Пт, 29.03.2024, 17:55
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 9 листопада
9 листопада
 
Цього дня колись:

1972 рік. Державний комітет професійно-технічної освіти Ради Міністрів Української РСР видав наказ № 135 про створення Кам’янець-Подільського технічного училища № 4 — для підготовки кваліфікованих робітників із виробництва обчислювальної техніки на базі заводу «Електроприлад». Згодом навчальний заклад став вищим професійним училищем № 14.
 
1978 рік. У Кам’янці-Подільському в Кафедральному костелі святих апостолів Петра та Павла (тоді — філія Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника) урочисто відкрито відновлений орган. Регулярні концерти (у вівторок, п’ятницю, суботу, неділю) розпочалися 9 червня 1979 року.

 
 
1986 рік. У Кам’янці-Подільському відбулося свято Привокзального мікрорайону (інша його назва — Черемушки). Його комплексну забудову розпочато 1959 року. Площа мікрорайону — близько 34 гектари. Станом на 1986 рік тут було півсотні житлових будинків, дев’ять гуртожитків, дві середні школи на 2136 учнів, два технічні училища, три дитсадки на 580 місць, бібліотека, кінотеатр «Юність», десять крамниць.
 
1987 рік. Кам’янець-Подільський міськвиконком ухвалив, щоб майбутня поліклініка медико-санітарної частини заводу «Електроприлад», зведення та облаштування якої на Руських фільварках наближалося до завершення, стала обслу­го­вувати мешканців таких мікрорайонів: Центральний (південна частина до вулиці Уральської включ­но), Східний, Руські фільварки, Старе місто, Підзамче, селище цукрового заводу — всього 20 тисяч осіб. Поліклініка почала працювати з 1 лютого 1988 року.
 
1993 рік. Розпорядженням представника Президента України в Хмельницькій області встановлено сім іменних обласних премій: Юхима Сіцінського — в галузі історико-краєзнавчої роботи та збереження пам’яток минувшини; Костянтина Широцького — в галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії; Микити Годованця — в галузі літературної діяльності та пропаганди української мови; Владислава Заремби — в галузі музичного мистецтва; Мелетія Смотрицького — в галузі бібліотечної роботи; В’ячеслава Розвадовського — в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; Петра Бучинського — в галузі природничих наук та екології.
 
1996 рік. У Кам’янці-Подільському першу Божу службу проведено у відновленому храмі святого апостола Андрія Первозванного в приміщенні міської лікарні.
 
 
Цього дня народилися:
 
1922 рік. У білоруському селі Барташі народився Василь Петрович Скрипко — почесний громадянин Кам’янця-Подільського (від 15 вересня 1999 року), ветеран війни, полковник у відставці. Від 1966 року мешкав у Кам’янці-Подільському. Очолював ветеранську організацію міста. Помер 25 квітня 2004 року.
 
1948 рік. Народилася Жанна Григорівна Погребняк — архівіст. Працювала завідувачем архівного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому, потім заступником директора та два місяці (від 10 вересня до 5 листопада 2001 року) виконувачем обов’язків директора Кам’янець-Подільського міського державного архіву. Відійшла у вічність.
 
1951 рік. У селищі міського типу Антоніни Красилівського району Хмельницької області народився Олександр Леонідович Шпак — заслужений енергетик України, генеральний директор публічного акціонерного товариства «Хмельницькобленерго». 1974 року закінчив енергетичний факультет Львівського політехнічного інституту, за фахом — інженер-електрик.
 
1952 рік. Народився Анатолій Михайлович Глозман — генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Полімет».
 
1953 рік. У селі Чемерівці (нині селище міського типу, один із районних центрів Хмельницької області) народилася Галина Йосипівна Насмінчук (дівоче прізвище — Вищинська) — кандидат філологічних наук, доцент. 1971 року закінчила десятирічку із золотою медаллю й стала студенткою Чернівецького університету, який закінчила 1976 року. Працювала науковим співробітником, а далі завідувачем відділу використання документів Хмельницького обласного державного архіву, який тоді розміщувався в Кам’янці-Подільському. У грудні 1980 року перейшла на роботу в Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка) асистентом кафедри української літератури. У 1987—1989 роках пройшла дворічне стажування при кафедрі української літератури Київського педагогічного інституту імені Горького (нині Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова). 1989 року захистила кандидатську дисертацію «Морально-філософські шукання сучасного українського роману і проблема фольклоризму (Роман Федорів, Валерій Шевчук)». Від лютого 1990 року працювала в Кам’янець-Подільському педагогічному інституті старшим викладачем кафедри української літератури, а від березня того ж 1990 року до лютого 2001 року — завідувачем цієї ж кафедри. Згодом — професор кафедри історії української літератури та компаравістики, заступник декана факультету української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
 
1957 рік. Народився Микола Анатолійович Кузема — приватний підприємець, депутат Кам’янець-Подільської районної ради шостого скликання (у 2010—2015 роках, обрано від Партії регіонів).
 
1961 рік. Народилася Стелла Іванівна Андрушко — директор приватного підприємства «Медобори Фарм», яке здійснює роздрібну торгівлю фармацевтичними товарами.
 
1963 рік. У селі Гаврилівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області народився Олександр Анатолійович Костиненко — державний службовець. Працює в Кам’янець-Подільській районній державній адміністрації: спеціаліст відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення, далі — головний спеціаліст, згодом — завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи.
 
1964 рік. У селі Стецьки Старокостянтинівського району Хмельницької області народилася Галина Володимирівна Бабак — головний спеціаліст департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради (працює в секторі автоматизованої обробки інформації та контролю за призначенням соціальних виплат).
 
 
Цього дня відійшли у вічність:
 
1872 рік. У Хотині помер Александру Хиждеу — молдавський письменник і вчений, почесний член Румунської академії наук (1870). Народився 30 листопада 1811 року в селі Мізюринці (нині Шумського району Тернопільської області). Жив у 1842—1850 роках у Кам’янці-Подільському, викладав російську словесність і логіку в чоловічій гімназії, потім мав адвокатську практику.
 
1938 рік. У Москві в кабінеті лікаря внутрішньої тюрми помер Василь Костянтинович Блюхер — Маршал Радянського Союзу (1935), ко­мандувач (від 1929 року) Особливої Червонопрапорної Далекосхідної армії, кавалер п’яти орденів Червоного Прапора, ордена Червоної Зірки та ордена Леніна. Народився 1 грудня (19 листопада за старим стилем) 1890 року. У Кам’янці-Подільському 9 квітня 1936 року вулицю Нероновича на Новому плані було перейменовано на вулицю Блюхера. Після арешту 22 жовтня 1938 року Василя Блюхера, якого 10 березня 1939 року посмертно позбавили звання маршала та засудили до смертної кари за «шпигунство на користь Японії», «участь в антирадянській організації і у військовій змові», та загибелі 15 грудня 1938 року льотчика-випробувача Валерія Чкалова вулицю Блюхера в Кам’янці-Подільському перейменувала на вулицю Чкалова (точна дата перейменування не відома). Нині це вулиця Князів Коріатовичів.
 
1992 рік. Помер Федір Якович Павленко. Народився 1918 року. Двадцять років, від квітня 1967 року до липня 1987 року працював завідувачем відділу соціального забезпечення Кам’янець-Подільського міськвиконкому.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (08.11.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 738 | Коментарі: 1 | Теги: Василь Скрипко, кам'янецький календар, Галина Насмінчук, 9 листопада | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 KamPod   (09.11.2015 01:10) [Материал]

Цитата
1993 рік. Розпорядженням представника Президента України в Хмельницькій області встановлено сім іменних обласних премій: Юхима Сіцінського — в галузі історико-краєзнавчої роботи та збереження пам’яток минувшини; Костянтина Широцького — в галузі мистецтвознавства, фольклору та етнографії; Микити Годованця — в галузі літературної діяльності та пропаганди української мови; Владислава Заремби — в галузі музичного мистецтва; Мелетія Смотрицького — в галузі бібліотечної роботи; В’ячеслава Розвадовського — в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; Петра Бучинського — в галузі природничих наук та екології.

Цікаво, виходить уже 22 роки ці премії вручаються на Хмельниччині, а я ні разу не чув про лауреатів. Видно їх не дуже популяризують

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz