано напис "Хто знає де?" у стилістиці напису на фотографіях другого сезону і римська цифра на позначення місця. Таких медалей було замовлено три, хоча виготовили чотири і одна з них досі у мене. Інші три у Kobzar - червонясту, lapa - синеньку, Dimboy - жовтаву. 

_________________________________

Третій сезон


Щит "Велес" - фон для медалей

"Хто знає де?" другого сезону

 Пошук фону для відзнак третього сезону теж не був легким хоча і не затягнувся так надовго як минулого разу. При незнаходжені підходящого фону були спроби навіть використати амулети. Також подумувалось, щоб взагалі медалі зробити барвистими і яскравими без прив'язки до драгметалів. Проте традиція взяла гору і після кількох вилянь все ж таки було вирішено повернутись до щитової теми і було віднайдено знову ж таки круглий сріблястий декоративний щит з жовтавою серединкою. Ним виявився щит "Велес" роботи того ж майстра Віктора Морозова (про це дізнався лише зараз, готуючи цей матеріал), яку він зробив у 2006р. 

Велес - у слов'янській міфології, покровитель домашньої худоби і багатства, втілення золота, піклувальник торговців, скотарів, мисливців і землеробів ... Йому підкоряються всі нижчі духи. В основному Велес займається земними справами, адже його шанують як владику лісів, тварин, бога поезії та достатку. Він є місячним богом, братом Сонця.

Символічно, що фон медалі третього сезону якби поєднав тематику двох попередніх - з першого сезону взяв назву божества щоправда не римського а слов'янського,  а з другого сезону взяв загальну схожість і, звичайно, одного майстра. От опис данного щита на сайті, де його можна купити:

Панно складається з центрального круглого латунного рельєфу-маски вусатою чоловічої голови з відкритим смеющимся ротом і з бичачими рогами і вухами. Голова обрамлена густою гривою волосся. Центральний рельєф вписаний в широке орнаментальне поле круглого щита з алюмінію, опоясаного вузькими декоративними стрічками геометричного і рослинного візерунків. Основна частина щита прикрашена потужним рослинним орнаментом з листям, травами і ялиновими шишками; в нього м'яко вплетені елементи давньоруської «плетінки». (Плетінка - переплітається стрічковий орнамент, зазвичай пов'язаний з символікою води).

У описі зазначається "Релігія. Експрессіоналізм. Алюміній, латунь, черніння". Вартість цього декоративного щита діаметром 90 см складає 400 000 руб.


 Довелось попрацювати і над подальшим оформленням щита. Виникла ідея подати на щиті щось символічне і історичне і таким символом став знак з гербами трьох общин з плану Кипріяна Томашевича, який було вигравійовано у рік захоплення турками Кам'янця - в 1672р. і визнаний чи не найкращим планом міста того періоду. Звісно з цим зображенням довелось добряче попрацювати, щоб надати йому обємний і металоподібний вигляд. Центральну фігуру, герб міста - "Сонце" залишено без змін і виділено подвійним об'ємом, а герби польської, руської і вірменської общин в овалах прибрано і в вікнах, що утворились поміщено інші деталі: у двох верхніх - частини контурної емблеми сайту з попередніх медалей, у нижньому - знак що відображає ступінь отриманої перемоги, а це - III місце (Andrzej), II місце (Alone), I місце (Роман Дубчук), а також "Мала корона" віцечемпіона (Dimboy) і "Велика корона" абсолютного чемпіона (lapa) - всього 5 медалей. Крім них дизайн медалі можуть бачити усі учасники що посіли місця по 10 включно (всього 12 шт), для яких виготовлені магніти такого ж дизайну. Як воно вийшло найкраще знають лише вони. 

А поки що у мене все. 


Підготував: Сергій Єрмаков, організатор і ведучий I, II і III сезонів вікторини "Хто знає де?" на сайті "Вічний Кам'янець"



Дивіться також:

Категорія: Хто знає де? | Додав: KamPod (24.11.2012)
Переглядів: 1076 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
1 Dimboy   (25.11.2012 13:05) [Материал]
Дякуємо дуже кропітка робота!!!!! Будемо цінити і пишатись, що нам таке дісталось, Сергій добре постарався!!!!!

2 KamPod   (25.11.2012 13:45) [Материал]
Дякую, Діма

3 lapa   (25.11.2012 20:28) [Материал]
Цікаво!....ідея з щитами виявилась вдалою і гарним підгрунттям для медалей)
Хто хоче побачити про які медалі йшлася мова - дивіться ТУТ і першиих два сезона ТУТ. Якість фото не дуже, але враження скласти можна)

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
"Хто знає де?". Проміжні підсумки [42]
Хто знає де? [30]
Бадмінтон [45]
Руммікуб [13]
Квест [20]
Фотополювання [11]
Геокешинг [4]
Різне [31]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz